Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Кубанская балачка

Автор неофит, мая 8, 2005, 04:05

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Цитата: LUTS от апреля 18, 2013, 16:43
Цитата: DarkMax2 от апреля 18, 2013, 08:12
Цитата: LUTS от апреля 18, 2013, 00:18
Цитата: alant от апреля 17, 2013, 23:08
Цитата: Python от апреля 17, 2013, 23:05
Наскільки я розумію, на Західному Поліссі спостерігаються риси південного (основного) масиву українських діалектів, на Східному більш помітними стають білорусько-російські риси.
Вважається, що західнополіське наріччя зазнало помітного впливу західноукраїнського.
На Західному Поліссі ніяких перехідних говорів нема. Мова білорусів Рокитнівського району Рівненщини дуже відрізняється від мови місцевих українців.
Так 100 років чітких кордонів та літературних норм.
Де кордони? Читайте уважніше.
déjà vu  :what:
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Залізняк

Мій останній коментар був видалений, я так розумію модератором, в якому  я згадував що до 1933р. викладання в кубанських школах провадилось  мовою, яка офіційно йменувалась тоді укаїнською, а не балачкою, як її тепер  деякі проФФесори намагаються обізвати. Невже знову крамола, тільки з мого боку? Чи може це такий новий тип аргументів в дискусіях? До речі слово балачка має своє первинне значення, а саме: байка, побрехенька, базікання, теревені, чутка, поголоска.

LUTS

Цитата: Залізняк от апреля 25, 2013, 19:53
Мій останній коментар був видалений, я так розумію модератором, в якому  я згадував що до 1933р. викладання в кубанських школах провадилось  мовою, яка офіційно йменувалась тоді укаїнською, а не балачкою, як її тепер  деякі проФФесори намагаються обізвати. Невже знову крамола, тільки з мого боку? Чи може це такий новий тип аргументів в дискусіях? До речі слово балачка має своє первинне значення, а саме: байка, побрехенька, базікання, теревені, чутка, поголоска.
Перенесено в іншу тему мабуть.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

стэпняк

Наши балакають: по станычному, по козацьки, по руськы. А балачка, цэ прыйнятый в обчыстве тэрмин, якый трымае шырокэ значення. Ото так!

Pawlo

Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Залізняк

Цитата: стэпняк от апреля 26, 2013, 07:59
Наши балакають: по станычному, по козацьки, по руськы. А балачка, цэ прыйнятый в обчыстве тэрмин, якый трымае шырокэ значення. Ото так!
Шановний мій брате! Мені дуже хочеться, щоб мова, якою Ви балакаєте на Кубані остаточно згинула через якихось 1-2 покоління, бо це не тільки Ваша, але й наша мова. Та імперська шовіністична  політика, яка провадилась на умертвлення нашої мови, нажаль досягла певних успіхів. Здебільшого молодь Кубані вже послуговується "городською", себто московською мовою, а свою рідну мову забули і  цураються. Причин тут багато, а головна з них історична амнезія і безпам"ятство, яке культивують, звиняюсь блазні, всілякі "патріоти" та інші ряжені, лизоблюди і пристосуванці. Наша розрізненість і штучна розділеність Кубані та України, яку постійно стимулюють духовною розділеністю може призвести до остаточного відмирання української мови на Кубані, але і всіх основ  козацького духу, самої запорозькою суті, яка була, є буде найціннішою понад усі буденні правди та істини.  Не треба боятися наслідків того, що комусь із можновладців така постановка питання може не сподобатись. Хіба козаки боялися кого небудь у світі: чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта? Ні!!! Ще раз - НІ!!!
Так от, я пропоную окрім розмов робити все од нас залежне, заради нашого великого і спільного майбутнього. Я наприклад  міг би організувати відправку літератури з України нашою мовою, а Ви наприклад почали б розбудовували освітні структури і поширювали нашу літературу, яка б сприяла вивченню мови та сприяла  вихованню молоді. Потрібно рятувати нашу мову зараз, бо завтра вже буде запізно. Порятунку від Московщини ждати марно і наївно. Хіба розумний буде сподіватись милосердя від людожера. Вони й тільки мріють, щоб якнайскорше зникла ця "малоросійська балачка" разом з усіма відповідними "проблемами". Так само і  теперішня Україна, в якій  панують "кровосісі" з янучарами та всілякі зайди чекати Вам  українським кубанцям від "українського" уряду марно. Чекатиму з нетерпінням Вашої згоди. З повагою пан Залізняк.

RockyRaccoon

Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.

LUTS

Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Ви скажених ще не бачили  ;)
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

RockyRaccoon

Цитата: LUTS от апреля 26, 2013, 21:52
Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Ви скажених ще не бачили  ;)
Та не бачив, слава Богу.

LUTS

Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:57
Цитата: LUTS от апреля 26, 2013, 21:52
Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Ви скажених ще не бачили  ;)
Та не бачив, слава Богу.
Угу. Пост Залізняка ще навіть дуже поміркований.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

alant

Цитата: LUTS от апреля 26, 2013, 22:01
Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:57
Цитата: LUTS от апреля 26, 2013, 21:52
Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Ви скажених ще не бачили  ;)
Та не бачив, слава Богу.
Угу. Пост Залізняка ще навіть дуже поміркований.
Він скоріше укроромантик.
Я уж про себя молчу

LUTS

Цитата: alant от апреля 26, 2013, 22:04
Цитата: LUTS от апреля 26, 2013, 22:01
Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:57
Цитата: LUTS от апреля 26, 2013, 21:52
Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Ви скажених ще не бачили  ;)
Та не бачив, слава Богу.
Угу. Пост Залізняка ще навіть дуже поміркований.
Він скоріше укроромантик.
Саме так. Влучно сказали.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Pawlo

Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Если бы были упомянуты только бусурмане и ляхи или же вместо москалей , к прмиеру, фрицы вы бы и слова против не написали.
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Залізняк

Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Ото ж! Шовініст! Хвашист! Німецький колаборант, куркуль, зрадник, мазепинець! Он, як за мову переймається! Дивись, а  завтра Вєлікую Рассєю роздере на шмаття! Сєпаратіст, мать вашу! Нє бивать єтому!!!!

Типова істерика і демонстрація повної некомпетентости. Оборона мови, яку століттями методично знищують за логікою москаля  - це шовінізм! Бравіссімо!!!! Як то кажуть красномовно і без коментарів.
Чи може назвавши москаля москалем - це шовінізм по-вашому?
Ну, братіку-москалику, я ж бо не винуватий, що Вам німці вигадали історію і Ви вірите, що Ви - русскіє. А москаль - це московитин по-вашому, тобто загальне ім"я особи, що жила в Московії, незалежно від її фіно-угорського етнічного походження. Навіть сам друкар Іван Федоров(Федорович) означував себе, як московитин. Руська людина, або русин не є одне й те саме, що москаль, кацап, або, як помилково вживають "русскій"(какой, а не хто!!!:))) Хіба ж, я винуватий, що етнонім "Россія" "русскій",  нагло вкрадений у нашого народу і перекручений у такий спосіб, що через цю плутанину Москва нажила собі неабиякого політичного капіталу за рахунок чужої історії. Чи то може, я винуватий, що Ви не знаєте власної історії? Власне, моя ВАм дружня порада, шукайте  перш за все правду у  витоках свого етносу та його минувшини.  Отже, на цій прекрасній ноті, я хотів би припинити розвиток дискусії, що не має стосунку до теми цього форуму.


Lodur

Цитата: Залізняк от апреля 27, 2013, 00:10Отже, на цій прекрасній ноті, я хотів би припинити розвиток дискусії, що не має стосунку до теми цього форуму.
Чудово, що ви все ж таки це зрозумiли.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

RockyRaccoon

Цитата: Pawlo от апреля 26, 2013, 22:39
Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Если бы были упомянуты только бусурмане и ляхи или же вместо москалей , к прмиеру, фрицы вы бы и слова против не написали.
Может, и не написал бы, не знаю. Но подумал бы на него то же самое, честное слово - бешеный укрошовинист.

RockyRaccoon

Цитата: Залізняк от апреля 27, 2013, 00:10
Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Ото ж! Шовініст! Хвашист! Німецький колаборант, куркуль, зрадник, мазепинець! Он, як за мову переймається! Дивись, а  завтра Вєлікую Рассєю роздере на шмаття! Сєпаратіст, мать вашу! Нє бивать єтому!!!!

Типова істерика і демонстрація повної некомпетентости. Оборона мови, яку століттями методично знищують за логікою москаля  - це шовінізм! Бравіссімо!!!! Як то кажуть красномовно і без коментарів.
Чи може назвавши москаля москалем - це шовінізм по-вашому?
Ну, братіку-москалику, я ж бо не винуватий, що Вам німці вигадали історію і Ви вірите, що Ви - русскіє. А москаль - це московитин по-вашому, тобто загальне ім"я особи, що жила в Московії, незалежно від її фіно-угорського етнічного походження. Навіть сам друкар Іван Федоров(Федорович) означував себе, як московитин. Руська людина, або русин не є одне й те саме, що москаль, кацап, або, як помилково вживають "русскій"(какой, а не хто!!!:))) Хіба ж, я винуватий, що етнонім "Россія" "русскій",  нагло вкрадений у нашого народу і перекручений у такий спосіб, що через цю плутанину Москва нажила собі неабиякого політичного капіталу за рахунок чужої історії. Чи то може, я винуватий, що Ви не знаєте власної історії? Власне, моя ВАм дружня порада, шукайте  перш за все правду у  витоках свого етносу та його минувшини.  Отже, на цій прекрасній ноті, я хотів би припинити розвиток дискусії, що не має стосунку до теми цього форуму.
Много, истерично и безмозгло. Надоело, нафиг. Уже сто раз это обговорено на ЛФ, не буду тут напрягаться и повторяться ради очередного москалефреника.

Залізняк

Цитата: RockyRaccoon от апреля 27, 2013, 10:21
Цитата: Залізняк от апреля 27, 2013, 00:10
Цитата: RockyRaccoon от апреля 26, 2013, 21:41
Цитата: Залізняк от апреля 26, 2013, 19:47
чи то бусурмана, ляха, москаля чи самого чорта?
Вот он, бешеный укрошовинист, во всей своей красе.
Ото ж! Шовініст! Хвашист! Німецький колаборант, куркуль, зрадник, мазепинець! Он, як за мову переймається! Дивись, а  завтра Вєлікую Рассєю роздере на шмаття! Сєпаратіст, мать вашу! Нє бивать єтому!!!!

Типова істерика і демонстрація повної некомпетентости. Оборона мови, яку століттями методично знищують за логікою москаля  - це шовінізм! Бравіссімо!!!! Як то кажуть красномовно і без коментарів.
Чи може назвавши москаля москалем - це шовінізм по-вашому?
Ну, братіку-москалику, я ж бо не винуватий, що Вам німці вигадали історію і Ви вірите, що Ви - русскіє. А москаль - це московитин по-вашому, тобто загальне ім"я особи, що жила в Московії, незалежно від її фіно-угорського етнічного походження. Навіть сам друкар Іван Федоров(Федорович) означував себе, як московитин. Руська людина, або русин не є одне й те саме, що москаль, кацап, або, як помилково вживають "русскій"(какой, а не хто!!!:))) Хіба ж, я винуватий, що етнонім "Россія" "русскій",  нагло вкрадений у нашого народу і перекручений у такий спосіб, що через цю плутанину Москва нажила собі неабиякого політичного капіталу за рахунок чужої історії. Чи то може, я винуватий, що Ви не знаєте власної історії? Власне, моя ВАм дружня порада, шукайте  перш за все правду у  витоках свого етносу та його минувшини.  Отже, на цій прекрасній ноті, я хотів би припинити розвиток дискусії, що не має стосунку до теми цього форуму.
Много, истерично и безмозгло. Надоело, нафиг. Уже сто раз это обговорено на ЛФ, не буду тут напрягаться и повторяться ради очередного москалефреника.
Рашизм не тільки вивертає та спотворює все здорове, але перевертає логіку з ніг на голову. НЕ здатність зрозуміти очевидні речі через власну зашореність і біснуватість не дає ВАм право ображати членів ЛФ - "безмозглими". Для притомних і обізнаних людей факт, що москалі не є слов"янами, а асимільованими та слов"янізованими угро-фінами вже давно знаний хвакт. Московитини до русинів себто українців не мають ніякого прямого відношення. Сподіваюсь, що моя дещо спрощена логіка обґрунтування моїх тез стала доступною і зрозумілою для Вашої  зпримітизованої імперською пропагандою та історіографією  логіки ?
До  речі може назва  Вашого рідного міста Самара  є слов"янська? А може такі назви , як Москва, Рязань, Клязьма і Вязма є також слов"янськими? :D.

І наостанок, я дуже Вас прошу, наш шановний,   не порушуйте тему даного форуму своїми не зовсім доречними репліками.

Python

Я б сказав, більшість слов'янських народів у расовому плані не є слов'янами — поширення слов'янських мов за межі ареалу початкового слов'янського антропологічного типу почалося задовго до виникнення давньоруської держави. Взагалі, це не расова категорія, а мовна. Серед українців, наприклад, виділяють щонайменше три антропологічні типи, а хто з них кого асимілював у слов'ян — хтозна.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Lodur

Цитата: Залізняк от апреля 27, 2013, 10:41Для притомних і обізнаних людей факт, що москалі не є слов"янами, а асимільованими та слов"янізованими угро-фінами.
:fp: :fp: :fp:
Не дуже полюбляю цей смайл, але заробили, пане добродiю.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Залізняк

Цитата: Python от апреля 27, 2013, 10:52
Я б сказав, більшість слов'янських народів у расовому плані не є слов'янами — поширення слов'янських мов за межі ареалу початкового слов'янського антропологічного типу почалося задовго до виникнення давньоруської держави. Взагалі, це не расова категорія, а мовна. Серед українців, наприклад, виділяють щонайменше три антропологічні типи, а хто з них кого асимілював у слов'ян — хтозна.
Скажу більше, що наші пращури ділили людей на німців(німоту, німих) мову, яких вони не розуміли і слов"ян, мова яких була для них зрозуміла. Цікаве є інше, що тамтого пана із Самари обурило вживання мною етноніма - "москаль". Так от повідомляю, що українці здавна означували москалів москалями, які в свою чергу до "рехворм" Петра-1 самі себе називали московитинами. Під московитинами мали тоді на увазі наступні етноси: ерзя, мокша, вепси, меря, мещера та багатьох інших. Одним словом вони є і  були не етнічною нацією, а політичною. А психоз нашого співбесідника є свідченням  "дрємучєво нєвєжества" і не знання елементарних історичних фактів.

Залізняк

Цитата: Lodur от апреля 27, 2013, 11:15
Цитата: Залізняк от апреля 27, 2013, 10:41Для притомних і обізнаних людей факт, що москалі не є слов"янами, а асимільованими та слов"янізованими угро-фінами.
:fp: :fp: :fp:
Не дуже полюбляю цей смайл, але заробили, пане добродiю.
Дякую, що не звинуватили мене у замірах міряти черепи всім без винятку. НЕ буду вдавти із себе знавця генетики, але дуже прошу ознайомитись ось із цим:
http://www.gumilev-center.ru/lico-russkojj-nacionalnosti/.
А також із цим:
http://ukrlife.org/main/evshan/moxel.htm
А ще хотів би Вам нагадати, що "в странє рабов, в странє ґаспод" годі шукати об"єктивности, де науковці змушені проводити свої розвідки під всевидячим оком опричників-чекістів. Так було за часів Єкатєріни Второй, коли історія підганялась під потрібну ідеологічну канву  імперії, так є і зараз. Ще Шевченко в своїй "Розритій могилі" неприховано свідчив про фальсифікацію історії. Які, власне Вам ще потрібні докази?

DarkMax2

А Залізняк правий: треба на Кубань українські книжки.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от апреля 27, 2013, 14:58
А Залізняк правий: треба на Кубань українські книжки.
Раніше треба було думати. Зараз вже нічого не змінити
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Залізняк

Цитата: LUTS от апреля 27, 2013, 16:19
Цитата: DarkMax2 от апреля 27, 2013, 14:58
А Залізняк правий: треба на Кубань українські книжки.
Раніше треба було думати. Зараз вже нічого не змінити
Під лежачий камінь вода не тече. У важкі часи, коли українських патріотів розстрілювали московські чекісти та мордували польські поліцаї  було заведено говорити "Воскрес Христос, й воскресне Україна!". Вони просто виконували свій обов"язок без зайвого пафосу і непотрібних балачок. А стосовно занепаду української мови на Кубані, то я би не був таким песімістом у своїх прогнозах, бо жиди втративши свою мову іврит відродили її через 2 тисячу років. Стосовно кубанців з їхнім міцним геномом, то я гадаю, що ніяке шаманствування кремлівських відьмаків не заглушить , те що становить  суть козака. Потрібен час і копітка праця. Віра в Бога, в його  величний Святий Дух піднесе з попелу, те на що давно вже меркантильний обиватель махнув рукою. Навіть Україну з якої багато хто насміється стане тим про, що мріяв наш Тарас:
Не смійтеся, чужі люде!

Церков-домовина     ,

Розвалиться... і з-під неї

Встане Україна.

І розвіє тьму неволі,

Світ правди засвітить,

І помоляться на волі

Невольничі діти!..

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр