Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Вимова українського /В/

Автор shravan, мая 8, 2007, 18:32

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Drundia

Український «білабіальний» /в/ найбільше скидається на Compressed labio-velar approximant [ɰᵝ] або [wᵝ], тобто схожий на японський. Він не невелярний (за схемами артикуляції), а інакше лабіалізований ніж англійський: не круглий, а стиснений.

Іспанський чистий білабіал [β̞] узагалі на слух починає створювати б-подібне враження, з яким споріднений невелярністю.


Цитата: dan-pt от августа 10, 2020, 02:16
Чи в цих словах насправді завжди звук оглушувався
Гадаю, що завжди приглушувався більше чи менше, як і всі сонанти в такій позиції.

dan-pt

Цитата: Drundia от августа 27, 2020, 19:05
як і всі сонанти в такій позиції
Чому всі сонанти в такій позиції оглушуються? І яка саме тут позиція?

Drundia


Python

У мене В не приглушується (так само, як Л, наприклад — зважаючи на історичні переходи між цими звуками, гадаю, паралелі слід шукати, в першу чергу, з нею). Ну але я ще трохи застав ту вимову, де й сама літера Ф вимовляється як хв — нема звуку в системі, нема й куди глушити. В оточенні глухих приголосних, якщо перехід В>У відсутній, відбувається не глушення, а редукція.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

dan-pt

Цитата: Python от августа 28, 2020, 05:30
У мене В не приглушується (так само, як Л, наприклад — зважаючи на історичні переходи між цими звуками, гадаю, паралелі слід шукати, в першу чергу, з нею). Ну але я ще трохи застав ту вимову, де й сама літера Ф вимовляється як хв — нема звуку в системі, нема й куди глушити. В оточенні глухих приголосних, якщо перехід В>У відсутній, відбувається не глушення, а редукція.
Ви не могли б на моє прохання записати свою вимову деяких слів?

Python

Цитата: dan-pt от августа 28, 2020, 06:05
Цитата: Python от августа 28, 2020, 05:30
У мене В не приглушується (так само, як Л, наприклад — зважаючи на історичні переходи між цими звуками, гадаю, паралелі слід шукати, в першу чергу, з нею). Ну але я ще трохи застав ту вимову, де й сама літера Ф вимовляється як хв — нема звуку в системі, нема й куди глушити. В оточенні глухих приголосних, якщо перехід В>У відсутній, відбувається не глушення, а редукція.
Ви не могли б на моє прохання записати свою вимову деяких слів?
Які саме слова вас цікавлять? І де їх можна опублікувати без реєстрації (на форумі вкладення файлів не працює, на жаль)?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2


Drundia

Цитата: Python от августа 28, 2020, 05:30
Ну але я ще трохи застав ту вимову, де й сама літера Ф вимовляється як хв — нема звуку в системі, нема й куди глушити.
Приглушується все незалежно від наявності фонем. Напівглухість і сонорних, і дзвінких шумних в ауслауті, особливо перед глухими, давно відома дослідникам. Інша справа, що це може не сприйматися або через відсутність допарка, або через збереження контрасту з глухими.

Python

Як щодо глухих апроксимантів? Звичайно, в англійській історичній/діалектній вимові є «звук задування свічки» на місці диграфа wh, але чи можливо цей звук повноцінно вимовити перед глухими чи між глухих приголосних?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2


Python

Короткочасність вимови, наприклад. Якщо дзвінкий апроксимант у подібному оточенні ще можна якось почути за рахунок голосового контрасту, то його глухий відповідник ризикує перетворитись на німий артикуляційний рух.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Drundia

Голосового контрасту з чим? З сусіднім голосним?

І перетворюється: https://youtu.be/3kOKO_demVw?t=100 («в твоїх»)

Drundia


dan-pt

Цитата: Python от августа 28, 2020, 06:11
Які саме слова вас цікавлять?

Я подумаю, які саме, і придумаю нормальний контекст, щоб це було не так штучно :)

Python

Цитата: Drundia от августа 28, 2020, 12:39
Голосового контрасту з чим? З сусіднім голосним?

І перетворюється:  («в твоїх»)
Тут «в твоїх» звучить практично як «твоїх» («в» редуковано, впізнається лише з контексту). Хоча в інших місцях присутнє «фсе».
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Drundia

То в неї такий глухий лабіовеляр. Нагадую, що український не такий круглий, як англійський.

Drundia

Кінцевий звук у слові «лав» у неї дзвінкий, можливо трохи відкритіший, але той самий стиснений лабіовеляр. Коли перед «все» є голосний то відчувається відносна плавність переходу до апроксиманта проти різкості переходу до фрикатива.

Або ж іще https://youtu.be/tKPNSTiStMg?t=78 («будуть всміхатись мені») — ну не фе ж.

Python

Цитата: Python от августа 28, 2020, 13:37
Хоча в інших місцях присутнє «фсе».
Що можна списати на її вокальну манеру з розтягуванням звуків та згладженими переходами. Апроксиманти не тягнуться, не перетворившись на щось інше — або У<В (що дещо ламає ритм вірша, і такий звук як голосний буде коротким), або Ф<В (що гармоніює з сусіднім глухим фрикативним), або ще можна утворити дифтонг з попередньою голосною й тягнути його. У групі з кількох приголосних, частина з яких проривні, тягнути звуки складно — лишається тільки редукція.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Drundia

Але глухий лабіовеляр вона не тягне, він коротенький, на відміну від фе.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр