Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Буква Ґ

Автор RawonaM, декабря 5, 2003, 11:15

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

LUTS

Цитата: do50 от марта  6, 2013, 23:25
ну, якщо вам так мила ця літера, нехай залишається, це ваша справа
Як же без неї?  :'(
Кляті безбожники забрали в народу вкраїнського святиню їхню! Але настав час, коли вона знову красується у букварях та читанках. Наша воля, наша пісня не вмре, не загине! Он де люди наша слава - Слава України!  :'(

Жартую так. А, в принципі, хай буде. Але я також, як і  Павло проти зловживання нею.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

do50

Цитата: LUTS от марта  6, 2013, 23:34
Але настав час, коли вона знову красується у букварях та читанках. Наша воля, наша пісня не вмре, не загине! Он де люди наша слава - Слава України!

Проблемы интеграции России в ад должны волновать ад, а не Россию

«Россия управляется непосредственно Господом Богом. Иначе невозможно представить, как это государство до сих пор существует», Генерал-фельдмаршал Х. А. Миних
«Россией управлять не сложно, но совершенно бесполезно», Александр II

LUTS

Цитата: do50 от марта  6, 2013, 23:39
Цитата: LUTS от марта  6, 2013, 23:34
Але настав час, коли вона знову красується у букварях та читанках. Наша воля, наша пісня не вмре, не загине! Он де люди наша слава - Слава України!


Ще в нас буква Ї. Вона не така багатостраждальна, але її теж люблять.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

do50

Цитата: LUTS от марта  6, 2013, 23:45
Ще в нас буква Ї. Вона не така багатостраждальна, але її теж люблять.
не знаю чому, але ця літера дуже органічно вписується в текст, на мій погляд, а от Ґ - ні
Проблемы интеграции России в ад должны волновать ад, а не Россию

«Россия управляется непосредственно Господом Богом. Иначе невозможно представить, как это государство до сих пор существует», Генерал-фельдмаршал Х. А. Миних
«Россией управлять не сложно, но совершенно бесполезно», Александр II

do50

я зрозумів чому, в церковнослов'янській мові використовується Ї, значить просто звичка
Проблемы интеграции России в ад должны волновать ад, а не Россию

«Россия управляется непосредственно Господом Богом. Иначе невозможно представить, как это государство до сих пор существует», Генерал-фельдмаршал Х. А. Миних
«Россией управлять не сложно, но совершенно бесполезно», Александр II

LUTS

Цитата: do50 от марта  7, 2013, 00:00
я зрозумів чому, в церковнослов'янській мові використовується Ї, значить просто звичка
Мабуть.
Слова з Ґ для мене не те, що неорганічно виглядають, а просто виділяються. Вона просто рідко вживається, можливо через те.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Валентин Н

Представляю если б в русский ввели несколько слов с ɣ, ну это же варваризм, зачем для займышей буквы измышлять, вот у Ф хоть история и слов много, а тут? Но выкидывать тоже не надо, поэтому будет дж, да!
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Валентин Н

Ещё вопрос, а нужна ли вам W? Вроде википедия говорит, что такая фонема есть, значит нужна наверно.
Предлагаю для неё юзать Ъ и его же юзать вместо уроцкого астрофопа.

зъїм, поъбиваъ би — логично, экономно, православно ::)
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Python

Цитироватьзъїм, поъбиваъ би — логично, экономно, православно
А безвладдя як запишете?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Валентин Н

Цитата: Python от марта  7, 2013, 17:14
А безвладдя як запишете?
безъладдя - дэсу же
думаю сочетание Сwj вообще невозможно
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: do50 от марта  7, 2013, 00:00
я зрозумів чому, в церковнослов'янській мові використовується Ї, значить просто звичка
Прототипний варіант Ґ був іще в Смотрицького.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Валентин Н

Цитата: Python от марта  7, 2013, 17:29
розв'язок же
розъъязок правда тут может быть неоднозначность толи розwwязок, толи розwjазок

А собсно W это вообще-то фонема или нет? Минимальные пары есть?
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

do50

а использование г вместо ґ является ошибкой или отношение такое же, как в русском к ё?
можно ли писать агрус вместо аґрус?
Проблемы интеграции России в ад должны волновать ад, а не Россию

«Россия управляется непосредственно Господом Богом. Иначе невозможно представить, как это государство до сих пор существует», Генерал-фельдмаршал Х. А. Миних
«Россией управлять не сложно, но совершенно бесполезно», Александр II

Pawlo

На практике так и есть а по правилам нет нельзя
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

LUTS

Цитата: do50 от марта  7, 2013, 21:20
а использование г вместо ґ является ошибкой или отношение такое же, как в русском к ё?
можно ли писать агрус вместо аґрус?
Можна, в принципі. Ще ніколи не бачив, щоб г десь виправляли на ґ .
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Pawlo

Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Artemon

Цитата: DarkMax2 от марта  6, 2013, 22:52
Цитата: Pawlo от марта  6, 2013, 22:51

Власне ця літера  наш особистий твердий знак який шанується лише через те що його колись покривдили більшовики. Об"єктивно ж занепад проривного Г це цілком автентичний процес вкраїнський процес, розвертаючі у зворотньому напрямку наші горе патріоти лише наближують українську фонетику до польської  і російської
:+1:
+1.
Дайте мові розвиватися. Краще б з англіцизмами боролися, ніж за ту нещасну літеру, якій уже давним-давно місце в історії.
За разнообразие в мире языков: //vk.com/lingvomir
    [li]Чёрное и белое - лишь условные абстракции. Но жить, навешивая ярлыки, куда проще.[/li]
    [li]Green ideas и глокая куздра сообщают, что главное – принцип. Слова меняются, модели остаются.[/li]
    [li]Хорошо кишинёвскому сыну тайца и египтянки.[/li]
    [li]Ругая эсперанто, предлагайте альтернативы. Многие в вашей стране смотрят голливудские фильмы без перевода?[/li]
    [li]Живой язык = мёртвый конланг + армия и флот.[/li]
    [li]Центру нужны единое мнение, единый язык и смиренные налогоплательщики.[/li]

LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Pawlo

Цитата: Python от декабря  2, 2011, 02:58
ЦитироватьА я думаю, що таких буде більшість.
Більшість шпрехає на суржику й просто не вловлює глибинної краси етимологічного ґекання. Максимум, нам якимось чином вдасться їх переконати, що мова без цього ґекання — дефектна (але віра в це може змусити їх відмовитись від української мови взагалі як занадто складної — адже практикуватися їм у ґеканні нема з ким. Живих носіїв ґекаючої норми — меншість).
ЦитироватьБідолашні носії такі бідолашні. Привчити ті ж ЗМІ і все буде добре.
Знову ж, як привчати? Для цього журналістів треба відправляти на пару місяців у якесь ґекаюче село, де місцвий діалект послідовно зберігає етимологічне ґекання в пізніх запозиченнях. Ну й держконтроль над ЗМІ, звісно, з розстрілами за ґ на місці h.
ЦитироватьНу, для грецизмів західноєвропейське не враховується. Переважно все ж ураховується тільки першоджерельне.
Першоджерельна давньогрецька γ читалась як g. Новогрецька ж мова мáла значно менший вплив на міжнародну лексику. Коротше, тут іще треба розбиратись, яка з грецьких мов є джерелом, і фонетику якої ми намагаємось наслідувати.
ЦитироватьВиховання граманациків у школі нам дісталось у спадщину від совєтів.
Судячи з того, що навіть щирі наційоналісти шпрехають на суржику («совєти», «большевікі» і т.д.), від радянської системи виховання грамарнациків залишились самі легенди.
ЦитироватьТа шо ви до гавптвахти причепились?
Просто вдалий приклад слова зі складотвірним кластером «пт».
В мене давно давно виникло враження що складові голосні це ілюзія а реально там сидить маненька пухнаста шва :yes:
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Pawlo

Цитата: Drundia от декабря  4, 2011, 21:03
Муху з Чипа й Дейла в українській версії називають Ґедзик :)
Паньство а де б їх можна було переглянути?
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Валентин Н

Цитата: Pawlo от марта  8, 2013, 00:44
Ґ'їрокастер
Выглядит замусоренно: хвостик от Ґ, апостроф и диакритика шире палочки.
ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Валентин Н

ЗАБАНИЛ ВИКИПЕДИЮ
Нижниь ıндэкс в ҷıсʌах — степень тıсяҷı
Препинания авторские!

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр