Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Киевская казаччина, 1855 год

Автор hodzha, января 27, 2012, 23:37

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

hodzha

Cовершенно случайно узнал о восстании против царата, на Киевщине в середине XIX века. Может кто-то знает что-то поподробнее?

Цитата: http://borispol-rada.gov.ua/ukrainian/pavlo-chubinskiy.html
У центрі громадсько-політичного життя Києва був університет. Кримська війна 1853-1856 рр. загострила класові протиріччя і викликала хвилю повстання, відомого під назвою «Київської козаччини» 1855 року. Повстання охопило дев'ять з п'ятнадцяти повітів і поширилося на 500 сіл Київщини. Приводом до масового виступу селян був царський маніфест від 25 січня 1855 р. про створення ополчення з селян для участі у Кримській війні. Тоді серед поміщицьких селян поширилися чутки: хто запишеться до ополчення, той звільняється від кріпосної залежності і одержить земельний наділ. Селяни почали складати списки, відмовлялися виконувати панщину та інші повинності. Невипадково імператор Микола І наказав жандармам і київському генерал-губернатору посилити нагляд «за духом і поведінкою» студентів Київського університету і за змістом їх думок.

Ситуацію підігрівало таємне товариство в Київському університеті «Друзі людства» (1854-1855), учасники якого намагалися підготувати селянський виступ, «дати всьому народу свободу і зробити його щасливим».

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр