Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Кубанская балачка

Автор неофит, мая 8, 2005, 04:05

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

стэпняк

Цитата: Conservator от января 12, 2012, 09:58
Цитата: стэпняк от января 12, 2012, 09:57
Давайтэ вчыты чукоцкый шоб помогти збэрэгты йим свий язык. ;up:

+1

з задоволенням :)

А шо мабуть и выйдэ шось путнэ у ных багато слив с Ы - нашы люды! :D

DarkMax2

дійсно, вимова щьо розповсюджена, але не літературна.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: стэпняк от января 12, 2012, 10:10
А шо мабуть и выйдэ шось путнэ у ных багато слив с Ы - нашы люды! :D

"наші люди" (вайнах) - самоназва чеченців та інгушів, а чукчі - "луораветлан" на себе кажуть, це перекладається "справжні люди" ;)
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

стэпняк

Цитата: Conservator от января 12, 2012, 10:12
Цитата: стэпняк от января 12, 2012, 10:10
А шо мабуть и выйдэ шось путнэ у ных багато слив с Ы - нашы люды! :D

"наші люди" (вайнах) - самоназва чеченців та інгушів, а чукчі - "луораветлан" на себе кажуть, це перекладається "справжні люди" ;)

Кстати чукчи (на момент освоения Дальнего Востока очень воинственный народ (доставалось всем соседям, и якутам, и эскимосам) только казаков считали равными себе "Лыгорыветлан" т.е. настоящими людьми - все остальные для них стояли ниже звания людей.
 

Conservator

Цитата: стэпняк от января 12, 2012, 10:27
только казаков считали равными себе "Лыгорыветлан" т.е. настоящими людьми - все остальные для них стояли ниже звания людей.

не совсем. почти равными себе, но не настоящими. в чукотских мифах речь часто идет о том, что русские (под которыми и колонизаторы-казаки понимались в первую очередь) созданы, чтоб чукчам досталять спички, оружие для охоты и т.п. :) но труЪ-люди - это таки лишь чукчи.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

стэпняк

Хвакт!  О. Пасхи на мицном языке - Пуп Зэмли!

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

стэпняк

Цитата: DniproPirate от января 11, 2012, 18:03
Азаров, падлюка, знущається. В його щире незнання мови якось не віриться. Якщо людина постійно знаходиться в україномовному оточенні, то і китаєць забалакає. А от з відкритістю до всіх бажаючих треба ще подумати. По-перше балачка використовується для ідентифікації, по-друге не скрізь балачкомовні становлять домінуючу більшість. Якщо де таке є хоча б в одній станиці, то можливо було б діловодство перевести на балачку і формувати "високу" форму балачки. До речі, що там з балачкомовною вікіпедією? Чи збираються козаки таке зробити? Чи тільки носитися з балачкою як циган з торбою, називаючи її "історичним діалектом" і забороняти дітям балакти, бо воно бач нелітературно? >( (я не раз таке чув)

З википэдиэю тилкы одна затыка, ныяк нэ рэшыть народ якой азбукой пысаты. Кожный свое тягнэ - "лебидь рачкы щюку".
Нэлитэратурна цэ у мынулому, зараз всэ поминялося и дитям пэрэдають и самим обчаця нэ соромно.

Лем

Цитата: стэпняк от января 12, 2012, 10:38
Хвакт!  О. Пасхи на мицном языке - Пуп Зэмли!

Авжеж! Якщо ви його побачили з такій дистанції, то дійсно. Та мабуть було за що вам його показувати?

Лем

Пропоную всім зробити маленьке дослідження - попросіть людину, що не знае нічого про цю скандальну тему, прочитати ось що:

За другым, -шо Лем правди думае, шо балакав з братом, або в симьи словныком вкраинскогко языка? Шо зовсим сказывся?

Цікавлять версії щодо сенсу написаного.

Python

Скандальна тема — це та, в якій ми зараз? Чи я теж про неї не знаю?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DniproPirate

ЦитироватьЗа другым, -шо Лем правди думае, шо балакав з братом, або в симьи словныком вкраинскогко языка? Шо зовсим сказывся?
Я спочатку теж дивився здивувався і потроху почав собі уявляти, як Степняк бере в руки словник української мови і намагається побалакти з братом :D А от хто сказився я так і не допетрав, бо люди кажуть або "Чи я сказився?" або ж "Щоб ти сказився!".

Лем

Цитата: DniproPirate от января 11, 2012, 18:03
По-перше балачка використовується для ідентифікації, по-друге не скрізь балачкомовні становлять домінуючу більшість. Якщо де таке є хоча б в одній станиці, то можливо було б діловодство перевести на балачку і формувати "високу" форму балачки. До речі, що там з балачкомовною вікіпедією? Чи збираються козаки таке зробити? Чи тільки носитися з балачкою як циган з торбою, називаючи її "історичним діалектом" і забороняти дітям балакти, бо воно бач нелітературно? >( (я не раз таке чув)

Я співчуваю вашим надіям, але не будьте наївні! Вже з цієї теми неупереджений читач може зробити доволі об"єктивні висновки. Передусім, не варто будувати власні уявлення лише на грунті фантазій окремої людини з "технічною освітою". Картина виявляється занадто трагикомічною - не можна позбутися враження, що якийсь індивід, якому, здається,  в реальному житті бракує уваги з боку гідних людей, швидко й несподівано знайшов аудиторію, що вперше слухає його теревені та наче сприймає всерйоз.
Гаразд, можемо взяти до уваги деякі покази "свідка" (до тій межі, де в нього починається самозамилування від всебічної уваги "високого суду"), але ж не можна на цьому засновувати весь вирок!

Лем

Цитата: DniproPirate от января 13, 2012, 00:15
ЦитироватьЗа другым, -шо Лем правди думае, шо балакав з братом, або в симьи словныком вкраинскогко языка? Шо зовсим сказывся?
Я спочатку теж дивився здивувався і потроху почав собі уявляти, як Степняк бере в руки словник української мови і намагається побалакти з братом :D А от хто сказився я так і не допетрав, бо люди кажуть або "Чи я сказився?" або ж "Щоб ти сказився!".

Формула "зовсім сказився" = "занадто унікальна" :D

Лем

Цитата: Python от января 12, 2012, 23:51
Скандальна тема — це та, в якій ми зараз? Чи я теж про неї не знаю?
Великим роботам не пасують дрібні людськи пристарсті.

LUTS

Щось я не дуже розумію суть "скандальної" дискусії... :???
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Python

Щодо українського словника. Мова, якою типовий українець говорить у себе вдома, часто досить далека від того, що рекомендують словники. Особливо в наш час, коли словникарі прислухаються не стільки до реальної мови живих людей, скільки до принципу «подалі від Москви», то й додають та викидають слова ,як кому заманеться. А цього робити не можна, бо діалект живить мову, розмовна мова — літературну, і т.д. У балачки такого розшарування нема — але за рахунок того, що ніша «літературної балачки» повністю заповена російською, та й розмовній мало місця залишилось. Теоретично, можна було б узяти літературну українську й прив'язати її до балачки, тільки ж для цього треба, щоб у кубанців чітко закріпилась думка, що балачка й українська мова — одне й те ж. А як це може статись, якщо уявлення про українську мову у людини формується з чуток, а випуски теленовин на українських каналах лише підтверджують думку, що українська мова не схожа на балачку (насправді вона й сама на себе там не схожа)? Те ж «щьо» замість твердого «що» [шчо]: м'яка вимова букви Щ — помилка, але половина дикторів постійно чьокає й шшьокає, а в книжках і українське тверде шч, і російське м'яке шшь пишуться однаково: Щ.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DniproPirate

ЦитироватьПередусім, не варто будувати власні уявлення лише на грунті фантазій окремої людини з "технічною освітою".
Ця людина має однодумців - того ж Вадька, який є модератором на казачому форумі.
Звідкіля нам знати - може той же Вадько прикидається стосовно "окремішності" кубанців. Головне не що людина каже, а що вона робить. Нехай вони себе називають хоч лісовими ельфами, та якщо вони запеклі шевченкофіли і розповсюджують літературний стандарт, який як дві каплі сльози схожий на українську мову - то хай буде)) Якщо б люди відкрито зізналися у своєму "українофільстві", то в них могли б початися проблеми. Але ми то знаємо, що то свої люди ;) На сучасному етапі українська держава про кубанців/балачку думати не може/хоче. Якщо б ми показали приклад відродження культури/економічний ріст, прогнали когось як німців з післявоєнної Чехословаччини ;), то Кубань вмить би стала союзником. Те, що люди себе по-іншому називають - то нехай, в нас багато спільних інтересів і 2 місця в ООН буде. Будемо жити як німці, у своїх землях і плекати рідні говірки ;D

ЦитироватьКартина виявляється занадто трагикомічною
Так, і не тільки на Кубані - скрізь місцеві політики кричать "галичане/східняки не такі - вони не православні/віруючі". Особливо мені подобається форма "бандерівець" відповідно до волинян/галичан - воно мені нагадує американські фільми про загублених солдат у В'єтнамі, для яких війна не скінчилася. Або я починаю сміятися, коли уявляю щотому політику зробили ті злісні "бандєравци"  :-[, якщо він так довго і напружено про них говорить.

Цитировать
Штовхаюсь я; аж землячок,
Спасибі, признався,
З циновими гудзиками:
«Де ты здесь узялся?»
«З України». —  «Так як же ты
Й говорыть не вмиєш
По-здешему?» —  «Ба ні,— кажу,—
Говорить умію.
Та не хочу».

Тарас Шевченко  «Сон»

А потім на отаких суржиках намагаються створити "окремі етнічні групи". Але треба ж боротися не з псевдосамостійниками (а насправді шароварними москволюбами), а з причинами їхнього виникнення - витіснення української культури на узбіччя.

стэпняк

О, Лэм появывся. А то сумно бэз нэгативу було. :'(

Кісо

Хлопци, а Википэдию на балачци ще не плануетэ?  :???

Conservator

Цитата: Кісо от января 13, 2012, 12:06
Хлопци, а Википэдию на балачци ще не плануетэ?  :???

чытаемо повидомлэння трохы выще, там про тэ було
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Кісо

Цитата: Conservator от января 13, 2012, 12:07
чытаемо повидомлэння трохы выще, там про тэ було
А! :scl: Бачу, бачу! Одна, значыть, зацвяшка — в алхвавити. Ну то хай бэруть украйинську. Чи не хочуть родычацця?  :???

стэпняк

Цитата: Кісо от января 13, 2012, 12:06
Хлопци, а Википэдию на балачци ще не плануетэ?  :???

Ще як плануемо.  И прыймаемо всяку  допомогу в охормлэни.

Python

Тут є ризик, що знайдеться хтось розумний, що напише бота, який братиме статті з української вікіпедії й переписуватиме їх російськими буквами в кубанську. З одного боку, кубанська вікіпедія так дуже швидко вийде в перші десятки за кількістю стате́й, та чи буде це справжня балачка?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Conservator

Цитата: Python от января 13, 2012, 16:07
Тут є ризик, що знайдеться хтось розумний, що напише бота, який братиме статті з української вікіпедії й переписуватиме їх російськими буквами в кубанську. З одного боку, кубанська вікіпедія так дуже швидко вийде в перші десятки за кількістю стате́й, та чи буде це справжня балачка?

То не страшно. Частина русинських статей так перекладена з української Вікі, хоч і невелика. Коли модери гарно працюватимуть і правитимуть, то з часом ситуація виправиться.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр