Суддя Виноградова Катерина Вікторівна встановив чи встановила?

Автор Vincent, января 9, 2013, 14:53

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Vincent

Здравствуйте, уважаемые участники форума, знатоки!
Подскажите, пожалуйста, как правильно писать следующее предложение:
Суддя Виноградова Катерина Вікторівна встановив чи встановила?

В принципе, ответ на этот вопрос имеет значение и для русского языка, но, так как я работаю в суде украинской судебной системы интересует, как на украинском языке правильнее:)




Python

«Встановила». Слово «суддя» чоловічого роду, але жіночий рід дієслова узгоджується з ім'ям судді.
Цитироватьhttp://referatcentral.org.ua/procedure_load.php?id=3
Офіційні назви посад, професій - іменники чоловічого роду, тому в ділових паперах слід вживати саме їх. Залежні слова від найменування професій узгоджуються у формі чоловічого роду.
Наприклад: старший викладач Світлана Дмитрівна; касир. управління Марія Семенівна; лаборант інституту Оксана Вікторівна; науковий співробітник Ольга Семенівна; головний прокурор Лідія Іванівна Шевченко.
Коли ж після таких сполук на позначення жіночого роду стоїть дієслово, то воно узгоджується з прізвищем і вживається у формі жіночого роду.
Наприклад: Старший викладач Г. І. Гаєвська відповідала на наші запитання. Головний лікар Л. І. Ткаченко наголосила на цих рядках наказу директора.
У ділових документах не вживають узгодження типу: наша голова наказала, старша інженер поїхала, головна лікар порадила тощо.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Vincent

Python!
Дякую за вичерпну відповідь.
Дивно, але поряд з використанням слова встановив після сполуки слів "суддя Виноградова Катерина Вікторівна" на протязі декількох років, помітив помилку саме сьогодні:)
Мабуть на це вплинула сталість нашого діловодства.

До речі, російське судочинство в судових актах також використовує саме слово встановив після слів суддя з П.І.П. жіночого роду.  До чого б це...?! Знову таки помилка?

DarkMax2

Offtop
До чиновницької дурості та "джмілярства" це. З власного досвіду знаю, що юристи та судді, на жаль, люди малограмотні у плані мов. :(
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от января  9, 2013, 16:44
Offtop
До чиновницької дурості та "джмілярства" це. З власного досвіду знаю, що юристи та судді, на жаль, люди малограмотні у плані мов. :(
Особливо в Харкові  :eat:
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

DarkMax2

Цитата: LUTS от января  9, 2013, 16:51
Цитата: DarkMax2 от января  9, 2013, 16:44
Offtop
До чиновницької дурості та "джмілярства" це. З власного досвіду знаю, що юристи та судді, на жаль, люди малограмотні у плані мов. :(
Особливо в Харкові  :eat:
Так. І, думаю, не тільки у нас.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от января  9, 2013, 16:53
Цитата: LUTS от января  9, 2013, 16:51
Цитата: DarkMax2 от января  9, 2013, 16:44
Offtop
До чиновницької дурості та "джмілярства" це. З власного досвіду знаю, що юристи та судді, на жаль, люди малограмотні у плані мов. :(
Особливо в Харкові  :eat:
Так. І, думаю, не тільки у нас.
Взагалі на Сході. І це сумно  :(
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

DarkMax2

Цитата: LUTS от января  9, 2013, 16:56
Цитата: DarkMax2 от января  9, 2013, 16:53
Цитата: LUTS от января  9, 2013, 16:51
Цитата: DarkMax2 от января  9, 2013, 16:44
Offtop
До чиновницької дурості та "джмілярства" це. З власного досвіду знаю, що юристи та судді, на жаль, люди малограмотні у плані мов. :(
Особливо в Харкові  :eat:
Так. І, думаю, не тільки у нас.
Взагалі на Сході. І це сумно  :(
я не про українську казав. Російська не краща в них.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от января  9, 2013, 17:09
Цитата: LUTS от января  9, 2013, 16:56
Цитата: DarkMax2 от января  9, 2013, 16:53
Цитата: LUTS от января  9, 2013, 16:51
Цитата: DarkMax2 от января  9, 2013, 16:44
Offtop
До чиновницької дурості та "джмілярства" це. З власного досвіду знаю, що юристи та судді, на жаль, люди малограмотні у плані мов. :(
Особливо в Харкові  :eat:
Так. І, думаю, не тільки у нас.
Взагалі на Сході. І це сумно  :(
я не про українську казав. Російська не краща в них.
Про російську є кому піклуватися.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Vincent

Окей, дякую Вам добродії за підказку.
А щодо мови взагалі, то помилок і недбальства вистачає будь - де, не тільки в юриспруденції.

Здебільшого, впливає на такий стан речей не так професійна направленість, як недбальство в розумах наших вітчизняних законодавців та інших керівників, які на мову та на чинники, що на неї впливають не звертають уваги взагалі, а якщо і звертають то pro forma.
Також, не можна не відзначити про нас самих, таких всесильно "бажаючих" розмовляти та писати розумно та правильно.

В РФ, гадаю, аналогічна ситуація.


Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр