Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Ненависть до суржика

Автор DarkMax2, декабря 28, 2011, 08:21

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Python

Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:27
Цитата: Python от апреля  5, 2012, 14:24
Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:22
звідки Ви узяли в літературній українській закінчення -ая????  :fp:
:fp:
Українські прикметники можуть мати повну й коротку форму, хоч повна й має стилістичні обмеження.
То поетична дурість 19-го століття. В сучасній мові такого немає.
В «сучасній» мові, підозрюю, взагалі нічого не залишилось — ні слів, ні граматичних форм, просто ми про це ще не вичитали в розумних книжках. Якщо ж говорити про реальну українську мову нашого часу, повна форма в ній є, хоч і вживається переважно в поезії.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Це всього-на-всього поетичний архаїзм. :wall:
В статтю, підручник чи документ Ви його не запхаєте. Навіть у художній прозі він не дуже, якщо мова не про історичний роман.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:40
Це всього-на-всього поетичний архаїзм. :wall:
В статтю, підручник чи документ Ви його не запхаєте. Навіть у художній прозі він не дуже, якщо мова не про історичний роман.
«Поетичний архаїзм» і «цього в мові нема» — дещо різні речі. Справді нема, наприклад, деяких застарілих дієслівних форм, яких і в поезію не запхаєш, щоб не зробити її незрозумілою для читача — для нас якесь «читаху» звучить, у кращому випадку, комічно. А повна форма прикметника може, в принципі, навіть у газетну статтю вскочити в рамках ліричного відступу. Хоча, безумовно, ця форма стилістично маркована — в офіційних документах її справді не вживають, як і в розмовній мові.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:27
Цитата: Python от апреля  5, 2012, 14:24
Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:22
звідки Ви узяли в літературній українській закінчення -ая????  :fp:
:fp:
Українські прикметники можуть мати повну й коротку форму, хоч повна й має стилістичні обмеження.
То поетична дурість 19-го століття. В сучасній мові такого немає.
Квінтесенція відношення до сучасної української мови русофона-грамаршовініста :=
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

DarkMax2

Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 14:58
Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:27
Цитата: Python от апреля  5, 2012, 14:24
Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:22
звідки Ви узяли в літературній українській закінчення -ая????  :fp:
:fp:
Українські прикметники можуть мати повну й коротку форму, хоч повна й має стилістичні обмеження.
То поетична дурість 19-го століття. В сучасній мові такого немає.
Квінтесенція відношення до сучасної української мови русофона-грамаршовініста :=
Дивно, що Вам -ая не заросійсько.  ;)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 15:08
Дивно, що Вам -ая не заросійське;)
Вжите в недоречному місці, воно справді виглядає якось по-російському. Але якщо вжити правильно, відчувається лише його поетичність, співочість, можливо, деяка архаїчність.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

svidomit132

Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 15:08
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 14:58
Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:27
Цитата: Python от апреля  5, 2012, 14:24
Цитата: DarkMax2 от апреля  5, 2012, 14:22
звідки Ви узяли в літературній українській закінчення -ая????  :fp:
:fp:
Українські прикметники можуть мати повну й коротку форму, хоч повна й має стилістичні обмеження.
То поетична дурість 19-го століття. В сучасній мові такого немає.
Квінтесенція відношення до сучасної української мови русофона-грамаршовініста :=
Дивно, що Вам -ая не заросійсько.  ;)
Я якось не дуже звертаю увагу на вторинні субстрати 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Lodur

Цитата: serge-kazak от апреля  5, 2012, 10:43Все єдно, ймовірність дуже велика.  :donno:
А есть какая-нибудь возможность осуществить поиск "издалека", так сказать? Может, есть какие-то ресурсы в Интернете?
Насчёт линии деда по отцу (чью фамилию я сейчас и ношу) у меня, практически, есть уверенность: был, по крайней мере, однофамилец - известный казак, упоминающийся в исторических документах. А вот насчёт фамилии бабушки, отцовой мамы, хотелось бы поискать.
Бабушка с дедом развелась в своё время, так что я почти его не знал, и родственников с его стороны не знаю (знаю только, что они есть - у дедова брата было двое сыновей). А вот родственников со стороны бабушки, с которыми поддерживаю отношения ("родичаюся") - много, но они все носят другую фамилию.
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

svidomit132

Цитата: Lodur от апреля  5, 2012, 15:22
Цитата: serge-kazak от апреля  5, 2012, 10:43Все єдно, ймовірність дуже велика.  :donno:
А есть какая-нибудь возможность осуществить поиск "издалека", так сказать? Может, есть какие-то ресурсы в Интернете?
Насчёт линии деда по отцу (чью фамилию я сейчас и ношу) у меня, практически, есть уверенность: был, по крайней мере, однофамилец - известный казак, упоминающийся в исторических документах. А вот насчёт фамилии бабушки, отцовой мамы, хотелось бы поискать.
Бабушка с дедом развелась в своё время, так что я почти его не знал, и родственников с его стороны не знаю (знаю только, что они есть - у дедова брата было двое сыновей). А вот родственников со стороны бабушки, с которыми поддерживаю отношения ("родичаюся") - много, но они все носят другую фамилию.
В интернете в даное время это нереально, пройдет лет десять минимум пока архивы оцифруют и то не факт.
Есть спецы которые  восстанавливают генеалогию за ваши деньги, цена вопроса от 500 у.е.
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Lodur

Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 15:29цена вопроса от 500 у.е.
Интерес чисто академический. :)
За полтыщи баксов я сам себе какую угодно родословную могу нарисовать, хоть от князя Святослава Игоревича. :)
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

svidomit132

Як засядем, браття, коло чари,
Як засядем, браття, при меду,
То хай ідуть турки-яничари,
А я навіть вусом не веду.

Приспів:
Кришталева чара – срібнеє дно,
Пити чи не пити – все одно.
Кришталева чара – срібная креш,
Пити чи не пити – все ж помреш.

Як присіли наші коло чаші –
Грицько, Павло, Федір, Миколай.
Як сіпнули тої шпагатівки,
То вони забули і про рай!

На тім світі не дадуть горілки,
І ні пива-меду, ні вина,
Що ж, сіпнемо, браття, шпагатівки,
Пиймо, пиймо, браття, все до дна.

А як прийде, браття, костомаха,
А як прийде, браття, із косой.
Я скажу їй, будь здорова, свахо!
Випий, випий, кумцю, і зо мной!

Це щодо поетичних видумок 19 століття 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

svidomit132

Цитата: Lodur от апреля  5, 2012, 15:45
Цитата: svidomit132 от апреля  5, 2012, 15:29цена вопроса от 500 у.е.
Интерес чисто академический. :)
За полтыщи баксов я сам себе какую угодно родословную могу нарисовать, хоть от князя Святослава Игоревича. :)
Нарисовать и узнать немоножко разные вещи :)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Nekto

Сміх і гріх, а не тема. І смішно, і плакати хочеться.

Ariana_ariana

всем доброго дня! форум просто находка, особенно эта тема...а скажите, уважаемые участники, может ли кто нибудь помочь в написании проекта как раз посвященного суржику???? интересует, конкретно, небольшой монолог на суржике с возможностью записать его для дальнейшего анализа.... очень интересен суржик с разных регионов украины... допекать сильно не буду, понимаю что все люди и все заняты...потребуется всего лишь одна беседа... говорит можем по скайпу... если у кого возникнет желание помочь, буду очень благодарна.. О себе: живу в Израиле, поэтому найти настоящих спикеров в соседнем квартале весьма и весьма проблематично...всем спасибо заранее

LUTS

Цитата: Ariana_ariana от февраля  1, 2014, 16:03
всем доброго дня! форум просто находка, особенно эта тема...а скажите, уважаемые участники, может ли кто нибудь помочь в написании проекта как раз посвященного суржику???? интересует, конкретно, небольшой монолог на суржике с возможностью записать его для дальнейшего анализа.... очень интересен суржик с разных регионов украины... допекать сильно не буду, понимаю что все люди и все заняты...потребуется всего лишь одна беседа... говорит можем по скайпу... если у кого возникнет желание помочь, буду очень благодарна.. О себе: живу в Израиле, поэтому найти настоящих спикеров в соседнем квартале весьма и весьма проблематично...всем спасибо заранее
Суржик різний. Може бути і у кожного свій. Не знаю, як там аналізувати щось можна.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

rrr

Это суржик? (извиняюсь за содержимое)
http://www.youtube.com/watch?v=FjL2Uv4lwno

Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Pawlo

Цитата: DarkMax2 от декабря 28, 2011, 10:57
Так, це ж Велика козацька мова :) Якщо я буду висміювати жаргон чорних гетто, думаю знайду підтримку серед деяких англомовних.
а юзер ходжа і серж козак це одна й та сама особа?
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Python

Цитата: Pawlo от февраля  1, 2014, 16:45
Цитата: DarkMax2 от декабря 28, 2011, 10:57
Так, це ж Велика козацька мова :) Якщо я буду висміювати жаргон чорних гетто, думаю знайду підтримку серед деяких англомовних.
а юзер ходжа і серж козак це одна й та сама особа?
Так. І ще декілька імен (останнє — Сергий).
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Pawlo

Цитата: Python от февраля  1, 2014, 16:47
Цитата: Pawlo от февраля  1, 2014, 16:45
Цитата: DarkMax2 от декабря 28, 2011, 10:57
Так, це ж Велика козацька мова :) Якщо я буду висміювати жаргон чорних гетто, думаю знайду підтримку серед деяких англомовних.
а юзер ходжа і серж козак це одна й та сама особа?
Так. І ще декілька імен (останнє — Сергий).
Шо ж це його не забанили за клонування?
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

LUTS

Цитата: rrr от февраля  1, 2014, 16:21
Это суржик? (извиняюсь за содержимое)
http://www.youtube.com/watch?v=FjL2Uv4lwno
Коментарі переповнені братською любов'ю.  ;)
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Python

Цитата: Pawlo от февраля  1, 2014, 17:00
Цитата: Python от февраля  1, 2014, 16:47
Цитата: Pawlo от февраля  1, 2014, 16:45
Цитата: DarkMax2 от декабря 28, 2011, 10:57
Так, це ж Велика козацька мова :) Якщо я буду висміювати жаргон чорних гетто, думаю знайду підтримку серед деяких англомовних.
а юзер ходжа і серж козак це одна й та сама особа?
Так. І ще декілька імен (останнє — Сергий).
Шо ж це його не забанили за клонування?
Коли один користувач користується кількома обліковими записами одночасно, це вважається порушенням. Якщо ж він кидає старий обліковий запис і заводить новий, на це здебільшого дивляться крізь пальці (хоча про таке самоперейменування слід зазделегідь повідомляти адміністрації), старий обліковий запис при цьому банять, новий лишають.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Pawlo

Цитата: LUTS от февраля  1, 2014, 17:02
Цитата: rrr от февраля  1, 2014, 16:21
Это суржик? (извиняюсь за содержимое)
http://www.youtube.com/watch?v=FjL2Uv4lwno
Коментарі переповнені братською любов'ю.  ;)
це для братів на ютубі хаарктерне :yes:
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Ariana_ariana

Цитата: LUTS от февраля  1, 2014, 16:17
Цитата: Ariana_ariana от февраля  1, 2014, 16:03
всем доброго дня! форум просто находка, особенно эта тема...а скажите, уважаемые участники, может ли кто нибудь помочь в написании проекта как раз посвященного суржику???? интересует, конкретно, небольшой монолог на суржике с возможностью записать его для дальнейшего анализа.... очень интересен суржик с разных регионов украины... допекать сильно не буду, понимаю что все люди и все заняты...потребуется всего лишь одна беседа... говорит можем по скайпу... если у кого возникнет желание помочь, буду очень благодарна.. О себе: живу в Израиле, поэтому найти настоящих спикеров в соседнем квартале весьма и весьма проблематично...всем спасибо заранее
Суржик різний. Може бути і у кожного свій. Не знаю, як там аналізувати щось можна.
поэтому то их пишется работа... Основная тема, как отличить суржик скажем от языка с вкраплениями других слов, вполне возможно можно по рассуждать и попробовать сисетматизировать по какому принципу появляется суржик и какие факторы влияют на то, почему он отличается по всем регионам Украины.

LUTS

Цитата: Ariana_ariana от февраля  2, 2014, 01:15
Основная тема, как отличить суржик скажем от языка с вкраплениями других слов
По-моему это нереально. То что кто-то назвет суржиком, другой назвет нормальным языком с русизмами. А есть еще куча диалектов. Тем более суржик умирает как явление, не знаю зачем его вообще изучать.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.