Цитата: DarkMax2 от января 8, 2019, 11:02
Вслед за балачкой в русский записали и слобожанский говор:
(wiki/ru) Оскольские_говоры
ЦитироватьНа основании этого на диалектологической карте 1964 года в районе Старого Оскола рассматриваются только говоры, относящиеся к южнорусскому наречию
Цитата: стэпняк от июня 20, 2014, 21:09А де їх взяти? Білих.
Чи нэ простишэ зробыть выбирку гэнного матэриалу и поривнять з хорватамы (билымы) - рэзультат мэшти и з 100% гарантией.
Цитата: Python от июня 16, 2014, 01:21Антропологічно, як тут вказували, українці найбльш успадкували древлянских ознак.Цитата: alant от июня 16, 2014, 00:52Поляни, древляни, сіверяни асоціюються більше з реліктовими поліськими говорами, що стоять дещо відособлено від південно-західних та південно-східних, які утворюють єдиний південний масив. Виходячи з цього, роль поліщуків у заселенні Східної України, ймовірно, була дещо меншою, ніж галичан і волинян, що встигли асимілювати й нащадків тамтешнього домонгольського населення.Цитата: Python от июня 16, 2014, 00:42Волиняни з древляними та їх нащадки поліщуки також заселяли Східну Україну.
Цитата: alant от июня 16, 2014, 00:52Поляни, древляни, сіверяни асоціюються більше з реліктовими поліськими говорами, що стоять дещо відособлено від південно-західних та південно-східних, які утворюють єдиний південний масив. Виходячи з цього, роль поліщуків у заселенні Східної України, ймовірно, була дещо меншою, ніж галичан і волинян, що встигли асимілювати й нащадків тамтешнього домонгольського населення.Цитата: Python от июня 16, 2014, 00:42Волиняни з древляними та їх нащадки поліщуки також заселяли Східну Україну.
Цитата: Python от июня 16, 2014, 00:42Ой мало віриться.
Також, деякі сумнівні свідчення (напр., один хорватський дослідник фіксував самоназву «хорвати» десь аж на Волині в ХІХ ст.):ЦитироватьКлаіч, покликаючись на московські архіви, вказує, що ще в XIX ст. жителі сіл довкола волинського міста Дубно називали себе білими хорватами
Цитата: Python от июня 16, 2014, 00:42Волиняни з древляними та їх нащадки поліщуки також заселяли Східну Україну.Цитата: alant от июня 15, 2014, 23:42Історично зафіксована міграція з галицько-волинських земель на східноукраїнські в часи Речі Посполитої (тобто, якщо західноукраїнці мали білих хорватів серед своїх предків, то й східноукраїнці їх також мають).
На чём основана гипотеза?
Вважається, що ареал розселення білих хорватів охоплював з українських територій не лише Закарпаття, а й частину Прикарпаття/Галичини, Велика Моравія (що асоціюється з білими хорватами) також включала Закарпаття й частину Галичини. А отже, галичани також, імовірно, мали білохорватське походження (принаймні, частково).
Наявність спільних рис, що єднають українську мову з чесько-словацькими (що відповідають основному ареалу розселення білих хорватів) та південно-західними слов'янськими.
Поширеність динарського типу як на Балканах, так і серед південно-західних українців.
Також, деякі сумнівні свідчення (напр., один хорватський дослідник фіксував самоназву «хорвати» десь аж на Волині в ХІХ ст.):ЦитироватьКлаіч, покликаючись на московські архіви, вказує, що ще в XIX ст. жителі сіл довкола волинського міста Дубно називали себе білими хорватами
Цитата: alant от июня 15, 2014, 23:42Історично зафіксована міграція з галицько-волинських земель на східноукраїнські в часи Речі Посполитої (тобто, якщо західноукраїнці мали білих хорватів серед своїх предків, то й східноукраїнці їх також мають).
На чём основана гипотеза?
ЦитироватьКлаіч, покликаючись на московські архіви, вказує, що ще в XIX ст. жителі сіл довкола волинського міста Дубно називали себе білими хорватами
Страница создана за 0.078 сек. Запросов: 23.