Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Кубанская балачка

Автор неофит, мая 8, 2005, 04:05

0 Пользователи и 2 гостей просматривают эту тему.

Python

Цитата: DarkMax2 от июня 11, 2014, 12:57
Цитата: Бэлфур от июня 11, 2014, 12:55
Связь в том, что Павло, судя по нику, украинец.
А раз украинец ответил мне на вопрос о кубанских и донских казаках, я его в свою очередь спросил о карпатских русинах
Особисто я вважаю русинів окремим народом :) Нащадки білохорватів вони :) Їхня мова має право на власний літературний стандарт.
В моїй гіпотетичній версії етногенезу українців, білохорватський слід поширюється на всю Україну (крім, можливо, Полісся). Що ж до літстандарту, балачка теж має щось назразок того.

Русини, безумовно, зі своїм говором стоять далеко від східних українців (дистанція між балачкою й літературною українською менша, як і дистанція між гутором і літературною російською), але дистанція між українською й російською мовами ще більша.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

Цитата: Python от июня 15, 2014, 22:33
В моїй гіпотетичній версії етногенезу українців, білохорватський слід поширюється на всю Україну (крім, можливо, Полісся). Що ж до літстандарту, балачка теж має щось назразок того.
На чём основана гипотеза?
Я уж про себя молчу

Python

Цитата: alant от июня 15, 2014, 23:42
На чём основана гипотеза?
Історично зафіксована міграція з галицько-волинських земель на східноукраїнські в часи Речі Посполитої (тобто, якщо західноукраїнці мали білих хорватів серед своїх предків, то й східноукраїнці їх також мають).

Вважається, що ареал розселення білих хорватів охоплював з українських територій не лише Закарпаття, а й частину Прикарпаття/Галичини, Велика Моравія (що асоціюється з білими хорватами) також включала Закарпаття й частину Галичини. А отже, галичани також, імовірно, мали білохорватське походження (принаймні, частково).

Наявність спільних рис, що єднають українську мову з чесько-словацькими (що відповідають основному ареалу розселення білих хорватів) та південно-західними слов'янськими.

Поширеність динарського типу як на Балканах, так і серед південно-західних українців.

Також, деякі сумнівні свідчення (напр., один хорватський дослідник фіксував самоназву «хорвати» десь аж на Волині в ХІХ ст.):
ЦитироватьКлаіч, покликаючись на московські архіви, вказує, що ще в XIX ст. жителі сіл довкола волинського міста Дубно називали себе білими хорватами
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

Цитата: Python от июня 16, 2014, 00:42
Цитата: alant от июня 15, 2014, 23:42
На чём основана гипотеза?
Історично зафіксована міграція з галицько-волинських земель на східноукраїнські в часи Речі Посполитої (тобто, якщо західноукраїнці мали білих хорватів серед своїх предків, то й східноукраїнці їх також мають).

Вважається, що ареал розселення білих хорватів охоплював з українських територій не лише Закарпаття, а й частину Прикарпаття/Галичини, Велика Моравія (що асоціюється з білими хорватами) також включала Закарпаття й частину Галичини. А отже, галичани також, імовірно, мали білохорватське походження (принаймні, частково).

Наявність спільних рис, що єднають українську мову з чесько-словацькими (що відповідають основному ареалу розселення білих хорватів) та південно-західними слов'янськими.

Поширеність динарського типу як на Балканах, так і серед південно-західних українців.

Також, деякі сумнівні свідчення (напр., один хорватський дослідник фіксував самоназву «хорвати» десь аж на Волині в ХІХ ст.):
ЦитироватьКлаіч, покликаючись на московські архіви, вказує, що ще в XIX ст. жителі сіл довкола волинського міста Дубно називали себе білими хорватами
Волиняни з древляними та їх нащадки поліщуки також заселяли Східну Україну.
Ареал Білих хорватів достеменно невідомий.
Звичайно в кожного українця є трохи від білого хорвата, як і від тіверця чи будь якого іншого з вказаних у літопису.
Я уж про себя молчу

LUTS

Цитата: Python от июня 16, 2014, 00:42
Також, деякі сумнівні свідчення (напр., один хорватський дослідник фіксував самоназву «хорвати» десь аж на Волині в ХІХ ст.):
ЦитироватьКлаіч, покликаючись на московські архіви, вказує, що ще в XIX ст. жителі сіл довкола волинського міста Дубно називали себе білими хорватами
Ой мало віриться.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Python

Цитата: alant от июня 16, 2014, 00:52
Цитата: Python от июня 16, 2014, 00:42
Волиняни з древляними та їх нащадки поліщуки також заселяли Східну Україну.
Поляни, древляни, сіверяни асоціюються більше з реліктовими поліськими говорами, що стоять дещо відособлено від південно-західних та південно-східних, які утворюють єдиний південний масив. Виходячи з цього, роль поліщуків у заселенні Східної України, ймовірно, була дещо меншою, ніж галичан і волинян, що встигли асимілювати й нащадків тамтешнього домонгольського населення.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

Цитата: Python от июня 16, 2014, 01:21
Цитата: alant от июня 16, 2014, 00:52
Цитата: Python от июня 16, 2014, 00:42
Волиняни з древляними та їх нащадки поліщуки також заселяли Східну Україну.
Поляни, древляни, сіверяни асоціюються більше з реліктовими поліськими говорами, що стоять дещо відособлено від південно-західних та південно-східних, які утворюють єдиний південний масив. Виходячи з цього, роль поліщуків у заселенні Східної України, ймовірно, була дещо меншою, ніж галичан і волинян, що встигли асимілювати й нащадків тамтешнього домонгольського населення.
Антропологічно, як тут вказували, українці найбльш успадкували древлянских ознак.
Хто у Вашій концепції волиняни?
Я уж про себя молчу

стэпняк

Чи нэ простишэ зробыть выбирку гэнного матэриалу и поривнять з хорватамы (билымы) - рэзультат мэшти и з 100% гарантией.

LUTS

Цитата: стэпняк от июня 20, 2014, 21:09
Чи нэ простишэ зробыть выбирку гэнного матэриалу и поривнять з хорватамы (билымы) - рэзультат мэшти и з 100% гарантией.
А де їх взяти? Білих.  :donno:
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

стэпняк


DarkMax2

Вслед за балачкой в русский записали и слобожанский говор:
(wiki/ru) Оскольские_говоры
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

alant

Цитата: DarkMax2 от января  8, 2019, 11:02
Вслед за балачкой в русский записали и слобожанский говор:
(wiki/ru) Оскольские_говоры
ЦитироватьНа основании этого на диалектологической карте 1964 года в районе Старого Оскола рассматриваются только говоры, относящиеся к южнорусскому наречию
Я уж про себя молчу

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр