Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Список префіксів, які не впливають на значення

Автор MrBTTF, апреля 5, 2018, 09:55

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

MrBTTF

Хтось зустрічав список префіксів української мови, що не міняють або міняють зміст слова незначно?
Мені в голову приходить тільки по та най. Це потрібно для відкидання префіксів для алгоритму стемізації

DarkMax2

Не думаю, що тотожність можлива поза контекстом. Принаймні не очевидно це.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Python

Цитата: MrBTTF от апреля  5, 2018, 09:55
Хтось зустрічав список префіксів української мови, що не міняють або міняють зміст слова незначно?
Мені в голову приходить тільки по та най. Це потрібно для відкидання префіксів для алгоритму стемізації
Що слід розуміти під «незначно»? Якщо це, наприклад, зміна часу дієслова з теперішнього на майбутній (я несу — я понесу), це слід вважати незначною зміною? Йдеться про префікси, які ніколи суттєво не змінюють зміст, чи також і ті, що в частині випадків впливають на зміст, а в частині не впливають?

Поряд з най-, згадуються як- та що- (менший, найменший, якнайменший), хоча в комплексі вони можуть змінювати зміст сказаного на протилежний: «З'їсти менше 5 цукерок»/«З'їсти щонайменше 5 цукерок».
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sirko

Цитата: MrBTTF от апреля  5, 2018, 09:55
Хтось зустрічав список префіксів української мови, що не міняють або міняють зміст слова незначно?
Мені в голову приходить тільки по та най. Це потрібно для відкидання префіксів для алгоритму стемізації

:) відповідати=відвідати? допомагати=домагати? запобіжник=забіжник? сповідати=свідати?

MrBTTF

Цитата: Python от апреля  6, 2018, 06:27
Цитата: MrBTTF от апреля  5, 2018, 09:55
Хтось зустрічав список префіксів української мови, що не міняють або міняють зміст слова незначно?
Мені в голову приходить тільки по та най. Це потрібно для відкидання префіксів для алгоритму стемізації
Що слід розуміти під «незначно»? Якщо це, наприклад, зміна часу дієслова з теперішнього на майбутній (я несу — я понесу), це слід вважати незначною зміною? Йдеться про префікси, які ніколи суттєво не змінюють зміст, чи також і ті, що в частині випадків впливають на зміст, а в частині не впливають?

Поряд з най-, згадуються як- та що- (менший, найменший, якнайменший), хоча в комплексі вони можуть змінювати зміст сказаного на протилежний: «З'їсти менше 5 цукерок»/«З'їсти щонайменше 5 цукерок».
Ідеться про префікси, які несуттєво змінють сенс слова для задачі пошуку слова в тексті за стемом. Стемізація відбувається без інформації про сусідні слова. Зрозуміло, що абсолютно правильно отримати стем без контексту неможливо, але, очевидно, префікси по та най не змінюють сенс до протилежного. Для випадку несу — понесу, насамперед, при пошуку нас цікавить дія нести, а не час, тому маємо стем нес.
У вашому прикладі з цукерками можливо непотрібно відкидати префікс щонай у прислівників, який якраз і дає протилежне значення щонайменше = не менше, але щонайменший != не менший.

MrBTTF

Цитата: Sirko от апреля  6, 2018, 13:25
Цитата: MrBTTF от апреля  5, 2018, 09:55
Хтось зустрічав список префіксів української мови, що не міняють або міняють зміст слова незначно?
Мені в голову приходить тільки по та най. Це потрібно для відкидання префіксів для алгоритму стемізації

:) відповідати=відвідати? допомагати=домагати? запобіжник=забіжник? сповідати=свідати?
Відкидання відбуватиметься обов'язково з початку слова. Префікс від усе таки суттєво змінює значення, так що до по не дійде  :yes:

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр