Author Topic: Спотворення образу козаків-християн Київської Русі-України на Заході  (Read 652 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Сергий

 • Blogger
 • *
 • Posts: 7142
 • Gender: Male
Не перший рік цікавлюся історією і всім, що пов'язано з козаками-християнами Подніпров'я, корінними жителями Київської Русі-України.

Неодноразово зустрічав серйозні викривлення, замовчування і спотворення славного і благодатного образу наших дідів-прадідів в западенсько-європейській (а почасти і російській, хоч і значно менше) світоглядній традиції. Ось лише один з численних прикладів - відомого козака і отамана Тараса Бульбу часів Хмельниччини 17 ст. художник зобразив у вигляді воїна-ординця Всевеликого Степового Війська-Орди (монгола, татарина) 13-15 ст. І так майже завжди. Ні, я добре ставлюсь і до монгол і до татар і до ординців - але майте хлопці совість - скільки ще будуть перебріхувати нашу історію? скільки ще будуть мішати в купу коні й люди? коли вже в школах Заходу (Америки, Європи, та навіть заходу нашої України) почнуть розказувати правду про історію і непросте минуле нашого народу? без героїзації - але і без приниження і спотворення?

Offline Solowhoff

 • Posts: 1132
 • Gender: Male
Тарас Бульба - це вигаданий персонаж з твору Гоголя. Такий самий як Чічіков, Акакій Акакійович, Хома Брут або коваль Вакула.

Offline Сергий

 • Blogger
 • *
 • Posts: 7142
 • Gender: Male
Тарас Бульба - це вигаданий персонаж з твору Гоголя. Такий самий як Чічіков, Акакій Акакійович, Хома Брут або коваль Вакула.

Його прообразом виступила реальна людина - полковник чи сотник зі Стародубщини часів Хмельниччини, прямий предок нашого талановитого земляка Миколи Миклухо-Маклая. Так само і Чічіков та коваль Вакула - це збірні образи людей своєї епохи, часу і простору.

В рамках данної  теми хотілось би обговорити, що спотворення образу наших дідів-прадідів, козаків-християн Київської Русі-України на Заході і Сході і всієї багатовікової православної козацько-християнської цивілізації в регіоні носить системний характер. Якщо хочемо утверджувати в світі нову, Києво-Руську, Українську Державу - мусимо з цим боротися.

Offline Python

 • Posts: 42414
 • Gender: Male
 • Aluarium agent
Якщо бути зовсім точним, монголоїдність серед українців таки подекуди присутня. Чи мав монголоїдні риси Тарас Бульба, міг знати тільки Гоголь. Якщо ж шукати прототипи, сюжет про козака-зрадника, вбитого своїм же батьком, очевидно, взятий із фольклору, але також перегукується з історією життя Анахарсіса — скіфського філософа, вбитого своїм братом. Скіфи, очевидно, монголоїдами не були.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline Сергий

 • Blogger
 • *
 • Posts: 7142
 • Gender: Male
Якщо бути зовсім точним, монголоїдність серед українців таки подекуди присутня. Чи мав монголоїдні риси Тарас Бульба, міг знати тільки Гоголь. Якщо ж шукати прототипи, сюжет про козака-зрадника, вбитого своїм же батьком, очевидно, взятий із фольклору, але також перегукується з історією життя Анахарсіса — скіфського філософа, вбитого своїм братом. Скіфи, очевидно, монголоїдами не були.

Quote
"Його дядько по батьковій лінії навчався і товаришував із Миколою Гоголем. Той, у свою чергу, зацікавився родинними переказами Миклух. Виявляється, їхній предок Охрім Макуха був курінним отаманом на Запорожжі. За визволення України з-під польської шляхти воювало троє його синів — Омелько, Назар і Хома. Назар закохався у шляхетну панночку, перейшов на бік поляків і сховався в обложеній запорожцями фортеці. Зганьблені брати вирішили викрасти зрадника. Але на зворотному шляху натрапили на варту. Хома загинув у нерівному бою, а Омелькові з бранцем вдалося втекти. Курінний власноруч стратив сина-перевертня... "

Quote
Как уже было выше описано, в городе Стародубе в начале 17 века родился Охрим Макуха, который дослужился до заместителя гетмана Богдана Хмельницкого. Собственно он и известен своим неординарным поступком , описанным выше. Род Макухи был из Запорожья и прославился и в последующие столетия.
Внук Охрима Макухи Грицко взял в плен во время войны шотландского рыцаря Микаэля Мак-Лая (который был наёмником в польском войске середины XVIIв.) Маклай прижился в семье Миклух и женился на сестре Грицко Ганне , перейдя в православие. В последствии возникла фамилия Миклухо - Маклай, которую сделали двойной официально лишь с середины XIXв.
Правнук Охрима, казачий сотник Степан Макуха проявил отвагу в штурме турецкой крепости Очаков в 1788 году. Его сотня первой ворвалась в крепость и способствовала успеху русской армии. За свой неординарный внешний вид Степан получил прозвище Махлай - вислоухий (это вторая версия происхождения фамилии). Впоследствии весь род Макух стал носить двойную фамилию Миклухо-Маклай.

Тарас Бульба родился в Стародубе, служил кошевым у Богдана Хмельницкого, действительно расстрелял за измену своего сына, зато его праправнук стал знаменитым путешественником Николаем Миклухо-Маклаем. Такую родословную гоголевского персонажа раскопал учитель истории из стародубского села Шкрябина Владимир Пусь. Доклад об этом он прочел на состоявшихся 31 марта в Брянском областном объединенном краеведческом музее IV Парыгинских чтениях.

- Легенду о храбром казаке еще в детстве мне рассказывал отец. Слышал я ее и от других Стародубцев, – говорит Владимир Михайлович. – Ну а после того, как нашел упоминание об этом персонаже в книге Александра Воропаева "Стародуб. Казаки. Вечная граница", заинтересовался всерьез.

Вместе со своей супругой Пусь выяснил, что в начале XVII века в Стародубе жил отважный и не в меру энергичный казак по имени Охрим Макуха. Эти природные качества помогли ему стать куренным атаманом Запорожского войска, в составе которого под командованием Богдана Хмельницкого он и сражался с поляками. Вместе с Охримом воевали и его сыновья: Назар, Омелько и Хома. И вот старший, Назар, влюбился-таки в полячку и перебежал к ней в крепость. Отец, придя в ярость от такого поступка, велел младшим сыновьям выкрасть старшего. Во время этой вылазки Хома погиб в стычке с поляками, а Омелько сумел притащить Назара в стан казаков, где Охрим лично расстрелял предателя…

 

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: