Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Кубанская балачка

Автор неофит, мая 8, 2005, 04:05

0 Пользователи и 2 гостей просматривают эту тему.

DarkMax2

Хм, панове куба́нці, а чому у більшості з вас таке негативне ставлення до України? Якщо це не так, то хотіли би ви побачити Кубань у складі України? Чому ні? Чому так? Чи відчуваєте ви єдність з великоросами?

P.S. Напевно треба було шукати таку тему у "Спілкуванні".
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

стэпняк

Якэ такэ ныгатывнэ? Нас просто задовбало бажання вкраинцив и руськых пэрэтягнуть на свою сторону. Мы сами по соби - мы кубанцы. А тэ, шо частына нашых прэдкив з тэритории соврэминной Вкраины нэ дае поводу щитаты нас вкраинцямы прий моий сымпатии.

DarkMax2

А я слобожанець і що? :) Не віриться нікому просто у це "самі по собі".
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

стэпняк

Назовуть вкраинцэм вси скажть та ни, назовуть руськым або москалэм можэмо и морду набытты. Цэ по хвакту. :yes:

Svidur

Може це тому, що кубанці недостатньо знають про Україну та про спільність історії? Адже за радянських часів таке явно не схвалювалося. А якщо знання ці розповсюдити? Чи не змінилося б ставлення до українства?

Лем

Цитата: DarkMax2 от ноября  3, 2011, 11:22
Хм, панове куба́нці, а чому у більшості з вас таке негативне ставлення до України? Якщо це не так, то хотіли би ви побачити Кубань у складі України? Чому ні? Чому так? Чи відчуваєте ви єдність з великоросами?

P.S. Напевно треба було шукати таку тему у "Спілкуванні".
Прикро, що у вас склалось таке враження.  Але в основному воно дійсно так. Причина полягає в тому, що сучасне населення Кубані прийняло імперський світогляд відповідно тому, що панує певно в Москві та взагалі по Росії. Ніхто, міркую, не буде суперечитися, що культурний рівень росіян за останні 20 років не тільки не поліпшився, а й круто пішов під гору, і це є повністю об"єктивним процесом. Люди переважно не примушують самі себе бути більше культурними чи дипломатичними ніж представники їхньої влади, котрі неприкрито й публічно зневажливо ставляться до України й українців. Це ще й відповідає сучасній політиці Росії - послухайте чергові новини про "ущемленіе прав русскоязичного населенія України". Якщо відвідаєте російські форуми, зокрема кубанські, там теж дізнаєтеся про недолугі судження про "ми" та "вони" й "куди вони без нашого газу". Отак і кубанці передають один одному зверхнє ставлення до України відповідно до бажань московських політиків.
Але це не дивно. Дивно те, що так звані кубанськи козаки теж є носіями цій ідеї. Якщо прийняти до уваги історію "відродження" кубанського козацтва під державними прапорами СССР, а потім РФ, то й це не суперечить логиці. Зараз більшість "кубанського козачого війська" годується на державні кошти РФ, принаймні вся старшина, чому ж вони б не підтримували державну імперську політику РФ?

DarkMax2

Я би не був таким категоричним, проте з дечим згоден. Кубанці мені уявляються як носії української культури з російським світоглядом.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Раніше треба було думати. Світогляд на Кубані зараз справді відрізняється. Так що приєднання до України не принесло б нічого доброго ні нам, ні їм. А ось щодо незалежної Кубані, було б цікаво. Так не вистачає дружнього сусіда на сході.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

стэпняк

Цитата: DarkMax2 от ноября  3, 2011, 13:13
Я би не був таким категоричним, проте з дечим згоден. Кубанці мені уявляються як носії української культури з російським світоглядом.

Спасыби за нэкатэгоричну мнэния. Шо до козацтва то ны трэба йих импэрски замашкы вишаты на всих кубанцив. Оци ряжэни збиглыся за мынутной выгодою и до кубаньских козакив мають такэ - ж видношення як швэйцары до швэйцарцив.

стэпняк

Цитата: LUTS от ноября  3, 2011, 13:38
Раніше треба було думати. Світогляд на Кубані зараз справді відрізняється. Так що приєднання до України не принесло б нічого доброго ні нам, ні їм. А ось щодо незалежної Кубані, було б цікаво. Так не вистачає дружнього сусіда на сході.
Оцэ добрэ. Дяка.

hodzha

Цитата: стэпняк от ноября  3, 2011, 13:45
Спасыби за нэкатэгоричну мнэния. Шо до козацтва то ны трэба йих импэрски замашкы вишаты на всих кубанцив. Оци ряжэни збиглыся за мынутной выгодою и до кубаньских козакив мають такэ - ж видношення як швэйцары до швэйцарцив.

думаю якщо пошукаты, у кожного сучасного руського вид Польши до Кытая можна найты козачэ кориння чы родычив-козакив. Вирю, що рано чы пизно люды задумаються над цым и цэ выйде на свит Божый.

стэпняк

Добрэ поскрэбти руського нашкрэбэця татарын, поскрэбти татарына нашкрэбэця руськый. Шо до козакив сумливаюсь  :???

hodzha

Цитата: стэпняк от ноября  9, 2011, 12:42
Добрэ поскрэбти руського нашкрэбэця татарын, поскрэбти татарына нашкрэбэця руськый. Шо до козакив сумливаюсь  :???

Татарын, на мою думку, колысь, в часы Орды - цэ назва кожного жытеля Велыкои Тартарии тобто Велыкого Стэпу, нэ тилько тюрко-булгар чы мусульман а любых. просто до XX ст. в Рос.империи и сусидних рэгионах ця стародавня назва закрипылась самэ за тюркомовнымы мусульманамы, нащадкамы булгар Поволжжя и стародавнього насэлэння Крыму. Козакы в цьому сэнси тэж татары и нащадкы татар, и украйинськи и росийськи и казахськи и тюрко-татарськи (напр. нагайбакы).

стэпняк

Цэ мэни здаэця слова Карамзина про казанськых татар. А про православных козакив в орди я тэж чув.

hodzha

Цитата: стэпняк от ноября  9, 2011, 12:58
Цэ мэни здаэця слова Карамзина про казанськых татар. А про православных козакив в орди я тэж чув.

А що тут дывного? Щэ першый ордынськый цар, Чынгизхан, встановыв у ордынському суспильстви свободу виросповидання (в тий мири, в який вона нэ супэрэчыла дэржавний политыци). Вийны за виру почалыся лышэ чэрэз пару сотэнь рокив, у XV-XVII ст., алэ такэ тоди робылося по всьому свиту (згадайтэ падиння Царгорода чы католыцьку инквизыцию), та й то там всюды була политыка. Тому период XVI-XVII вв. у вийськах дэржав Вэлыкого Стэпу виросповидання мало пэвнэ значэння, щоб потрапыты на службу, у рэестр, у Вийсько Запоризькэ - трэба було буты хрыстыяныном, а щоб в Казахську чы Крымську орды - мусульманыном. В цьому плани вийська Османськойи импэрии, Рэчи Посполытойи и Московського царства булы толэрантниши, там прыймалы всих. Хоч завшэ булы выняткы з правыл. Прости люды, особлыво прыкордоння, далэки вид политыкы до цых рэчэй ставылыся спокийнишэ. В XVIII-XIX ст. у козацькых вийськах Рос.империи читко зъявляються козакы-мусульманы (часто татары, прэдставныкы народив Кавказу чы казахив) и козакы-буддысты (часто калмыкы). И нэ забувайтэ, що вжэ з пэршых часив Орды иснувалы казахы - тэж козакы (тилько Середньои Азии) и сэрэд ных - багацько мусульман.

стэпняк

Я выкажу думку напэвно другу вид вашой, алэ вэрен в ньому бо так мои стары говорылы и сам так думаю. Запысатыся козаком на час вийны чы пизнишэ служыты в рэестри, козачых вийськах итд. моглы багато и мусульман из буддыстами в тому числи. Алэ вид цього вони нэ сталы козакамы по крови.

hodzha

Цитата: стэпняк от ноября  9, 2011, 14:44
Я выкажу думку напэвно другу вид вашой, алэ вэрен в ньому бо так мои стары говорылы и сам так думаю. Запысатыся козаком на час вийны чы пизнишэ служыты в рэестри, козачых вийськах итд. моглы багато и мусульман из буддыстами в тому числи. Алэ вид цього вони нэ сталы козакамы по крови.
так одна другому нэ протыричыть. в вашому региони, в рамках Кубанського и Донського козачых вийськ, цэ мабуть було правдою. просто одночасно варто памятаты, про иснування тых же казакив-казахив, яки сэбэ з дида-прадида тэж сэбэ так называлы, яки булы одночасно козакамы и мусульманамы, алэ напр. до Украйины чы Кубани нэ маючы видношэння. Видмовляты йим у самоназви - погодьтесь цэ грих. А от самэ в Донськэ и Кубанськэ козачи вийська козакив-мусульман и буддыстив сталы запысуваты вжэ видносно пизно, кинэць XVIII-XIX ст. и в цьому ваши стари прави. И зовсим окрэма история - эпоха Ордынського царства, про яку в устний памяти залышылось нэ так багато, та й ту, а також вси докумэнты цари постаралыся зныщыты. Про цю эпоху, колы козакив було дужэ-дужэ багато, воны жылы по всьому Стэпу и служылы дэ хотилы, ваши стари толком розказаты нэ змоглы б, бо про неи вжэ и в часы Хмэльныччыны мало що зналы, цэ була сыва давнына. (XIV-XV ст. - цэ вжэ в ти часы 300 рокив назад, а в наш - то цилых 600!).

стэпняк

Хто зна як карточку вставыты шоб ​​нэ экпэрэмэнтуваты?

стэпняк

 И зовсим окрэма история - эпоха Ордынського царства, про яку в устний памяти залышылось нэ так багато, та й ту, а також вси докумэнты цари постаралыся зныщыты. Про цю эпоху, колы козакив було дужэ-дужэ багато, ваши стари толком розказаты нэ змоглы б, бо про неи вжэ и в часы Хмэльныччыны мало що зналы, цэ була сыва давнына

За цэ нэ спорю.

стэпняк

Цитата: DarkMax2 от ноября  3, 2011, 13:13
Я би не був таким категоричним, проте з дечим згоден. Кубанці мені уявляються як носії української культури з російським світоглядом.

Я б казав з кавказкым. З мэнталитэтом бэзбашэности шо-ли, блыжчэ до горцив. Знаю в тому чысли й по соби.

hodzha

Цитата: стэпняк от ноября 10, 2011, 08:11
Цитата: DarkMax2 от ноября  3, 2011, 13:13
Я би не був таким категоричним, проте з дечим згоден. Кубанці мені уявляються як носії української культури з російським світоглядом.

Я б казав з кавказкым. З мэнталитэтом бэзбашэности шо-ли, блыжчэ до горцив. Знаю в тому чысли й по соби.

можлыво, то вы просто выховувалися в середовищі, дэ було мало людэй старшого поколиння. спилкування з старшымы бэзбашнисть часто як рукою знимае, кажу з власного досвиду. тэ, що нэ варто змишуваты з бэзбашнистю - цэ мабуть волэлюбство и нэбажання корытыся тым бэзглуздым социальным нормам и порядкам, яки отруюють жыття. у козакив (в т.ч. украйинцив, казахив), тобто людэй, у яких волэлюбнисть закладэно на несвидомому ривни (часто з малэчку), цэ проявляеться в прыродньому несвидомому бажанни ци нормы пэрэступыты, навить нэ знаючы йих прыроды. для тых людэй, яки ци нормы соблюдають и сэрйозно до ных ставляться, зи стороны цэ можэ выдитыся як бэзбашнисть або нэповага до оточэння.

стэпняк

Я якраз рис у дида з бабукой (батькы булы в Сыбиру) так що всэ традыции ввибрав з дитства (тому й балакаю). З поводу увагы у нас в родни дида даж дочкы - мои титкы называлы на Вы.

Лем

Цитата: стэпняк от ноября 10, 2011, 11:07
Я якраз рис у дида з бабукой (батькы булы в Сыбиру) так що всэ традыции ввибрав з дитства (тому й балакаю). З поводу увагы у нас в родни дида даж дочкы - мои титкы называлы на Вы.
Мій батько, вже покійний, та й тітка завжди до своїх батьків зверталися на "ви" - це загальноукраїнське, то не тре робити з цього якусь сакральну рису, притаманну лише козакам. Мої власні діти до бабусі (моєї матері) звертаються на "ви", як і я в свої часи до діда та бабусь, а от мої племінниці до неї ж звертаються на "ти" - на мою думку через відсутність дідів та постійне бажання бабусь догождати онукам. Тому ми й кажемо "вітчизна", бо традиції дуже легко зникають без піклування з боку чоловіків.

Лем

Цитата: hodzha от ноября 10, 2011, 10:33
лися в середовищі, дэ було мало людэй старшого поколиння. спилкування з старшымы бэзбашнисть часто як рукою знимае, кажу з власного досвиду. тэ, що нэ варто змишуваты з бэзбашнистю - цэ мабуть волэлюбство и нэбажання корытыся тым бэзглуздым социальным нормам и порядкам, яки отруюють жыття. у козакив (в т.ч. украйинцив, казахив), тобто людэй, у яких волэлюбнисть закладэно на несвидомому ривни (часто з малэчку), цэ проявляеться в прыродньому несвидомому бажанни ци нормы пэрэступыты, навить нэ знаючы йих прыроды. для тых людэй, яки ци нормы соблюдають и сэрйозно до ных ставляться, зи стороны цэ можэ выдитыся як бэзбашнисть або нэповага до оточэння.
Пане Ходжа, ви вже досить досконало показали ваше вміння транслітерувати мову офіційною російською абеткою, мої оплески. Чи не думаєте ви, що краще для всіх було б вам знову перейти на українську? Панові Степняку, як видно, це не заважить, бо якось раніше він жваво відповідав на українське традиційне письмо.

hodzha

Цитата: Лем от ноября 10, 2011, 17:05
краще для всіх було б вам знову перейти на українську
пане Лем, поважаю ваші добрі наміри, але імпонує писати саме так. це незвично і це вільно, а також дає відчути певну свободу від норм і стандартів, хоча б у межах цієї теми. пробачте, що відмовляюсь виправдати ваші сподівання. :donno:

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр