Думки про вдосконалення українського алфавіту

Автор Cunning linguis1, сентября 10, 2004, 15:57

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Чому ж, для української мови Џ — також історична літера. У правописі «Русалки Дністрової» була літера Џ (але не Ѕ). Крім того, д͡ж в українській мові трапляється частіше, ніж д͡з, маючи при цьому складнішу графічну форму — залишати «дж» диграфом, замінивши «дз» літерою, буде нелогічно.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Я не казав, що проти, проте дзело більш історична ;) вона ще з климентовиці.

Мрію писати sеркало, sвін, тощо.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Drundia

Цитата: Python от октября 26, 2011, 11:51
залишати «дж» диграфом, замінивши «дз» літерою, буде нелогічно.
Люто, скажено плюсую.

Цитата: DarkMax2 от октября 26, 2011, 11:54
Мрію писати
То пишіть :)

Sirko

Ліквідувати залишки складового письма, літери є, ї, ю, я, щ та літеру й як зайву. Ввести  ʼ=нуль звуку та '=мʼякий знак замість ь.
З метоу підготовки до переходу на латинс'ку ґрафіку. Маемо скороченна на 7 літер до 26, ʼак в англіʼс'кіʼ абетці, без збіл'шенна обс'агу резул'туучого тексту.

Drundia


iopq

Цитата: Drundia от октября 27, 2011, 00:31
Ні, мені ці мільйони апостропів ся не подобають.
Пишить драгоманівкоjу, вона крашче ніж сеj дурниj правопис з апострофами
Poirot: Я, кстати, тоже не любитель выпить, хоть и русский.
jvarg: Профессионал? ;)


Sirko

Цитата: Drundia от октября 27, 2011, 00:31
Ні, мені ці мільйони апостропів ся не подобають.
Так само Нечуй казав про ї. Апостропи опціональні. Їх можна опускати так само, як сьогодні опускають половину мʼяких знаків. Ц-завжди мʼяка, ться=ца,
Подвоєні літери, за винятком префіксів, - завжди мʼякі і т. д.

Python

ЦитироватьЗ метоу підготовки до переходу на латинс'ку ґрафіку. Маемо скороченна на 7 літер до 26, ʼак в англіʼс'кіʼ абетці, без збіл'шенна обс'агу резул'туучого тексту.
Звжйч н т, щ мслмн вс блш, ' хрстйн вс мнш, врт пдмт пр прхд н кнснтн псм, смсн з 'рбскм :)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sirko

Цитата: Python от октября 27, 2011, 07:50
ЦитироватьЗ метоу підготовки до переходу на латинс'ку ґрафіку. Маемо скороченна на 7 літер до 26, ʼак в англіʼс'кіʼ абетці, без збіл'шенна обс'агу резул'туучого тексту.
Звжйч н т, щ мслмн вс блш, ' хрстйн вс мнш, врт пдмт пр прхд н кнснтн псм, смсн з 'рбскм :)

Вплив має лише цивілізація вищого рівня. Печерні мусульмани наразі такими не є.

Python

Цитата: Sirko от октября 27, 2011, 08:07
Цитата: Python от октября 27, 2011, 07:50
ЦитироватьЗ метоу підготовки до переходу на латинс'ку ґрафіку. Маемо скороченна на 7 літер до 26, ʼак в англіʼс'кіʼ абетці, без збіл'шенна обс'агу резул'туучого тексту.
Звжйч н т, щ мслмн вс блш, ' хрстйн вс мнш, врт пдмт пр прхд н кнснтн псм, смсн з 'рбскм :)

Вплив має лише цивілізація вищого рівня. Печерні мусульмани наразі такими не є.
Колись і германці були печерними...
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Drundia

Блін, а мій парсер на мусульманах був зламався. І далі епік-фейлив.

Conservator

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Цитата: Sirko от октября 27, 2011, 00:00
Ліквідувати залишки складового письма, літери є, ї, ю, я, щ та літеру й як зайву. Ввести  ʼ=нуль звуку та '=мʼякий знак замість ь.
З метоу підготовки до переходу на латинс'ку ґрафіку. Маемо скороченна на 7 літер до 26, ʼак в англіʼс'кіʼ абетці, без збіл'шенна обс'агу резул'туучого тексту.
Зарубаю сокирою за таке. >(
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Swet_lana

Цитата: Sirko от октября 27, 2011, 00:00
Ліквідувати залишки складового письма, літери є, ї, ю, я, щ та літеру й як зайву. Ввести  ʼ=нуль звуку та '=мʼякий знак замість ь.
З метоу підготовки до переходу на латинс'ку ґрафіку. Маемо скороченна на 7 літер до 26, ʼак в англіʼс'кіʼ абетці, без збіл'шенна обс'агу резул'туучого тексту.

Іван Малкович.
Свічечка букви «Ї»

Хай це можливо і не найсуттєвіше

але ти дитино

покликана захищати своїми долоньками

крихітну свічечку букви «ї»



а також

витягнувшись на пальчиках

оберігати місячний серпик

букви «є»

що зрізаний з неба

разом із ниточкою...




Sirko

Цитата: Swet_lana от октября 27, 2011, 21:41
Іван Малкович.
Свічечка букви «Ї»
Від людини, котра на тих є та ї заробляє мільйони, іншого годі й чекати...

Conservator

Цитата: Sirko от октября 28, 2011, 06:51
Від людини, котра на тих є та ї заробляє мільйони, іншого годі й чекати...

щодо мільйонів ви загнули. минулого року його найвигідніший проєкт ("Записки укр. самашедшого") потягнув на мільйон із гаком загального виторгу (30 тис. прим., тобто, 3 тиражі по 10 тис., за гуртової ціни 40 грн, притому, що купа досі лежить на складах, бо після другого десятка тисяч книжка зависла), а як із нього викинути собівартість, додаткові витрати й т.п., то лишиться куди менше.

а решта книг, у т.ч. все дитяче, хоч і продається, але за маштабами набагато поступається, тобто все разом трохи більше тягне.

і це ж саме обороти, чистого прибутку там набагато менше.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Цитата: Conservator от октября 28, 2011, 09:05
"Записки укр. самашедшого"
Назва на суржику покликана викликати цікавість до української літератури?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: DarkMax2 от октября 28, 2011, 09:17
Назва на суржику покликана викликати цікавість до української літератури?

питання до Ліни Василівни.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Sirko

Цитата: Conservator от октября 28, 2011, 09:05
щодо мільйонів ви загнули. минулого року його найвигідніший проєкт ("Записки укр. самашедшого") потягнув на мільйон із гаком загального виторгу
;up: :=

DarkMax2

До речі, писати саме проєкт - етимологічно (project). Я за. Проте, усе інше у Проєкті - дурня.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.


Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр