Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Спілкуймося українською!

Автор Dimitrius, июля 25, 2004, 12:56

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Drunkie

Дуже сумно, але і в мене останнім часом виникають думки про те, що Україна була б набагато кращою без Донбасу. Якби не було Донбасу, то навіть Кучма ніколи б не прийшов до влади. Саме за допомогою голосів Сходу став президентом Кучма і стане Янукович. Хай відокремлюються, утворюють там братковську олігархічну республіку, чи диктатуру, чи до Росії приєднуються, чи роблять що там їм заманеться. Ми можемо - і повинні - бути з Європою, але з цим тягарем ми ніколи там не будемо.

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Алекс

Цитата: andrewsiakДумав, що буду мовчати хоч на цьому форумi з приводу полiтики, та ось не втримався.
"Бандерiвцi", "нацiоналiсти"... Як на мене, то краще мати "бандерiвську" державу (хоч би як ïï називали), але тiльки без "донєцких". Ющ намагається об*єднати украïнцiв, але якщо ïм там на Сходi подобається диктатура й кримiнальна влада, то нехай собi з нею й живуть... А Захiдна Украïна має створити власну державу.
Нехай на iншi називають мене сепаратистом, але я вважаю, що на Захiднiй Украïнi буде значно легше подолати корупцiю та державний бандитизм, СБУ.

А кто-то (не Вы) год назад мне говорил, что Украина не делится по Збручу (да-да, не по Днепру) и никогда не перейдет на латиницу..... Славные времена....

Sottoportego e corte dei zucchero 3094/b

Digamma

Цитата: Маринка«тому що» бандеровец от обычного бандита мало чем отличается.
І загін Ковпака для Вас, певно, не більш ніж зграя Чікотил, так? Ви можете не поділяти переконання бандерівців, але не варто ображати людей через це.

І ще. УПА прийняла останній бій у 1956, якщо я не помиляюся. Вважати що зграя бандитів без підтримки народу трималася проти регулярної армії СРСР 11 років принаймні наївно.

P.S. Панове, надалі колективно, організовано перечитуємо назву теми та або переходимо на українську, або переїжджаємо як оффтопік.
"Я родился на корабле, но куда он плыл и откуда никто не помнит..."

Letizia

Цитата: МаринкаА для жителей Донбаса, видимо, мова — показатель.
Десь це я вже чула... Історія вчить, що в інших випадках таким «показником» був, скажімо, розріз очей, колір шкіри, расова приналежність. Що це Ви, Маринко, донецьким «шиєте»? ;)
Цитата: DigammaІ ще. УПА прийняла останній бій у 1956, якщо я не помиляюся.
А я чула - в 1961 році 8)
Бо в цьому житті поміж балетом і свободою завжди потрібно вибирати свободу, навіть якщо це чехословацький генерал.
Сергій Жадан "Anarchy in the Ukr"

Sladkorček

Digamma, пробачте, намагаюся спілкуватися українською, але виходить не дуже добре :dunno: :x
______________________
добро -> добре (що? - добро, як? - добре)
F
Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Hopeful

Цитата: Sladkorcekпробачте, намагаюся спілкуватися українською, але виходить не дуже добро :dunno: :x

Шановна Sladkorcek, не переймайтеся тим, що у Ваших повідомленнях українською мовою можуть бути помилки! Вони у всіх можуть бути. Якраз тут, на форумі, можна їх виправляти і, таким чином, навчатися говорити і писати правильніше. :)
Просто спробуйте!
Сонце є, навіть якщо небо й затягнуте.

Digamma

Цитата: Tizia
Цитата: DigammaІ ще. УПА прийняла останній бій у 1956, якщо я не помиляюся.
А я чула - в 1961 році 8)
Це лише підсилює аргументацію. :)

Добавлено спустя 4 минуты 10 секунд:

Цитата: SladkorcekDigamma, пробачте, намагаюся спілкуватися українською, але виходить не дуже добре :dunno: :x
Шановна Sladkorcek, по-перше, вибачатися переді мною особисто просто не варто (я лише слідкую за порядком), ну а по-друге, саме тут в Вас є можливість вдосконалити мову (я допомагатиму, хай навіть Ви будете робити по помилці у слові).
"Я родился на корабле, но куда он плыл и откуда никто не помнит..."

Sladkorček

Digamma, Hopeful, дякую ;--), зрозуміло, що спілкування допомагає навчитися розмовляти дуже добре, тому я сиджу в розділі, де люди спілкуються українською 8-) Начебто, дещо залишилося в голові ... :dunno: :oops:
_____________________
добро -> добре - див. вище
україньска -> українська
[спілкуватися] за допомогою української/російської/тощо мови -> [спілкуватися] українською/російською/тощо (слово мовою тут зазвичай не вживажться, пор. з англ. speak Ukrainian, not speak Ukrainian language)
F
Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Hopeful

Цитата: Sladkorcekя сиджу в розділі, де люди спілкуються українською 8-) Начебто, дещо залишилося в голові ... :dunno: :oops:

Sladkorcek, не тільки залишилося, а ще й додається. ;) Тут можна дізнатися багато чого нового й цікавого!
Просто практикуйте мову - і все буде гаразд. :)
Сонце є, навіть якщо небо й затягнуте.

