Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Яка українська вас дратує?

Автор alant, декабря 2, 2014, 09:06

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

From_Odessa

Цитата: Jeremy от декабря  2, 2014, 10:16
Та як тіке ни називали, а вони все одно кажуть, шо хохляцька
Так то хохляцька, а не українська )

Sandar

Цитата: alant от декабря  2, 2014, 10:14
Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 10:05
А шче обурює мене така дик3сть — вірну, природну фонетику носій3в шчитают хибною. Ти знаєш це явишче — "селюцка", "огидна", "бидло так говорит".
От Гаврилюк для декого приклад неправильної, селюцкої фонетики. Це дик3сть.
Про шо Ви?
Що таке селюцька фонетика?
Добре, вимова.

alant

Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 10:19
Цитата: alant от декабря  2, 2014, 10:14
Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 10:05
А шче обурює мене така дик3сть — вірну, природну фонетику носій3в шчитают хибною. Ти знаєш це явишче — "селюцка", "огидна", "бидло так говорит".
От Гаврилюк для декого приклад неправильної, селюцкої фонетики. Це дик3сть.
Про шо Ви?
Що таке селюцька фонетика?
Добре, вимова.
Що таке селюцька вимова?
Я уж про себя молчу

From_Odessa


Sandar

Цитата: Jeremy от декабря  2, 2014, 10:16
Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 10:08
Називайте свою мову кубанською, протиставивши її українськ3й, та и не буде Вам ніяких кошенят.
Та як тіке ни називали, а вони все одно кажуть, шо хохляцька. Прийдеться вам терпіть мене вже такого, який є. Думаю, вже недовго осталося.
Нашо Вас терпіть, коли Ви говорите про кошенят?
Поділ не є зле.

Sandar

Цитата: alant от декабря  2, 2014, 10:20
Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 10:19
Цитата: alant от декабря  2, 2014, 10:14
Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 10:05
А шче обурює мене така дик3сть — вірну, природну фонетику носій3в шчитают хибною. Ти знаєш це явишче — "селюцка", "огидна", "бидло так говорит".
От Гаврилюк для декого приклад неправильної, селюцкої фонетики. Це дик3сть.
Про шо Ви?
Що таке селюцька фонетика?
Добре, вимова.
Що таке селюцька вимова?
Ну, от живе створінє Боже в городі Києві, а виїхавши десь в провінцью, чує, балакают по-українськи, а звучит непривично. Дивиця — а то бидло. А, он чого звучит так непривично — бо бидло. Селюки.

mnashe

Мене ніяка не дратує. Ну, може, друга трохи неприємна.
Третій варіант я вважаю на сто відсотків легітимним, на правах діалекту (якщо цих елементів не дуже багато, та ці елементи спільнослов'янського походження).
Адепт единственного числа и безродового склонения
שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם!

Sandar

Ох, Мнаше позаймався плідно!

Чи раніше Мнаше теж так писав, вибачте?

Sandar

Я просто не помню, чи Мнаше писав по-українськи. Вибач, Мнаше, якшо шо...

From_Odessa

Sandar

У Сєвєродонецьку з покон віків найчистіша українська мова.

alant

Цитата: From_Odessa от декабря  2, 2014, 10:47
У Сєвєродонецьку з покон віків найчистіша українська мова.
Була в однієї людини. І та поїхала.  :(
Я уж про себя молчу

Kaze no oto

Я ось тут колись зарікався писати та розмовляти виключно літературною українською. Але вона в мене все одно «западенська». Вимова особливо.
Але все ж ми пишемо переважно не розмовною мовою, а книжковою, себто літературною. Чи наближеною до неї.

mnashe

Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 10:44
Я просто не помню, чи Мнаше писав по-українськи.
Писав, але небагато.
Моя українська перейшла до режиму read-only за двадцять три роки невикористання :)
Але в останній час я значно частіше зустрічаю українську на форумі, тому зараз мені трохи легше писати українською.
Адепт единственного числа и безродового склонения
שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם!

mnashe

Цитата: Kaze no oto от декабря  2, 2014, 10:50
Але вона в мене все одно «западенська». Вимова особливо.
Западенську українську потрібно слухати, а не читати :)
Саме вимова мені дуже подобається (я вже десь писав про це).
Адепт единственного числа и безродового склонения
שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם!

Sandar

Цитата: Kaze no oto от декабря  2, 2014, 10:50
Я ось тут колись зарікався писати та розмовляти виключно літературною українською. Але вона в мене все одно «западенська». Вимова особливо.
Але все ж ми пишемо переважно не розмовною мовою, а книжковою, себто літературною. Чи наближеною до неї.
В мене таке відчутє, шо "книжковою" ти написав, бо слово "книжною" є в руских...  :-[

;D

Sandar

Цитата: mnashe от декабря  2, 2014, 10:53
1) Моя українська перейшла до режиму read-only за двадцять три роки невикористання :)
2) Але в останній час я значно частіше зустрічаю українську на форумі, тому зараз мені трохи легше писати українською.
1) Оце помню, ти писав.
2) Позаймався, либонь. ;)

mnashe

Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 11:09
2) Позаймався, либонь.
Ні, це не можна назвати «позаймався». «Займатися» — це працювати над навчанням. А я не працював, бо розумію її навіть як російську.
Це лише активація мови, знайомої з дитинства.
Адепт единственного числа и безродового склонения
שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם!

Sandar

Цитата: mnashe от декабря  2, 2014, 11:17
Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 11:09
2) Позаймався, либонь.
Ні, це не можна назвати «позаймався». «Займатися» — це працювати над навчанням. А я не працював, бо розумію її навіть як російську.
Це лише активація мови, знайомої з дитинства.
;up:
Приємно активувати шось із дитинства.

mnashe

Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 11:24
Приємно активувати шось із дитинства.
Якщо активується щось гарне (як у цьому випадку].
Але є багато речей, активація яких дуже небажана.
Адепт единственного числа и безродового склонения
שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם!

MrBTTF

Голосував за другий вар'янт. Мене дуже дратує в цій вимові "фиркання" на місцях, де має бути або у нескладовий, або хоча б напівоглушений в, та неправильна вимова щ (не можете казати шч, кажіть ш: чи просто ш).
Акання на фоні цього вже й не так бридко звучить.

Yitzik

Голосував за инше. Дратує тільки та, що навмисно дистанціюється від норм радянських часів, на кштал СТБ з його "автівками" та "міліціянтами". Псевдо-діаспорна, псевдо-скрипниківська.
Paran Quenya ar quetin Esperanto!

engelseziekte

Цитата: Sandar от декабря  2, 2014, 10:10Просто неправильно. И це треба визнавати.
Це не неправильно, а не так, як хтось (напр. ти) хоче. Жива мова змінюється і розвивається без усяких взірців.

Цитата: MrBTTF от декабря  2, 2014, 11:38(не можете казати шч, кажіть ш: чи просто ш)
Я вибираю шє інший варіант: говорити так, як і говорив :)

LUTS

Цитата: MrBTTF от декабря  2, 2014, 11:38
Голосував за другий вар'янт. Мене дуже дратує в цій вимові "фиркання" на місцях, де має бути або у нескладовий, або хоча б напівоглушений в, та неправильна вимова щ (не можете казати шч, кажіть ш: чи просто ш).
Акання на фоні цього вже й не так бридко звучить.
Підтримую на 100%.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Python

Голосував за другий пункт. Хоч, мабуть, відхилення від граматики дратують навіть більше, ніж неправильна вимова, до якої з часом звикаєш.
Цитата: Yitzik от декабря  2, 2014, 12:27
та, що навмисно дистанціюється від норм радянських часів, на кштал СТБ з його "автівками" та "міліціянтами". Псевдо-діаспорна, псевдо-скрипниківська.
І це теж. Я б іще зрозумів, якби десь у якійсь місцевості люди справді так розмовляли, і мова журналістів з тих країв була наповнена місцевою лексикою — але, очевидно ж, поза ефіром журналісти говорять або російською, або звичайною розмовною українською без цих викрутасів.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Оце приклад вимови, яка викликає в мені подив і відразу.
Нашо так говорити?

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр