0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
некоторые слова например:місцевий відмінок «урок крок»----«уроці»,«кроці», сніг ----снігу а одяг одязі. те слова -к, -г, -х есть ли закономерность?
http://izbornyk.org.ua/pravopys/rozdil2.htm#par52 — правило в правописі, місцями нечітке й заплутане, а місцями дискусійне.
Примітка 3. У звертаннях, що складаються із загальної назви та прізвища, форму кличного відмінка має тільки загальна назва, а прізвище завжди виступає у формі називного відмінка: друже Максименко, колего Іваничук, добродійко Скирда, товаришу Гончар.
В Іраку, в успіху, на птаху, на другові.Узбеку.
скажіть будьте ласка, слова «ірак, успіх , птах, друг» який у них місцевий відмінок? «узбек» який у нього кличний відмінок?
Quote from: lyj-2088 on July 21, 2015, 08:02скажіть будьте ласка, слова «ірак, успіх , птах, друг» який у них місцевий відмінок? «узбек» який у нього кличний відмінок?Є три можливі варіанти закінчень м. в.:-у: Іраку, успіху, птаху, другу;-і: Іраці, успісі, птасі, друзі;-ові: Іракові, успіхові, птахові, другові.Є два варіанти закінчень вокативу:-у: узбеку,-е: узбечеСловникові форми виділено зеленим.Мабуть -ові поширюють на анімовані, а -і уникають через омонімію з ж. р.Друзь - ґатунок єврея. Про мене, так усі варіанти рівноправні.
-і: Іраці, успісі, птасі, друзі;
...................................спасибо, прошу рекомендовать мне словники,где смогу найти эти форми,, пожалуйста!!!
Quote from: lyj-2088 on July 23, 2015, 05:28-і: Іраці, успісі, птасі, друзі;Неправильно.
Бо таке кривило .......................................
Quote from: Python on July 25, 2015, 08:59Бо таке кривило .......................................Де побачити це кривило?Чи хоч якесь правило
§ 52. Місцевий відмінокУ місцевому відмінку однини іменники другої відміни мають закінчення -ові, -еві (-єві), -у(-ю), -і (-ї).1. Закінчення -ові в твердій групі, -еві (після голосного та апострофа -єві) у м’якій та мішаній групах мають:а) іменники чол. роду, що означають істоти: при батькові, на братові, при вчителеві, на коневі, на носієві, на робітникові, на товаришеві;б) іменники середн. роду твердої групи із суфіксом -к- (назви істот): на дитяткові, на теляткові, на хлоп’яткові.Примітка. Іменники чол. роду, що означають осіб, а також зазначені іменники середн. роду мають у місцевому відмінку /89/ однини поряд із закінченнями -ові, -еві (-єві) й закінчення -у (-ю): при батьку, на робітнику, на дитятку, на телятку. Іменники чол. роду, що означають істот (не осіб), мають у місцевому відмінку однини поряд із закінченнями -ові, -еві (-єві) й закінчення -і (-ї): на коні, на ослі, на тигрі.2. Закінчення -у (після голосного -ю) мають:а) іменники чол. та середн. роду твердої групи із суфіксами -к-, -ак-, -ик-, -ок-, -к(о), що означають неістоти: у будинку, у війську, у гуртку, на держаку, на дощику, у ліжку, на літаку, у місячнику, у мішку, у підрахунку. Вживаються також і паралельні форми з -ові: у будинкові, на держакові, на літакові, на ліжкові тощо;б) іменники чол. роду односкладових основ із закінченням -у (-ю) в родовому відмінку, якщо наголос у місцевому відмінку переходить з основи на закінчення: у бою, на льоду, на снігу, у соку, у степу, на шляху.3. Закінчення -і (після голосного та апострофа -ї) мають:а) іменники чол. роду (переважно безсуфіксні), що означають неістоти: в акті, на березі, на ґрунті, у декреті, у дзьобі, у краї, у листі, на місяці, на поверсі, на порозі, на стовпі, на ремонті, у темпі, у центрі, у штабі.Примітка. Деякі іменники цього типу можуть мати паралельні закінчення -і (-ї) та -у (-ю), що залежить від місця наголосу в слові: у гаї — у гаю, у краї — у краю, на торзі — на торгу;б) іменники середн. роду твердої групи (без суфікса -к-), а також мішаної та м’якої груп: у місті, на селі, на письмі, у слові; на піддашші, на плечі, у прізвищі, на роздоріжжі, у становищі; на обличчі, у житті, на пригір’ї, на подвір’ї, на полі.Примітка. Із прийменником по можуть уживатися паралельні закінчення -у (-ю) та -і (-ї): по Дніпру — по Дніпрі, по місту — по місті, по селу — по селі; для позначення часу вживається тільки закінчення -і: по обіді, по закінченні.
В ИракУ?
Згідно чинного правопису правильно саме Іраці, успісі, бо це неістоти
With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.