Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Церква Вільного козацького суржика

Автор LUTS, сентября 22, 2013, 17:13

0 Пользователи и 3 гостей просматривают эту тему.

Sandar

Цитата: Python от мая 23, 2014, 22:52
Цитата: Sandar от мая 23, 2014, 19:55
Туфта.
Туфта полягає в тому, що всі ці перелічені етнографічні образи відірвані від контексту сучасності. Чіпляти на прапор патріотизму те, що вже стало мертвим, нині просто нема сенсу. Але сотню років тому ці штампи були скоріш картинками з реального життя реальних представників українського етносу — просто реальність стала все більше віддалятись від цих еталонів ідеального українського буття, змальовувана простонародність виродилась у шароварщину.
Це не просто етнографічні образи. Це відсутність гісторії права, управління, гісторії духовних цінностей, відсутність мовної традиції. Шароварщина шароварщиною. Вона може бути і в поляків, і в великоросів. Котрі не відкидают аристократію. Я про інше говорю. Спираючись на козацтво і село, ми просто не маємо що казати про Україну. Її наче нема. Нащо вона здалась? Може це окраїна Польщі та Москви? Особливо в наш час, коли лице України настільки замурзане, що не видно, хто вона така, нам би пригодилась гісторія. Але ми недавно (90-00 р.р.) рішили задовольнитись розбишаками і кріпаками. Січчю і садком вишневим коло хати.
Фіаско. Лишається лише залитись горілкою. Або не думати жодної думки про Україну. :UU:

П.С.
Задовольнились тим, що успадкували від більшовиків. У нас за два десятиліття незалежності не стало розуму переглянути свою гісторію.
А про криївки не кажіт. Якби менше про них волали (а більше тихо обговорювали в університетах), то не було б наявного тепер розколу України.

Джереми

Не знаю, як хто, а я дійшов висновку, шо й історично Україна - це не "садок вишневий коло хати" з однією-двома раїнами, пасікою та вусатим дідом у брилі. Україна перво-наперво містечково-слобідська. Кубань за сто років бистро показала, як у дзеркалі, шо то воно є,  Україна. Кубань туди-сюди рипалась, а таки збіглася у станиці з середнім населенням 7 тисяч душ. На Кубані пошти шо нема сільських поселень у середньоросійському та європейському розумінні. Варево малорусько-українське укипало в містечковому казані. Українці не могли довгий час жити порізно по хуторах, але й постійне спільне життя їм набридало і їм треба було на якесь врем'я розбігтися, шоб перегодом знов збігтися.
Ех, Самаро, славний город, за Саратів краща!
Полюбив самарську дівку й сам не знаю за що!
Закувала зозуленька та й принесла вістку -
Везу тобі, моя ненько, самарську невістку.

LUTS

Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

LUTS

Цитата: Джереми от мая 24, 2014, 01:56
Не знаю, як хто, а я дійшов висновку, шо й історично Україна - це не "садок вишневий коло хати" з однією-двома раїнами, пасікою та вусатим дідом у брилі. Україна перво-наперво містечково-слобідська. Кубань за сто років бистро показала, як у дзеркалі, шо то воно є,  Україна. Кубань туди-сюди рипалась, а таки збіглася у станиці з середнім населенням 7 тисяч душ. На Кубані пошти шо нема сільських поселень у середньоросійському та європейському розумінні. Варево малорусько-українське укипало в містечковому казані. Українці не могли довгий час жити порізно по хуторах, але й постійне спільне життя їм набридало і їм треба було на якесь врем'я розбігтися, шоб перегодом знов збігтися.
Цікава теорія.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Sandar

Люцю, да.
Джеремі, станиця це як маленьке місто, містечко?

Джереми

Ех, Самаро, славний город, за Саратів краща!
Полюбив самарську дівку й сам не знаю за що!
Закувала зозуленька та й принесла вістку -
Везу тобі, моя ненько, самарську невістку.

Сергий

Цитата: Sandar от мая 24, 2014, 11:09
Люцю, да.
Джеремі, станиця це як маленьке місто, містечко?

товаришу Луцю, нібито первісно станиця - це була назва прапору-знаку-знамені, яке вказувало, де знаходиться військовий стан (згадайте книжне - половецький стан). також станиця це група людей, які відносяться до даного стану-станиці (типу як у польських шляхтичів - люди одного герба-хоругви). ну і звідси - станиця як поселення людей, а станишники - побратими-земляки, люди з єдної станиці. якось так.  :donno: товаришу Яремо, все правильно?

Джереми

Цитата: Сергий от мая 25, 2014, 00:26

товаришу Луцю, нібито первісно станиця - це була назва прапору-знаку-знамені, яке вказувало, де знаходиться військовий стан (згадайте книжне - половецький стан). також станиця це група людей, які відносяться до даного стану-станиці (типу як у польських шляхтичів - люди одного герба-хоругви). ну і звідси - станиця як поселення людей, а станишники - побратими-земляки, люди з єдної станиці. якось так.  :donno: товаришу Яремо, все правильно?
Я цього всього не знаю, бо у нас, чорноморців, станицями офіційно стали називати куренні поселення або ж слободи тільки в 1842р., а прижилося це слово ще пізніше. До того станиці були тільки у донців та лінєйців. Добре засвоївся термін "станиця" тільки перед 20 ст. Людей станишниками майже не називали, казали "наші станишні".
Ех, Самаро, славний город, за Саратів краща!
Полюбив самарську дівку й сам не знаю за що!
Закувала зозуленька та й принесла вістку -
Везу тобі, моя ненько, самарську невістку.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр