Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Ненависть до суржика

Автор DarkMax2, декабря 28, 2011, 08:21

0 Пользователи и 2 гостей просматривают эту тему.

serge-kazak

Цитата: Lodur от апреля  4, 2012, 18:53
Якщо моє прiзвище знайдеться в реєстрах Війська Запорізького (знаю, що знайдеться) - то я зi старого козацького роду? Сто вiдсоткiв? :) Я навiть бабусям своiм в таких питаннях не дуже-то довiряв би... Враховуючи те, що робилося в країні протягом XX сторiччя.
Все єдно, ймовірність дуже велика.  :donno:

svidomit132

Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 08:40
Цитата: svidomit132 от апреля  4, 2012, 16:50
Цитата: Python от апреля  4, 2012, 16:36
Цитировать-Ти мені віриш?
-Людям довіряють, а вірять в Бога.
Вірити можна й людині, і це не те ж саме, що вірити в людину чи довіряти людині:
• Я вірю цій людині = я вірю, що ця людина каже правду (як правило, йдеться лише про слова)
• Я довіряю цій людині = я не чекаю якогось обману чи підступу від цієї людини (йдеться про стосунки з людиною взагалі)
• Я вірю в цю людину = я покладаю великі надії на цю людину, впевнений у цій людині (звучить пафосно й неорганічно, тому вживається рідко)
Я просто процитував те з чим стикаюся доволі часто. У нас все таки люди ходять до церкви регулярно, і слухають проповіді священників уважно, хоча при бажанні це можна списати на  "галицький менталітет"  8-)
Перефразую відомий вислів: мертві галичани не джмілять  ::)
невіддана дружина не гуглиться, а невірна дружина ми спишемо на русизм?  :-\
Дружина вірная/невірная (читайте літературу).
От  мені цікаво який соціум ставить дружину/жінку на один щабель із псом?
Те що це  не український соціум гугл довів. 8-)

П.С.Зайвий раз показувати свою русофонську шовіністичну сутність, перефразуванням чужої вашому єству народної мудрості, не варто   :green:
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 12:30
один щабель із псом

Прошу, тільки зауважте, що вірний пес (чи кінь) інколи може спасти людині життя краще як людина. Що такого пса (коня) варто шанувати як найкращого друга. Що такий погляд теж характерний для нашої спільної духовної спадщини.   :yes:

svidomit132

Цитата: serge-kazak от апреля  5, 2012, 12:38
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 12:30
один щабель із псом

Прошу, тільки зауважте, що вірний пес (чи кінь) інколи може спасти людині життя краще як людина. Що такого пса (коня) варто любити і цінувати так само як рідного брата. Що такий погляд теж має право на життя і присутній в нашій спільній духовній культурі і літературі.   :yes:
Угу я вже здогадався про який соціум іде мова, "Домострой " ось ваше культурне надбання :)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak


svidomit132

Цитата: serge-kazak от апреля  5, 2012, 12:49
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 12:47
"Домострой "

"Домострой" в т.ч. - в деяких умовах думки виражені в ньому виглядають дуже навіть доречі. :yes:
Так отож 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Python

Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 12:47
Цитата: serge-kazak от апреля  5, 2012, 12:38
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 12:30
один щабель із псом

Прошу, тільки зауважте, що вірний пес (чи кінь) інколи може спасти людині життя краще як людина. Що такого пса (коня) варто любити і цінувати так само як рідного брата. Що такий погляд теж має право на життя і присутній в нашій спільній духовній культурі і літературі.   :yes:
Угу я вже здогадався про який соціум іде мова, "Домострой " ось ваше культурне надбання :)
Чекайте, а хіба вірність вимагається лише від жінки? По-моєму, це однаково стосується всього подружжя, незалежно від їхніх релігійних переконань (інакше для чого тоді шлюб?)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Цитата: Python от апреля  5, 2012, 12:53
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 12:47
Цитата: serge-kazak от апреля  5, 2012, 12:38
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 12:30
один щабель із псом

Прошу, тільки зауважте, що вірний пес (чи кінь) інколи може спасти людині життя краще як людина. Що такого пса (коня) варто любити і цінувати так само як рідного брата. Що такий погляд теж має право на життя і присутній в нашій спільній духовній культурі і літературі.   :yes:
Угу я вже здогадався про який соціум іде мова, "Домострой " ось ваше культурне надбання :)
Чекайте, а хіба вірність вимагається лише від жінки? По-моєму, це однаково стосується всього подружжя, незалежно від їхніх релігійних переконань (інакше для чого тоді шлюб?)
А ви який соціум маєте на увазі? В різних соціумах на різних історичних етапах , існували та й існують на сьогодні різні моделі.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 12:52
Так отож 8-)
не можу зрозуміти - навіщо ви так ідеалізуєте українців? як на мене виглядає неприродньо, щось типу "В Україні сексу нема". :smoke:

Python

ЦитироватьА ви який соціум маєте на увазі? В різних соціумах на різних історичних етапах , існували та й існують на сьогодні різні моделі.
Маю на увазі наш соціум, де дружина має право вимагати розлучення, якщо чоловік її зраджує — так само, як і чоловік може вимагати розлучення зі зрадливою дружиною, тут вимого до вірності в обох випадках однакові.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Цитата: serge-kazak от апреля  5, 2012, 13:07
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 12:52
Так отож 8-)
не можу зрозуміти - навіщо ви так ідеалізуєте українців? як на мене виглядає неприродньо, щось типу "В Україні сексу нема". :smoke:
Не варто мені закидати те чого я не писав, зазначу тільки те що середньовічні мандрівники з подивом відзначали грамотність українських жінок, думаю провести порівняльний аналіз з іншими тогочасними соціумами нескладно. 8-)
П.С. Пересічна українська жінка завжди мала більше прав за пересічного пса
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 13:49
Не варто мені закидати те чого я не писав, зазначу тільки те що середньовічні мандрівники з подивом відзначали грамотність українських жінок, думаю провести порівняльний аналіз з іншими тогочасними соціумами нескладно. 8-)
П.С. Пересічна українська жінка завжди мала більше прав за пересічного пса
Грамотність <> Освіченість і людяність. В тому сенсі, що східноруські жінки може і не були грамотні, але могли бути по життєвому мудрими і людяними. Крім того не забувайте про яку епоху ми говоримо - розвал царства Ординського, міжусобні, братовбивчі і громадянські війни на ординській Русі, прихід до влади нової династії самозваних царів-отаманів, які своїми військами (часто складеними з найманців) потопили всі намагання відновити справедливість у соціумі з боку простого східноруського козацтва, яке було проти їх політики.  :donno:

І не треба мені приписувати теж того, що я не казав. Я казав не про права жінки, а про відтінки значень слова вірний, а ви вже додумали.  :yes:

svidomit132

Цитата: Python от апреля  5, 2012, 13:13
ЦитироватьА ви який соціум маєте на увазі? В різних соціумах на різних історичних етапах , існували та й існують на сьогодні різні моделі.
Маю на увазі наш соціум, де дружина має право вимагати розлучення, якщо чоловік її зраджує — так само, як і чоловік може вимагати розлучення зі зрадливою дружиною, тут вимого до вірності в обох випадках однакові.
Тут і тепер можливо в більшості випадків, якщо взяти мусульман мешканців України у них дещо інша модель. :)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 13:55
Тут і тепер можливо в більшості випадків, якщо взяти мусульман мешканців України у них дещо інша модель.
Мусульмани були, є і будуть дуже різними. У спільноті тюркомовних козаків-мусульман (казахів, татар, узбеків) центральноєвразійських степів наскільки мені відомо - згадується (і зараз теж присутнє) більш рівноправне відношення між жінками і чоловіками, чим те про яке ви говорите.  :donno:

svidomit132

Ще раз по суті для означення принципової різниці у відтінках:
Щодо дружини/жінки -вірная/невірная=незрадлива/зрадлива,
вірна/невірна=християнка/нехристиянка.
Прикметники віддана/невідданна до жінок не застосовуться.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

svidomit132

Цитата: serge-kazak от апреля  5, 2012, 13:58
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 13:55
Тут і тепер можливо в більшості випадків, якщо взяти мусульман мешканців України у них дещо інша модель.
Мусульмани були, є і будуть дуже різними. У спільноті тюркомовних козаків-мусульман (казахів, татар, узбеків) центральноєвразійських степів наскільки мені відомо - згадується (і зараз теж присутнє) більш рівноправне відношення між жінками і чоловіками, чим те про яке ви говорите.  :donno:
Одні мусульмани користуються Законами Шаріату інші ні, мені щось не хочеться зараз лізти в хащі дослідження відмінностей між шиїтами та суннітами, єдине зазначу це їх взаємну ненависть.
А щодо рівноправності мусульманських жінок, то найбільшого прогресу в цьому питанні досягла хіба що Турція, але все може змінитися.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Python

Ви впевнені, що семантична різниця між «вірна» та «вірная» справді існувала? Мені здається, обидві форми могли вживатись в обох значеннях. Різниця визначалась не за формою, а з контексту.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 14:07
користуються Законами Шаріату
А щодо рівноправності мусульманських жінок, то найбільшого прогресу в цьому питанні досягла хіба що Турція, але все може змінитися.
Саме поняття шаріат (тобто - закон Божий) можна трактувати дуже по різному, це так на замітку. І по великому рахунку тільки Бог знає, хто з людей його вірно розуміє і його дотримується. Тут позиція смиренних не може бути відмінною від православних. :donno:

serge-kazak

Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 14:07
щодо рівноправності ... найбільшого прогресу ... але все може змінитися.
Отож бо й воно, ніхто вам не дасть гарантії, що зараз чи в майбутньому ті чи інші положення Закону не будуть витлумачені неправильно. Всі люди грішні. :donno:

Python

Цитата: serge-kazak от апреля  5, 2012, 14:14
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 14:07
користуються Законами Шаріату
А щодо рівноправності мусульманських жінок, то найбільшого прогресу в цьому питанні досягла хіба що Турція, але все може змінитися.
Саме поняття шаріат (тобто - закон Божий) можна трактувати дуже по різному, це так на замітку. І по великому рахунку тільки Бог знає, хто з людей його вірно розуміє і його дотримується. Тут позиція смиренних не може бути відмінною від православних. :donno:
Чому ж, шаріат передбачає більш конкретні рекомендації щодо судочинства, на відміну від християнських законів, за якими судить Бог, а не люди. Втім, Старий Завіт містить і систему законів, за якими колись судили людей, але християнська спільнота їх не перейняла, вважаючи, що Старий Завіт було скасовано Новим (у якому вбудованого кримінального кодексу взагалі нема).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

звідки Ви узяли в літературній українській закінчення -ая????  :fp:
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:22
звідки Ви узяли в літературній українській закінчення -ая????  :fp:
:fp:
Українські прикметники можуть мати повну й коротку форму, хоч повна й має стилістичні обмеження.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Цитата: Python от апреля  5, 2012, 14:11
Ви впевнені, що семантична різниця між «вірна» та «вірная» справді існувала? Мені здається, обидві форми могли вживатись в обох значеннях. Різниця визначалась не за формою, а з контексту.
Так могли і вживалися. І семантична різниця була, не хочу повторно на Грінченка посилатися.
Але  "зрадлива/незрадлива" на мою думку, без усіляких різночитань.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

DarkMax2

Цитата: Python от апреля  5, 2012, 14:24
Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:22
звідки Ви узяли в літературній українській закінчення -ая????  :fp:
:fp:
Українські прикметники можуть мати повну й коротку форму, хоч повна й має стилістичні обмеження.
То поетична дурість 19-го століття. В сучасній мові такого немає.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Однак, в якості антоніма до «зрадлива» я вжив би таки слово «вірна»: «незрадлива» — це щось ніяке, як «несхильна до зради».
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2