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Dimitrius

Хлопці ті дівчата, яка різниця хто з якого регіону України та якою мовою розмовляє.?!:dunno:Головне - це національна єдність, котрої на жаль у нас досі нема. Про це свідчать палкі дебати відвідувачів цієї гілки. Відштовхуючись від цієї думки я хочу сказати ось що: "Мабуть, вперше за 13 років нашої багатостраждальної незалежності ми маємо реальний шанс будувати власну, демократичну європейську державу. Все залежить від нас. Треба тілки сказати ТАК 21 листопада!"
Я мрію, щоб мої майбутні діти жили в єдиній соборній державі, де поважають гідність людини та відсутня мовна дискримінація, де живуть люди, яким не соромно спілкуватися мовою, що дав їм Бог. Адже вона така красива! Хіба не так, шановне панство?
А сам я, до речі, з Дніпропетровська і мовна ситуація в нашому місті свідчить про цілковиту русифікацію усіх сфер життя. Українська мова використовується тільки як офіціальна. А насправді ж, мова, уживана в повсякденні, і є показником самосвідомості. Так ось з цим у нас поки ніяк...:x
Тому я дуже хочу, щоб ця ситуація змінилась на краще. Чому й власне і відкрив цю гілку, аби побачити людей, що не байдужі до української мови.:roll:
Отже, єднаймось! ;-)

Digamma

Цитата: DimitriusГоловне - це національна єдність, котрої на жаль у нас досі нема.
Гм... Цікава думка, але не абсолютна - розкол України радше мусується політтехнологами одного пана, який є проффесором і каліфорнійським академіком, причому радше академія та збудована на острові Алькатрас.

Зрозумійте, розкол виникає саме через мусування тієї думки, тож давайте цьому не допомагатимемо.


А щодо решти Ви праві - ПОРА вже сказати ТАК! ;)
"Я родился на корабле, но куда он плыл и откуда никто не помнит..."

Drunkie

Ну звісно можна посперечатися щодо залежності свідомості від мови... ще й згадати хрестоматійний приклад - англомовних афроамериканців. Є безліч українців, котрим власна повсякденна російськомовність не дуже заважає себе відчувати і БУТИ українцями.
Розкол України - річ цілком реальна, бо не може в єдиній країні існувати таких політичних розбіжностей саме за регіональною ознакою. Але зараз у нас справді є шанс це подолати. Традиційно помірні або червоні регіони вже перейшли до нашого табору - Чернігівщина, Сумщина, Кіровоградщина... Навіть вже маємо малееесеньку перевагу... Треба ії не лише не розгубити, а й зміцнити. Гадаю, ми всі вже знаємо, що й як для цього робити - кожному окремо та усім разом.

Особливі надії покладаю на теледебати :)

Letizia

Цитата: rawonamПанове, може хтось все-таки знає, де можно подивитися українське телебачення в мережі?
Якщо ще потрібно - http://www.utr.tv/news/

Сама не можу подивитися, що воно таке, коннект не той :(
Бо в цьому житті поміж балетом і свободою завжди потрібно вибирати свободу, навіть якщо це чехословацький генерал.
Сергій Жадан "Anarchy in the Ukr"

Dimitrius

Я тут трохи поміркував мушу виправитись...8-) Проблема - це наша національна самосвідомість, або ще краще - свідомість громадянина України, що на мою думку означає відстоювання інтересів власної держави (підкреслюю-незалежно від мови, якою розмовляє людина). Я радий, що в країні нарешті є ті сили, зацікавлені у створенні такої держави, де інтереси людей будуть підкріплюватись РЕАЛЬНИМИ діями влади щодо покращеня суспільно-економічного стану.
А ще мене дуже тішить той факт, що молодь у нас у великій своїй масі прогресивна і прагне до змін. Головне - вирізнити з загального потоку інформації пусті балачки та фальш і не проковтнути це. Майбутнє за нами!

:yes:

Добавлено спустя 20 минут 22 секунды:

Цитата: Digamma
Цитата: DimitriusГоловне - це національна єдність, котрої на жаль у нас досі нема.
Гм... Цікава думка, але не абсолютна - розкол України радше мусується політтехнологами одного пана, який є проффесором і каліфорнійським академіком, причому радше академія та збудована на острові Алькатрас.

Зрозумійте, розкол виникає саме через мусування тієї думки, тож давайте цьому не допомагатимемо.


А щодо решти Ви праві - ПОРА вже сказати ТАК! ;)

Я не мав на увазі розкол, бо це слово є надто радикальним. Я мав на увазі різнорідність України за мовою, релігією і т.д. Цей факт не можна зписувати з рахунку, як і не можна зписувати факт спекуляції деяких політичних сил саме на цій різнорідності населення країни.
Нам конче потрібна єднаюча сила, що буде сприяти розвитку демократичних ініціатив, зростанню добробуту населення, свободі слова. Адже саме ці проблеми турбують всі регіони України, незважаючи на їх різноманітність.

Я ще хотів би спитати пана Дигаму, що це за такий американський професор, чи насправді він існує, або це тільки плід уявлення? :_1_17

Digamma

Цитата: DimitriusЯ ще хотів би спитати пана Дигаму, що це за такий американський професор, чи насправді він існує, або це тільки плід уявлення? :_1_17
Янукович В.Ф. - премь'єр-міністр, академік Каліфорнійської академії, проффесор (збережені оригінальна орфографія та відомості кандидата - американці про КА і гадки не мають).

Цитата: DimitriusЯ не мав на увазі розкол, бо це слово є надто радикальним.
Цитата: DrunkieРозкол України - річ цілком реальна, бо не може в єдиній країні існувати таких політичних розбіжностей саме за регіональною ознакою. ... Традиційно помірні або червоні регіони вже перейшли до нашого табору - Чернігівщина, Сумщина, Кіровоградщина...
Перечитайте уважніше - Ви самі собі протирічете. Або є розкол, або решта зі сказаного Вами.

Цитата: DimitriusЯ мав на увазі різнорідність України за мовою, релігією і т.д.
Ну то бажано так і казати, бо...

... дуже прошу, не допомагайте купці пройдисвітів робити те що вони хочуть - не вживайте слово "розкол". Бо той розкол починається з кожної окремої голови, в яку вони втовкують те слівце.

P.S. Щодо регіонального різномаїття України, то ми ж і не Андора чи Монако - є трошки більшими...
"Я родился на корабле, но куда он плыл и откуда никто не помнит..."

Drunkie

Цитата: Digamma

Цитата: DrunkieРозкол України - річ цілком реальна, бо не може в єдиній країні існувати таких політичних розбіжностей саме за регіональною ознакою. ... Традиційно помірні або червоні регіони вже перейшли до нашого табору - Чернігівщина, Сумщина, Кіровоградщина...

Перечитайте уважніше - Ви самі собі протирічете. Або є розкол, або решта зі сказаного Вами.

... дуже прошу, не допомагайте купці пройдисвітів робити те що вони хочуть - не вживайте слово "розкол".

Окей, я вживатиму слово, ммм, "розбіжності" :)
Отже. Регіональні розбіжності - реалія українського життя. Я сам собі не суперечив, а лише наводив приклад долання таких розбіжностей, кроків до єднання. Ми їх помалу долаємо, та сподіваюсь, таки здолаємо.

Digamma

Цитата: DrunkieОкей, я вживатиму слово, ммм, "розбіжності" :)
Отже. Регіональні розбіжності - реалія українського життя. Я сам собі не суперечив, а лише наводив приклад долання таких розбіжностей, кроків до єднання. Ми їх помалу долаємо, та сподіваюсь, таки здолаємо.
Так, але не слід і перебільшувати ці розбіжності. Не знаю, принаймні у Києві жодних мовних проблем просто не існує як на мене: хочеш - спілкуйся російською, хочеш - українською. Хоча, є проблема - вона виникає коли співрозмовник підкреслено зверхньо ставиться до іншої мови (це стосується всіх).

До речі, як показали ці вибори Київ став реальною цементуючую основою для всієї країни і то є дуже добре, бо Київщина - дуже поміркований та інертний регіон.
"Я родился на корабле, но куда он плыл и откуда никто не помнит..."

Велимир

Чище хтось хоче спілкуватися тут? Я не бачу нових повідомлень з 2004 року.Давайте відновимо спілкування, знайшовши цікаву тему. Велимир.

regn

Угу, мені б поспілкуватись українською. Вже майже рік від неї ізольований. Хоча, український квартал недалеко. Але якось в мене з ними спілкування не пішло...

iopq

Цитата: regn от декабря  1, 2008, 21:28
Угу, мені б поспілкуватись українською. Вже майже рік від неї ізольований. Хоча, український квартал недалеко. Але якось в мене з ними спілкування не пішло...
Мені теж. Кожний день забуваю. Все гірше й гірше знаю свою мову.
Poirot: Я, кстати, тоже не любитель выпить, хоть и русский.
jvarg: Профессионал? ;)

Nekto


Python

Не люблю я слова «спілкуватися». Можливо, через те, що останнім часом українці «спілкуються» скрізь, де можна просто говорити. Цікаво, з чим пов'язана така тенденція?

Ну а щодо спілкування в інтернеті... По-перше, ця форма спілкування здебільшого обмежується читанням тексту й натисканням клавіш — це не зовсім розмова (а втім, існує скайп...). По-друге, самої лише мови замало: спільна мова і спільні погляди чи коло інтересів — не одне й те ж. Знайти україномовного віртуального співрозмовника — не проблема, було б про що із ним поговорити... Ось навіть у мене вдома українська мова — єдина мова спілкування, але у кожного свої справи, кожен цікавиться чимось своїм, то не дуже й на розмови тягне.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2


Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр