Author Topic: Wasz ulubiony polski film  (Read 73322 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jurek7

Reply #25 on: April 10, 2008, 20:30
"Ogniem i Mieczem" Jeżego Hoffmana. Tam jeszcze Aleksandr Domogarow grał i Bohdan Stupka.
Bardzo mi się podoba!!!

A! Czy ktoś oglądał "Katyń" Andrzeja Wajdy?!

Offline peterlin

Reply #26 on: July 23, 2008, 15:22
Ze starszych filmów:
"Rejs", "Miś", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Krótki film o zabijaniu", "Ziemia obiecana"

Z nowszych:
"Dług", "Edi", "Plac Zbawiciela", "Pitbull" (serial dużo lepszy niż film), Zmruż oczy, Żurek, Symetria, Wesele, Sztuczki, Rezerwat

Osobiście nie lubię, ale warto zobaczyć:
Dzień świra, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Pianista, Katyń, Pręgi

To są bardzo różne filmy, jeśli wątek się uaktywni (znajdą się zainteresowani) mogę o nich napisać coś więcej.

Offline Gangleri

Reply #27 on: July 23, 2008, 17:35
"Popieł i ałmaz"

Bardzo mocny film.  ;up:

Offline RawonaM

Reply #28 on: July 23, 2008, 17:54
"Popieł i ałmaz"
Może "Popiół i diament"?

Offline Gangleri

Reply #29 on: July 23, 2008, 18:28
"Popieł i ałmaz"
Może "Popiół i diament"?
Ma pan rację.  :yes:

Offline peterlin

Reply #30 on: July 24, 2008, 10:48
1. Film faktycznie niezły.

Offtop:
2. Zwyczajowo "Pan" w funkcji zaimka grzecznościowego pisze się wielką literą
3. Na polskich forach, i w ogóle w internecie, ludzie najczęściej zwracają się do siebie per ty, niezależnie od wieku i stopnia zażyłości.

Offline temp1ar

Reply #31 on: December 12, 2008, 00:00
Testosteron :)

Offline Ömer

Reply #32 on: December 13, 2008, 14:35
ya herro, ya merro

Offline Pinia

• Moderator
  • *
Reply #33 on: December 16, 2008, 00:53
Jestem pod wrażeniem - tyle fimów i to współczesnych!
Ja lubię liryczne filmy Wajdy - Panny z Wilka i Młyn nad Utratą.
Ale gdyby pytanie brzmiało, jakie najczęściej oglądam, to wskazałabym najpierw Krzyżaków (bo lubię Bogurodzicę śpiewaną przez chór), Zemstę z 1956 roku bo grali Woszczerowicz i Kurnakowski, Samych swoich, ale tylko pierwszą część.

A damską wersją Testosteronu jest film Lejdys
All people smile in the same language!

Reply #34 on: January 2, 2009, 03:43
Ostatnio na ekrany kin wszedł film "Mała Moskwa" Inspiracja do jego powstania była autentyczna historia.
"Mała Moskwa" to wzruszająca historia zakazanej miłości, w czasach, w których nawet o intymnych sprawach decydowało sowieckie imperium. Film przenosi nas do świata, w którym w jednym mieście, oddzieleni murami i zakazami żyli Rosjanie i Polacy, którzy mimo strachu i wścibskich politruków  kochali, cierpieli i mieli swoje marzenia.

W tym docenionym przez wielu krytyków oraz publiczność i jury 33 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, widz znajdzie także to, czego zazwyczaj szukamy w kinie rozrywkowym: miłość, śmiech, łzy, wielkie dramaty i wielkie radości oraz wzruszenia...

Jest rok 1967. Jura, młody pilot i niedoszły kosmonauta, trafia do Legnicy, zwanej "Małą Moskwą”, ze względu na ulokowanie tam największego garnizonu wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Towarzyszy mu piękna młoda żona Wiera. Zafascynowana polską poezją i muzyką, wygrywa piosenkarski "konkurs przyjaźni", wykonując porywająco i w części po polsku "Grande Valse Brillante" Ewy Demarczyk. Wtedy właśnie poznaje polskiego oficera i muzyka – Michała. Długo broni się przed obudzonym wówczas uczuciem. Zakazana miłość Rosjanki i Polaka musi rozwijać się w tajemnicy i po kryjomu...

[opis dystrybutora kino]

Akcja filmu rozgrywa się w Legnicy. Do emerytowanego rosyjskiego oficera wojskowego przyjeżdża córka. Ojciec opowiadając o swojej żonie, przybliża życie codzienne w "Małej Moskwie" w latach sześćdziesiątych XX wieku. Jako młody kapitan wraz z piękną żoną, Wierą, zostaje wysłany do najbardziej wysuniętej rosyjskiej bazy w Polsce. W Legnicy Wiera poznaje Michała, polskiego podporucznika, który od pierwszego spotkania stara się być bliżej pięknej Rosjanki.

tu można poczytać więcej o filmie: http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=28818

Offline RawonaM

Reply #35 on: April 9, 2009, 02:56
A co jest nowego  w polskiej kinematografii, co warto obejrzeć?

Offline Klein Zaches

• ...lappi, lööli, blööde Siech!
Reply #36 on: April 9, 2009, 05:45
Czy ktoś oglądał "Katyń" Andrzeja Wajdy?!
oglądałem go zeszłego roku.
genialnie, ale raczej nie będę oglądał go po raz drugi. za wiele bólu.
à propos: książka ta, "Post Mortem" Andrzeja Mularczyka nie jest łatwiejsza do przeczytania.

A ze wszystkich filmów polskich najbardziej lubię chyba "Znachora" Jerzego Hoffmana... zawsze w końcowej scenie jestem bliski wycia. :'(
„Царь-колокол безгласный, поломатый,
Царь-пушка не стреляет, мать ети,
И ясно, что евреи виноваты —
Осталось только летопись найти...“

Offline Pinia

• Moderator
  • *
Reply #37 on: April 9, 2009, 12:18
Mnie się też"Katyń" podobał.  Przede wszystkim dlatego, że o trudnych sprawach mówił w sposób wyważony.
Przyznam się jednak, że długo nie mogłam się zdecydować, żeby go obejrzeć.

Na mnie w ostatnim czasie największe wrażenie zrobiło "Jasminum" Kolskiego. To głęboko humanistyczny film o potrzebie miłości i jej poszukiwaniu. O potrzebie sensu życia. Liryczna opowieść nie pozbawiona subtelnego humoru. Jak to zwykle u Kolskiego.
A na dodatek w znakomitej obsadzie. Gajos w roli brata Ziółko jest świetny.

Offline aniodchai

Reply #38 on: April 10, 2009, 16:17
A gdzie się podziała jeszcze jedna strona tej temy?               

:???

Otrzymałem zaproszenie obejrzeć nową odpowiedź, a tutaj nic.
אני עוד חי

Offline Pinia

• Moderator
  • *
Reply #39 on: April 10, 2009, 16:29
 :) Koniec świata!
Temat przeniesiono do Końca świata.  :D Zapraszam tam.  :yes: Na koniec świata...  :UU:

Offline aniodchai

Reply #40 on: April 18, 2009, 20:55
Wydaje się że w tym topiku już koniez świata następił. Sprobuję odżywić.

W następnym tygodniu będzie u nas Tydzień filma polskiego. Będą wyświetliane filmy "Wszystko Będzie dobrze", "Vinci", "Rysa", "Senność", "Ogród Luizy", "Boisko bezdomnych" i "33 sceny z życia".

Którzy z tych filmow warto jest naprawdę zobaczyć.

A oto plakat do tego wydarzenia.

אני עוד חי

Offline Pinia

• Moderator
  • *
Reply #41 on: April 20, 2009, 00:13
Z tej listy oglądałam tylko Vinci Machulskiego. To komedia w stylu Vabank. Zabawny, lekki film.

Offline Anwar

Reply #42 on: April 20, 2009, 14:59
Z tej listy oglądałam tylko Vinci Machulskiego. To komedia w stylu Vabank. Zabawny, lekki film.

wielokrotnie ogłądałbym film "Wabank". Bardzo mi się podoba.
W takim razie trzeba także obejrzeć ten lekki.
W jakim sensie jest "lekki"?
Dla duszy?
Таш атса, аш ат.
Кыйык кылычым, йылкымның кылын кырык кыл.
Показателем 3-лица является нуль-аффикс.

Offline aniodchai

Reply #43 on: April 20, 2009, 21:48
A mi się przypomina film Deja vu, ten Polsko-Radziecki. Był również lekki i dobrzy.
אני עוד חי

Offline Anwar

Reply #44 on: April 20, 2009, 22:03
A mi się przypomina film Deja vu, ten Polsko-Radziecki. Był również lekki i dobrzy.
Deja Wju!
Nie ma czego dodać.
Tylko nie wiem jak to przyjmują Polacy!
Таш атса, аш ат.
Кыйык кылычым, йылкымның кылын кырык кыл.
Показателем 3-лица является нуль-аффикс.

Offline aniodchai

Reply #45 on: April 20, 2009, 22:14
A dlaczego "Wabank" i "Deja Wju? To taki dowcip? A wtedy dlaczego nie "Deża"?
אני עוד חי

Offline Pinia

• Moderator
  • *
Reply #46 on: April 21, 2009, 23:40
W jakim sensie jest "lekki"?
Dla duszy?

Można tak powiedzieć.
lekki = niewymagający myślenia, zabawny

Deja vu to pastisz amerykańskich filmów gangsterskich. I tak go Polacy przyjmują.
Notabene mieszkańcy Odessy chętnie pokazują miejsca, gdzie kręcono sceny do tego filmu.  :yes:

Reply #47 on: April 21, 2009, 23:49
Film Wszystko będzie dobrze to dramat. Ma dobre recenzje. A 33 sceny z życia otzymały 10 nominacji do Orłów - nagrody Polskiej Akademi Filmowej.
"Mała Moskwa" otrzymała osiem nominacji, a doceniono tę opowieść za: najlepszy film, reżyserię, scenariusz, główną rolę kobiecą, scenografię, kostiumy, dźwięk i odkrycie roku. Film Jerzego Skolimowskiego "Cztery noce z Anną" otrzymał 7 nominacji, w tym za film, reżyserię, scenariusz, główną rolę kobiecą, zdjęcia, scenografię i dźwięk. To pomiędzy tymi tytułami rozegra się w tym roku rywalizacja o Orły.

Offline aniodchai

Reply #48 on: April 22, 2009, 22:28
Dziękuję Pinia. Może zobacze coś z tego, gdy będzie miał czas.
אני עוד חי

asia

• Guest
Reply #49 on: April 26, 2009, 13:57
A ja polecam filmy Jana Jakuba Kolskiego np. "Jasminum" - to trochę inne kino, ale dlatego ciekawe.
Dobre są też "Pogoda na jutro".
Polecam też "Podwójne życie Weroniki" i w ogóle wszystkie filmy Kieślowskiego, jeśli ktoś lubi filmy, które zmuszają do zadumy i refleksji.
A dla rozrywki np."Fuks"

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: