Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Język polski (Польский язык)

Автор sznerzs, октября 20, 2003, 19:36

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Aramis

Цитата: RawonaMPytałem o tym, gdzie pan fizycznie jest.

Tak, jestem v Czechach. Ucze sie tutaj czeskiego (czego jeszcze mogbym w Czechach sie uczyc). Sa tutaj tez Polacy, z ktorymi moge mowic po polsku :)

Ян Хавлиш

Цитата: Aramis(czego jeszcze mogbym w Czechach sie uczyc)

Szanowny Pan mogby sie tutaj rowniez mariasz uczyc (typowo czeska gra w karty) i piwo pic. I duzo wiecej 8-)
ba cide hastpa touietaderouf.

кдыбы лидé недěлали блáҕовé вěци, ниц инелигентни́ҕо бы се никды нестало. (Лудвих Витгенčтаiн)

Aramis

Цитата: Ян ХавлишSzanowny Pan mogby sie tutaj rowniez mariasz uczyc (typowo czeska gra w karty) i piwo pic. I duzo wiecej

Ale ja piję :) Grać mariasza jeszcze się nie uczyłem... Czy Pan mi pomoże?

Aramis


RawonaM

Цитата: AramisNo co, czemu tutaj znów nikt nie chce rozmawiać po polsku?
Ja chcę. :)

Vertaler

Стрч прст в крк и вынь сухим.

Alessandro

Ja takoż chciał bym, ależ praktycznie nie znam języka polskiego.

Думаю, даже в этой фразе ошибок до чёрта. :(
Спасибо, что дочитали.

Sladkorček

Kiedy byłam w Polsce, miałam jednego przyjaciela z Czech, który jadł piwo ranem i tak dalej, właśnie, przez cały dzień. :mrgreen: Ja też chcę porozmawiać po polsku. ;--) O czym będziemy rozmawiać? Aramisie, co słychać w Czechach? Wiem od tego przyjaciela, że wszystcy kibicują czeskiej reprezentacji, piją piwo i że Pavel Nedved (nie wiem, jak się nazywa po czesku, bowiem uczę się czeskiego dopiero przez tyżdzień :mrgreen:)  wrócił do reprezentacji.  Jeszcze coś ciekawego? ;--)
Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Aramis

Nic nie wiem o Pavle Nedvědzie, ale piwo piją... przez cały dzień :D
Manowarze, co słychać u Ciebie? Jak są moje polskie filmy, który ściągasz?

Midori Denwa

ВСЕХ ЛЮБИТЕЛЕЙ ХОККУ - ТАНКАМИ, ТАНКАМИ, ТАНКАМИ!!!

cytryn

No to spróbuje ruszyć nieco ten temat.

Jeśli ktoś był w Polsce to co o niej sądzi?

julia_Kh

Dzeni dobry wszystcym! Ja tez chcem rozmawiacz po-polsku. Ucze go ile lat. Prosze bardzo ratuice mi. если можно, то исправьте мои ошибки. Do zobaczenia!

julia_Kh


kasia PL

Witajcie, Kochani! Bardzo przyjemnie czyta się Wasze posty. Jeszcze bardziej cieszy, że język polski uważacie za interesujący i dobrowolnie się go uczycie. Podziwiam tych, którzy robią to samodzielnie. Język polski jest strasznie trudny, dlatego wszystkim gratuluję determinacji. Gdybyście mieli jakieś pytania, lub po prostu chcieli pomailować, piszcie! Jestem Polką, mieszkam w Łodzi (centum Polski) i studiuję filologię rosyjską, obecnie na piątym roku. Dla tych mniej zaawansowanych: jeśli Wam wygodniej początkowo pisać o rosyjsku, proszę bardzo! Będzie to dla mnie kolejna praktyka, pozdrawiam ciepło. Kasia.

Sladkorček

Cześć, Kasiu! Ale zimno w Polsce! W tym momencie studiuję w Krakowie, przyjechałam na wymianę. Moim zdaniem język polski nie jest trudny. U siebie w Lublanie studiuję filologię polską i słoweńską, jestem na trzecim roku.  :P

Uwielbiam polszczyznę!  ::) Jedna z naszych nauczycielek w Lublanie pochodzi z Łodzi.  :eat:
Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Oleksij

Dlatego że ja już długo nie pisałem nic po polsku, to czas trochę powiedzieć o sobie. Jestem z Ukrainy, ale mieszkam w Irlandii, która, jako myślę, napewno wkrótce będzie nowa kolonią Polski! Naprawdę, nigdy nie uczyłem serioznie języka polskiego, ale on nie zdawa mi się trudny. Teraz myślę, że poprawnie zrobiłem, że zacząłem go uczyć- tu w Dublinie bez niego no aż niejak nie można. ;-)
I reject your reality and substitute my own.

kasia PL

O, tak! U nas strasznie zimno :( prawie zamarzłam podczas spaceru z psem. Ale już wróciłam i słucham sobie jednej z nowszych piosenek polskiej wokalistki (podam link, mozna sobie posłuchać i obejrzeć teledysk http://teledyski.onet.pl/10172,1641725,teledyski.html ). Super jest też inna piosenka, z gatunku między muzyką pop i klasyką, a konkretnie oratorium :) http://teledyski.onet.pl/10172,1551730,teledyski.html
Co sądzicie o tych piosenkach? A jakiej Wy słuchacie muzyki? Chodzi mi o muzykę w języku ojczystym, polećcie mi coś fajnego.

Яўген



Яўген

Цитата: Міхал от декабря 24, 2006, 13:38
Цитата: Яўген от декабря 24, 2006, 01:46
Адзін я бы дэбіл. Польскае не ведаю.
Спачуваю табе... :down:
Было б чаго. Гэта пісаў адзін чэл пад маім нікам. :D

Міхал

Цитата: Яўген от января  7, 2007, 04:45
Цитата: Міхал от декабря 24, 2006, 13:38
Цитата: Яўген от декабря 24, 2006, 01:46
Адзін я бы дэбіл. Польскае не ведаю.
Спачуваю табе... :down:
Было б чаго. Гэта пісаў адзін чэл пад маім нікам. :D
Чэл...чыкса...скачаць... яшчэ трохі й атрымаем "Аўдар сцука жжэць"...

RusAlexandr

Dzien dobry!
Mam na imie Aleksandr. Pytam sie sam nauczic sie polskiego, ale zle to poka wychodzi. Dlatego potrzebowam praktyke. Z przyjemnoscia porazmowiam po polsku w Skype (jestem RusAlexandr). Zwlaszcza z temi, kto sie interesuje polytologija, socjologia a taskze w ogole wszystkim, co otbywa w swiate. Piszite do de e-meila: Fool-11@yandex.ru

Rōmānus

Цитата: RusAlexandr от августа  5, 2007, 15:24
Dzien dobry!
Mam na imie Aleksandr. Pytam sie sam nauczic sie polskiego, ale zle to poka wychodzi. Dlatego potrzebowam praktyke. Z przyjemnoscia porazmowiam po polsku w Skype (jestem RusAlexandr). Zwlaszcza z temi, kto sie interesuje polytologija, socjologia a taskze w ogole wszystkim, co otbywa w swiate. Piszite do de e-meila: Fool-11@yandex.ru

Pytam się = zadaję pytanie, pan chcial pewnie powiedzieć - "próbuję"
poka = na razie?
potrzebuję - czego? - praktyki
z tymi (z temi - nie ma takiego wyrazu)
oDbywa się
w świECIe
PiszCIe
Надежда - мать дураков (с) Литовская пословица

RusAlexandr

dziekuje bardzo za poprawy!
Chodzilem o tem ze jeszcze zle u mnie wychodzi pisac po polsku, ale mam nadzieje, ze wkrotce to bedzie lepiej :)

sknente

Чытай вєнцэй кшёнжэк. 8) Тэраз я чытам "Солярис".
:3

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр