Author Topic: Манюня. Манюнею чи манюньою?  (Read 1128 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sandar

Як ви скажете: манюнею чи манюньою? Для мене манюнею дико звучить.

Як зробити, шоб було видно, хто за який варіант проголосував?
Якшо це неможливо, то було б добре, шоб кожен проголосувавший написав свій варіант.  :yes:

Online Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
Якщо це прикметник м'якої групи, то логічніше виглядає манюньою (аналогічно — синьою, третьою тощо). Манюнею вказує на іменник (зменшувально-пестливе від Маня?).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline Sandar

Ем...  :-[
Це з українського перекладу російської книжки "Манюня". Манюня ім'я. Очевидно не українське. В перекладі Манюнею. Я спершу подумав, шо книжка українська і за ім'я взято українське слово манюня:green:

Offline Драгана

Ем...  :-[
Це з українського перекладу російської книжки "Манюня". Манюня ім'я. Очевидно не українське. В перекладі Манюнею. Я спершу подумав, шо книжка українська і за ім'я взято українське слово манюня:green:
Читала только в русском переводе, а автор вообще армянка - Наринэ Абгарян. Эта самая Манюня, подруга Наринэ, вообще еврейка, полное имя - обычное Мария.
Как изменять? По правилам того языка, на который переводят. В русском языке - Манюней. В украинском - видимо, Манюньою.

Online Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
В украинском - видимо, Манюньою.
Якщо ім'я, то «Манюнею» (бо це іменник І відміни. Аналогічно, Олею, Галею, Танею, бабунею і т.д.).
Якщо це не ім'я, а прикметник (укр. манюній = рос. малюсенький, махонький), то «манюньою».
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline Драгана

В украинском - видимо, Манюньою.
Якщо ім'я, то «Манюнею» (бо це іменник І відміни. Аналогічно, Олею, Галею, Танею, бабунею і т.д.).
Якщо це не ім'я, а прикметник (укр. манюній = рос. малюсенький, махонький), то «манюньою».
Имя это. Производное от Марии. Маня, Манюня. Значит, Манюнею, выходит так.

Offline DarkMax2

• UeArtemis
Як ви скажете: манюнею чи манюньою? Для мене манюнею дико звучить.
http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
маню́ній    маню́ня    маню́нє    маню́ні
маню́нього    маню́ньої    маню́нього    маню́ніх
маню́ньому    маню́ній    маню́ньому    маню́нім
маню́ній, маню́нього    маню́ню    маню́нє    маню́ні, маню́ніх
маню́нім    маню́ньою    маню́нім    маню́німи
на/у маню́ньому, маню́нім    на/у маню́ній    на/у маню́ньому, маню́нім    на/у маню́ніх
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III

З моїх снів ти утичеш над ранок,
Терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі мокрі від сліз.

Offline Sandar

Да, трeба трошки більшe думати пeрeд створeнням новоі тeми.

Online Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
Да, трeба трошки більшe думати пeрeд створeнням новоі тeми.
Навпаки: питання цікаве, бо не дає єдиної відповіді.
А з урахуванням, що в розмовній мові (на відміну від літературної) в іменників І відміни часто з'являється закінчення -ьою замість -ею (тьотьою, Лесьою і т.п. замість тьотею, Лесею), питання цікаве двічі :)

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: