Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Кубанская балачка

Автор неофит, мая 8, 2005, 04:05

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Conservator

Цитата: Лем от декабря 24, 2011, 19:02
Та ви, пане, власне не Консерватор, ви е скоріше Адвокат. От скажіть, звідки вам це відомо? Ви разом з паном Степняком читали якісь "художні тексти"? Я з наміром сказав про свою технічну освіту, то можете бути впевнені, що я таких текстів не читав, з чого ж ви узяли, що їх читав шановний пан Степняк?

він їх у цій темі цитує, десу
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Лем

І багато цитує? На якій сторінці, бо тридцять сторінок перегортати немає часу?

Conservator

Цитата: Лем от декабря 24, 2011, 19:18
І багато цитує? На якій сторінці, бо тридцять сторінок перегортати немає часу?

як це не дивно, але він навіть у одній із відповідай на ваше повідомлення дав перелік кубанських письменників (тобто авторів саме художніх текстів), яких читав -

Кубанская балачка
цитував менше, передусім поезію, бо всі модерні нац. літ-ри починають розвиватися з поезії зазвичай. пізній відгомін романтизму.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Лем

Пан - справжній авдокат. Перелік письменників - це цитати на балачці? Я можу перелічити вчених-ядерщиків, але це ж не буде свідчити про те, що я фахівець з ядерної фізики?

Conservator

Цитата: Лем от декабря 24, 2011, 19:40
Пан - справжній авдокат. Перелік письменників - це цитати на балачці? Я можу перелічити вчених-ядерщиків, але це ж не буде свідчити про те, що я фахівець з ядерної фізики?

а де він себе називав фахівцем із кубанської балачки? лише носієм.

були цитати віршів, перегортати все мені ліньки. ви тему читали майже від початку, то могли бачити. і з єсаула Ляха, і з инших. власне, простіше самого пана Степняка запитати.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Лем

Ви маєте рацію. Простіше спитати його самого. Але ж я це робив принаймні двічи. Його відповіді були прості й незамислуваті - він, бач, має лише технічну освіту, яка занадто заважає йому. Тому, щоби не робити помилок, він пише на балачці у такий спосіб, щоби спеціально зробити якнайбільше помилок.
Щиро вам раджу ще раз перечитати всі його дописи - ви побачите там УКРАЇНСЬКИ слова, які кубанцями давно не вживаються, але він вперто пише їх російською литерацією, щоби виглядали ніби балачка. Ще раджу спитати його чи все, що тут пише шановна громада, він розуміє без словника - тільки нехай відповідає відверто.

DniproPirate

До пана Лема:
Та Степняк сам написав, що володіє українською - читав кулішівкою українських книжок. А які слова вживати, а які не вживати - його особиста справа, тим більше, що це лінгвофорум - усі усьо зрозуміють ;) .
Цитироватьви побачите там УКРАЇНСЬКИ слова, які кубанцями давно не вживаються
А звідкіля ви знаєте - які вживаються, а які ні? Маю підозру, що балачка використовується в більш родинному колі, а на людях Степняк, як страшний перевертень, ;D стає російськомовним і змішується в натовпі.
Я думаю, що він тримається за ту російську абетку, бо він не знає ЧОМУ українці перейшли з ярижки на кулішівку. Він поважає Тараса Григоровича, але не розуміє ЧОМУ той писав ярижкою. Ми з ним балакаємо, як зі своїм у дошку, але 200-річна одірваність дає про себе знати.

Лем

Цитата: DniproPirate от декабря 24, 2011, 20:42
До пана Лема:
А звідкіля ви знаєте - які вживаються, а які ні? Маю підозру, що балачка використовується в більш родинному колі, а на людях Степняк, як страшний перевертень, ;D стає російськомовним і змішується в натовпі.
Я думаю, що він тримається за ту російську абетку, бо він не знає ЧОМУ українці перейшли з ярижки на кулішівку. Він поважає Тараса Григоровича, але не розуміє ЧОМУ той писав ярижкою. Ми з ним балакаємо, як зі своїм у дошку, але 200-річна одірваність дає про себе знати.

1. А чому б постійному мешканцю Кубані цього не знати?

2. "Він не знає"! Пальцем у небо. Нащо йому знати ЧОМУ українці кудись перейшли? Коли він народився та розплющив свої оченятка - перше, що він побачив, була відсутність літери "Ъ" на кінцях російських слів "дом, народ, сад" і якось він не став задаватися питанням ЧОМУ росіяни кудись перейшли. Щось ви приписуєте йому якусь упередженість до української мови.

3. Ви значно перебільшуете термін тієї одірваності - вона почалась у 30-х роках. Тільки почалась! Але процесс пішов за експонентою за часи Брежнєва - не завдяки йому, а просто так співпало - технічний прогрес тощо. На Кубані він розгортався у повністю російськомовному оточенні.

Conservator

Цитата: Лем от декабря 24, 2011, 20:57
Ви значно перебільшуете термін тієї одірваності - вона почалась у 30-х роках. Тільки почалась!

поцікавтеся ставленням старших міґрантів (тобто тих, хто вже мав кубанську ідентичність) і пізніших (іногородніх, як їх називали в тодішніх джерелах) уже наприкінці 19-на початку 20 ст. для кінця 19 століття вже можна казати про те, що єдність була виключно у вигляді діялектного континууму, спільна ідентичність відійшла в минуле.

саме через це після проголошення Кубанської Народної Республіки питання про входження її до складу України розглядалося лише як тактичний хід і піднімалося урядом КубНР протягом зовсім нетривалого часу, до того ж таємно - народної підтримки з боку кубанців таке рішення б не мало.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Лем

Було б дуже дивно, якби ви ще сказали, що кубанці не підтримали входження Кубані до складу України саме через мовну розбіжність.
Питання тимчасових політичних рішень ажніяк не стосується теми нашої розмови.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: Лем от декабря 24, 2011, 21:41
Було б дуже дивно, якби ви ще сказали, що кубанці не підтримали входження Кубані до складу України саме через мовну розбіжність.

національна ідентичність - а значить і питання бажаної для її носія приналежности до певного державного утворення - ніяк не пов'язане з мовою чи культурними ознаками. це питання лише самоусвідомлення. повторюся знов - хай навіть кубанці б розмовляли чистісінькою СУЛМ і писали у відповідності до чинного правопису 4-ї редакції - це б не зробило їх українцями, якби вони самі так не вирішили. тут апелювання до мови взагалі зайве. але, оскільки наразі ми маємо випадки оформлення кубанської літнорми, коли є видані словники, навчальні граматики, художня літ-ра (нехай і поки бідна на імена та назви), то цей фактор слід принаймні визнавати як вираз того, що виокремлення кубанців уже має місце внаслідок инших причин (що ще виразніше ми бачимо у випадку русинів).
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Цитата: DarkMax2 от декабря 24, 2011, 22:18
Панове, а Ви бували на кубанських форумах?

Особисто я - ні, але спілкувався з носіями кубанської ідентичности наживо
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Лем

"наразі ми маємо випадки оформлення кубанської літнорми, коли є видані словники, навчальні граматики, художня літ-ра (нехай і поки бідна на імена та назви), то цей фактор"

Нема цього фактору, нема про що й говорити.

"спілкувався з носіями кубанської ідентичности наживо"

Чим вони довели свою ідентичність? Чи як ви впізнали, що вона саме кубанська?

Conservator

Цитата: Лем от декабря 24, 2011, 22:59
Нема цього фактору, нема про що й говорити.

нема про що говорити як про причину, але як про наслідок - так. націотворення може породжувати створення власної  літературної норми, хай навіть її відмінність від сусідньої полягає лише в графіці. але не навпаки.

Цитата: Лем от декабря 24, 2011, 22:59
Чим вони довели свою ідентичність? Чи як ви впізнали, що вона саме кубанська?

їм не треба її доводити, достатньо просто деклярувати.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Лем

Я читав спогади людини, яка мала нагоду саме у такий спосіб як оце ви, переконатися в тому, що спілкувалася зі скифами.

Conservator

Цитата: Лем от декабря 25, 2011, 18:10
Я читав спогади людини, яка мала нагоду саме у такий спосіб як оце ви, переконатися в тому, що спілкувалася зі скифами.

право будь-якої людини означити себе скитом, сарматом чи навіть ельфом або орком, гобітом і т.п. і позиціонувати це як національну приналежність. національність за визначенням є штучним явищем.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Лем

Це дуже зручно з прикладної точки зору: ви порушуєте якійсь закон, а потім заявляєте, що в законі про орків ніц не говориться, тому й відповідальности ви не підлягаєте.

Conservator

Цитата: Лем от декабря 25, 2011, 18:37
Це дуже зручно з прикладної точки зору: ви порушуєте якійсь закон, а потім заявляєте, що в законі про орків ніц не говориться, тому й відповідальности ви не підлягаєте.

дурниці. чи ви національність як біологічну приналежність до якогось виду визначати вирішили? :)
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Svidur

Цитата: Лем от декабря 25, 2011, 18:37
Це дуже зручно з прикладної точки зору: ви порушуєте якійсь закон, а потім заявляєте, що в законі про орків ніц не говориться, тому й відповідальности ви не підлягаєте.
Національна ідентичність у сучасних державах ніяк не може впливати на правовий статус людини. Така можливість була хіба в державах фашистівського типу.

Лем

Хіба орки це національність? Пробачте, я думав, що це біологічний вид.

Svidur


Conservator

Цитата: Лем от декабря 25, 2011, 18:56
Хіба орки це національність? Пробачте, я думав, що це біологічний вид

уважніше читайте повідомлення, на які відповідаєте. ми про національну приналежність вели мову. її людина визначає самостійно.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Лем

Цитата: Svidur от декабря 25, 2011, 18:58
Як біологічного виду орків не існує  :P
Хто вам сказав? Хіба ті невігласи, що кажуть, що й національності кубанців не існує?

Svidur

Цитата: Лем от декабря 25, 2011, 19:07
Хто вам сказав? Хіба ті невігласи, що кажуть, що й національності кубанців не існує?
Не рівняйте національність до біологічних ознак. Це речі абсолютно різні й ніяким чином не пов'язані між собою. Та й займаються ними різні науки з різними засадами.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр