Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Відверто про русинську мову

Автор benda, июля 11, 2012, 00:15

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Pawlo

Цитата: Svidur от июня  4, 2013, 01:57

Цитата: Pawlo от июня  4, 2013, 01:40
І найголовніше я ще раз кажу що не буде у нас нейтральної країни.  буде кусок Росії де під гаслами звільнення від  національних конфліктів і т п опустять в унілое гавно українську мову і постійно белькотатимуть про подвиг радянського народу у війну.
Це вже ваші особисті комплекси і фобії, вибачте. До реальних русинів це не має ніякого стосунку - тільки до фантазій. Завдайте собі праці дізнатися щось про ставлення русинів до т.з. "радянських визволителів".
[
Я ж кажу не про Закарапття тільки я кажу про всю Україну. Ви ж у всій країні його хотіли запровадити. А в масштабах цілої країни буде те саме що я кажу.
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Pawlo

Цитата: Svidur от июня  4, 2013, 01:57
Я цілком усвідомлюю, що українські праві нічого відмінного від етноцентризму й не приймуть.
Взагалі то я помісь соціал демократа і кейнсіанця ;)
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Pawlo

Цитата: Svidur от июня  4, 2013, 01:57

Та і взагалі навіщо напрягатись якщо набагато легше просто вимагати атвономії на цілком національній основі. інша справа хто ж її дасть
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Svidur

Цитата: engelseziekte от июня  4, 2013, 02:10
У боротьбі з русинством україністи використали вже всі можливі прийоми: спекуляції, провокації, перекручування, брехню... Але сьогоднішні антинаукові збірники так само, як і 20 років тому, є класичною «боротьбою зі шкідництвом». Жодної підтримки тут не видно.
Деякі люди як навчилися 40 років тому "давати відсіч імперіялістам", так і тепер діють, тільки вже мішень інша - "світові антиукраїнські сили". І все, що виходить за рамки вузенького націоналістичного світу, відкидається - хай навіть самі вони в той націоналістичний ідеал, може, в душі й не вірять. Читав Мишанича, наприклад - огидно. А ж людина не дурна була...

Цитата: Python от июня  4, 2013, 02:08
Ну добре, ми задекларуємо окремішність русинів і змиримось, звільнившись тим самим від звинувачень у невластивому нам шовінізмі. Що далі? Далі ось що: русини продовжуватимуть соромитись своєї русинськості перед обличчям нерусинів (у т.ч. й нас), ми ж зі своєю українською запопадливістю будемо настільки ненав'язливими в справі нав'язування русинам української мови, що частіше обиратимемо для контакту з ними нейтральну мову — російську, рідше англійську. Де тут міжкультурний діалог? Просто дві забиті культури двох забитих народів, що бояться виглянути на білий світ.
Ви так апокаліптично змалювали, що я майже повірив. Я так бачу, що перспективу спільного звільнення з постколоніяльної ситуації русинів та українців ви не визнаєте? Чом одразу "запопадливість" та "соромитися"? Можливо складна інтелектуальна ситуація, що її являє русинське питання для україністики, таки трохи змінить світосприйняття українських інтелектуалів, а згодом і ширших верств населення. Бо вже пора перестати хапатися за "вербу і калину" і думати іншими категоріями, ІМГО.

Цитата: Pawlo от июня  4, 2013, 02:18
Тобто вони дозволили територіальний принцип коли їх панівній національності нічого не загрожувало. Коли українській не загрожуватиме я теж не буду особливо проти
Територіяльний підхід, про який я говорю - це перш за все принцип інтелектуальний, застосовний до культури та історіографії. Я не вважаю, що хтось має право мені певні принципи "забороняти" або "дозволяти". Не було такого і в країнах Европи, ваше сприйняття дуже спрощене. Традиції реґіоналізму там розвивалися паралельно з націоналістичними, тільки от націоналізм як парадиґма був дискредитований військовими конфліктами ХХ століття. І стосовно наслідків запровадження територіяльного підходу - я не думаю, що це сприятиме культурній радянізації. Це теж лишень ваші особисті страхи, не підкріплені арґументацією.

Pawlo

Цитата: Svidur от июня  4, 2013, 01:57
Якщо українці підтримають право русинів на власну ідентичність, це автоматично зробить їх союзниками з політичної т.з. А доти будемо зручною мішенню для звинувачень у "галійцайському фашизмі" з боку радикальних русинів.
Право русинів тобто тих хто вважає себе окремим народом чи право всіх 800тисяч людей? І як бути з тими закарпатцями хто вважає себе українцем?
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Pawlo

Цитата: engelseziekte от июня  4, 2013, 02:10
  Вірите?


вірю. теза про те що Україна то справжня Русь це ж один стовпів нашого національного руху з самих часів його появи
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

engelseziekte

Цитата: Pawlo от июня  4, 2013, 02:32вірю. теза про те що Україна то справжня Русь це ж один стовпів нашого національного руху з самих часів його появи
А конкретно до наведеного уривку?

Pawlo

Цитата: Svidur от июня  4, 2013, 02:29

Деякі люди як навчилися 40 років тому "давати відсіч імперіялістам", так і тепер діють, тільки вже мішень інша - "світові антиукраїнські сили".
І уявляєте яким є бальзамом на рани для них є спічі таких російських шовінюг як Гецко і Сидор? :green:
А якихось наїздів просто на людей які зайняті на культурницькою роботою я неччув
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Pawlo

Цитата: Svidur от июня  4, 2013, 02:29
запровадження територіяльного підходу - я не думаю, що це сприятиме культурній радянізації. Це теж лишень ваші особисті страхи, не підкріплені арґументацією.
Ну а що буде з українською мовою коли її позбавити держ підтримки і символічного статусу національного об"єдавччого символу? за таких умов русифікація піде просто семимильними кроками
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

engelseziekte

Цитата: Pawlo от июня  4, 2013, 02:35І уявляєте яким є бальзамом на рани для них є спічі таких російських шовінюг як Гецко і Сидор? :green:
Ну а звідки серед русинського люду слух, що Сидор — агент СБУ? Державним мужам опудало ними ж придуманого «політичного русинства» дає чималу вигоду.

Цитата: Pawlo от июня  4, 2013, 02:35А якихось наїздів просто на людей які зайняті на культурницькою роботою я неччув
Не чути треба, а читати :)

Цитата: Pawlo от июня  4, 2013, 02:39
Цитата: Svidur от июня  4, 2013, 02:29запровадження територіяльного підходу - я не думаю, що це сприятиме культурній радянізації. Це теж лишень ваші особисті страхи, не підкріплені арґументацією.
Ну а що буде з українською мовою коли її позбавити держ підтримки і символічного статусу національного об"єдавччого символу? за таких умов русифікація піде просто семимильними кроками
Панове, вибачте за втручання — ви не помічаєте, що обговорюєте різні речі?

Python

Цитата: engelseziekte от июня  4, 2013, 02:10
У боротьбі з русинством україністи використали вже всі можливі прийоми: спекуляції, провокації, перекручування, брехню... Але сьогоднішні антинаукові збірники так само, як і 20 років тому, є класичною «боротьбою зі шкідництвом». Жодної підтримки тут не видно.
Україністи (серед яких вдосталь людей з українсько-націоналістичними поглядами) не готові прийняти русинів як щось окреме від українців. Хоча уявлення про те, хто ж такі русини в рамках українців, теж пророблено недостатньо.

Держава взагалі взяла свого часу курс на перетворення в такий-собі плавильний котел, де всі громадяни автоматично стають українцями. І якщо російськомовному Сходу держава змогла прищепити тільки назву «українці», то решта народів поступово розчиняється серед безликої маси російськомовних чи україномовних «українців». У випадку русинів, державі їх виокремлення невигідне — адже це тягне за собою перетворення Закарпаття на ще одну «мимовільно окуповану» територію назразок Криму з його сепаратистськими проблемами.

Але я говорив скоріш про позицію звичайних громадян, не задіяних у державній системі.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: Svidur от июня  4, 2013, 02:29
Ви так апокаліптично змалювали, що я майже повірив. Я так бачу, що перспективу спільного звільнення з постколоніяльної ситуації русинів та українців ви не визнаєте? Чом одразу "запопадливість" та "соромитися"? Можливо складна інтелектуальна ситуація, що її являє русинське питання для україністики, таки трохи змінить світосприйняття українських інтелектуалів, а згодом і ширших верств населення. Бо вже пора перестати хапатися за "вербу і калину" і думати іншими категоріями, ІМГО.
Ну добре, всі ми знаємо, що собою являють українці:
1) Купка гуманітарної інтелігенції в вишиванках, що носиться з вербою, калиною й абабагаламагою. Нікому нічого нав'язати не може, бо ніхто її не слухає.
2) Купка націоналістів з різним рівнем радикальності. Скоріш пересваряться з усіма, ніж зможуть донести до когось свою ідею.
3) Забита запопадлива маса (від жителів села до інтелігенції з сільським корінням), не схильна комусь щось нав'язувати й відкрито пишатися собою, має звичку стелитися всім під ноги й підлаштовуватись під співрозмовника.

У русинів, схоже, спостерігається аналогічна картина. Як із цієї каші будувати ваше «світосприйняття інтелектуалів»?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

engelseziekte

Цитата: Python от июня  4, 2013, 02:48Україністи (серед яких вдосталь людей з українсько-націоналістичними поглядами) не готові прийняти русинів як щось окреме від українців.
Це не виправдовує свідомий обман.

Цитата: Python от июня  4, 2013, 02:48У випадку русинів, державі їх виокремлення невигідне — адже це тягне за собою перетворення Закарпаття на ще одну «мимовільно окуповану» територію назразок Криму з його сепаратистськими проблемами.
Тому й треба виробляти інший кут зору, під яким високий показник «ісконності» території не є єдиною причиною її знаходження в складі країни. Закарпаття і без русинів не «ісконне» і таким не стане, тому й населене здебільшого (потенційними) сепаратистами, яких патріотичними гаслами не купити.

Python

ЦитироватьТому й треба виробляти інший кут зору, під яким високий показник «ісконності» території не є єдиною причиною її знаходження в складі країни.
Початково критерієм була належність до українських етнічних територій, але за період існування УРСР етнічна картина дещо змінилась у бік зникнення українських етнічних ознак з колишніх етнічних територій (це стосується, в першу чергу, Сходу). Що ж до Закарпаття, його належність до України тримається на належності русинів до україномовної (включно з діалектами української мови) спільноти. Парадокс полягає в тому, що русинська мова русинів є причиною, чому ми живемо в одній державі. І ця ж мова, класифікована як окрема від української, може стати виправданням відокремлення Закарпаття.

Якщо інший критерій, то який? Принцип «ми в одній державі, бо ми були в одній державі раніше» виправдовує не лише існування України, а й поділ її території між колишніми володарями...
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Svidur

Цитата: Pawlo от июня  4, 2013, 02:35
І уявляєте яким є бальзамом на рани для них є спічі таких російських шовінюг як Гецко і Сидор? :green:
А якихось наїздів просто на людей які зайняті на культурницькою роботою я неччув
Чому бальзамом? Я про українських націоналістів типу Олекси Мишанича, коли шо. В продовження моєї тези, що сучасний український державний націоналізм багато в чому є дзеркальним відображенням совковости.
Цитата: engelseziekte от июня  4, 2013, 02:42
Панове, вибачте за втручання — ви не помічаєте, що обговорюєте різні речі?
Так, справді. Попри те, що я ледь не в кожному повідомленні стараюся пояснити. Важко розмовляти, коли співбесідник бачить тільки "загрози" і "боротьбу", а інших аспектів життя - ні.
Цитата: Python от июня  4, 2013, 03:04
1) Купка гуманітарної інтелігенції в вишиванках, що носиться з вербою, калиною й абабагаламагою.
У вас дуже песимістичне уявлення про українську інтелігенцію. Я б сказав, що серед молодих представників гуманітарних спеціяльностей (до яких маю честь/нещастя належати), достатньо багато людей, що чітко ідентифікують себе з Україною, але вже не носяться із застарілими націоналістичними атрибутами. Вони, можливо, не такі, якою вам хотілося б бачити інтелігенція - себто не завжди послідовно україномовні чи україноцентричні, але, тим не менш, це вже люди із проукраїнським світоглядом, хоч і часто самокритичним.

Цитата: Python от июня  4, 2013, 03:41
Якщо інший критерій, то який? Принцип «ми в одній державі, бо ми були в одній державі раніше» виправдовує не лише існування України, а й поділ її території між колишніми володарями...
А пошукати стимулів у економічних факторах, у привабливих соціяльно шляхах спільного прожиття? Чи не варто вже хоч трохи розвернутися від "калини" до праґматичніших питань? Питання культури викликають палкі суперечки на 10+ сторінок форуму, а от соціяльні проблеми навіть не обговорюються. На мою думку то тривожний симптом. У Ортеґи-і-Ґасета зустрічав вдалий вислів, що нація - це перш за все не минуле, а проєкт спіснування певної групи людей, спрямований у майбутнє. Якщо у нас не буде такого чіткого спільного бачення, то ніякі міти про "етнічну спільність" або "віковічні прагнення народу" не врятують.

Як я бачу, приналежність до України це: достатньо потужна східноевропейська держава з прийнятним економічним потенціялом (так, нереалізованим на д.м.), ліберальна/неавторитарна на противагу Росії, з уже наявною державною традицією на її чинній території (окрему русинську державу будувати з нуля - майже нереально і з економічної, і з культурної точки зору). Хотілося б ще й сказати, що це наша держава - збудована нашими спільними зусиллями, що й об'єднує, хоч це вже лірика. А всіляким проєктам розділу України, попри їх умоглядну перспективність, бракує чіткого розрахунки й реалістичности.

Python

ЦитироватьВони, можливо, не такі, якою вам хотілося б бачити інтелігенція - себто не завжди послідовно україномовні чи україноцентричні, але, тим не менш, це вже люди із проукраїнським світоглядом, хоч і часто самокритичним.
Ось ця їхня «непослідовність» якраз і робить їх непричетними до української справи. Не має значення, з ким або чим вони себе асоціюють, якщо це не має фактичних наслідків.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

ЦитироватьА пошукати стимулів у економічних факторах, у привабливих соціяльно шляхах спільного прожиття?
Вже перевірено. Голий економічний фактор як чинник національної ідентичності в сучасних умовах дає лише українську мрію вискочити заміж за заокеанського принца. Не годиться.
ЦитироватьПитання культури викликають палкі суперечки на 10+ сторінок форуму, а от соціяльні проблеми навіть не обговорюються. На мою думку то тривожний симптом. У Ортеґи-і-Ґасета зустрічав вдалий вислів, що нація - це перш за все не минуле, а проєкт спіснування певної групи людей, спрямований у майбутнє. Якщо у нас не буде такого чіткого спільного бачення, то ніякі міти про "етнічну спільність" або "віковічні прагнення народу" не врятують.
Не розумію, чому культуру й економіку завжди протиставляють. Хіба, щоб бути заможним, треба обов'язково поскидати плахти й шаровари й русифікуватися/англізуватися? Я хочу жити в державі, сильній економічно, але зі збереженням її української мовно-культурної сутності. Бідна держава з українською культурою буде розчавлена сусідами. Багата держава без культурних ознак України — простіше емігрувати, щоб жити в ній, і не всім це підходить. Тому культура й економіка мають іти поруч, а не протиставлятися, щоб це взагалі мало якийсь сенс.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

ЦитироватьЯк я бачу, приналежність до України це: достатньо потужна східноевропейська держава з прийнятним економічним потенціялом (так, нереалізованим на д.м.), ліберальна/неавторитарна на противагу Росії, з уже наявною державною традицією на її чинній території (окрему русинську державу будувати з нуля - майже нереально і з економічної, і з культурної точки зору). Хотілося б ще й сказати, що це наша держава - збудована нашими спільними зусиллями, що й об'єднує, хоч це вже лірика. А всіляким проєктам розділу України, попри їх умоглядну перспективність, бракує чіткого розрахунки й реалістичности.
Пісня про спільні зусилля на розум індивідуалістів-українців (навіть русифікованих) мало діє, але нехай. Проблема в тому, що ми цей рай земний іще не збудували — на що спиратися, поки ми його будуємо? Сама мрія про економічний рай для цього не годиться, бо, як було сказано вище, вона виливається в бажання емігрувати в будь-яку наявну державу з райською економікою, тим самим самоусунувшись від участі в українській справі.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Pawlo

Цитата: Python от июня  4, 2013, 14:23
ЦитироватьВони, можливо, не такі, якою вам хотілося б бачити інтелігенція - себто не завжди послідовно україномовні чи україноцентричні, але, тим не менш, це вже люди із проукраїнським світоглядом, хоч і часто самокритичним.
Ось ця їхня «непослідовність» якраз і робить їх непричетними до української справи. Не має значення, з ким або чим вони себе асоціюють, якщо це не має фактичних наслідків.
Зрозуміло що людина хоч якось має своє українство проявляти, мати якусь діяльність, щось писати, щось слухати, щось творити ну і т п і т д
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Svidur

Цитата: Python от июня  4, 2013, 14:23
Не має значення, з ким або чим вони себе асоціюють, якщо це не має фактичних наслідків.
З чого робиться висновок, що фактичних наслідків нема? З конкретних проявів я б назвав свідомий вибір на користь української мови як мови науки (навіть за умов розмовного спілкування російською), участь у політичних акціях (навіть за умов скептичного ставлення до націоналізму) і т.п. Фактичні наслідки? Вам теракти потрібні чи що?  :what:
У той же час цікаво, чому тоді русини не можуть асоціювати себе з Підкарпатською Руссю без жодних наслідків, а українці з Україною - можуть? Якісь дивні стандарти оцінки.

Conservator

Цитата: Python от июня  4, 2013, 14:23
Ось ця їхня «непослідовність» якраз і робить їх непричетними до української справи. Не має значення, з ким або чим вони себе асоціюють, якщо це не має фактичних наслідків.

може, варто покинути всі ці вигадки про "українську справу" і просто працювати? байдуже, для якої справи, але робити щось корисне людям, а не говорити про мову та вишиванки.

Цитата: Pawlo от июня  4, 2013, 18:49
Зрозуміло що людина хоч якось має своє українство проявляти, мати якусь діяльність, щось писати, щось слухати, щось творити ну і т п і т д

як гадаєте, який відсоток людей узагалі таким займається, у будь-якого "народу"? тобто маси одразу опиняються поза цією вашою українськістю? так хочеться бути "елітою" і опинятися подалі від "русифікованих" пролетарів?



Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Python

Цитата: Svidur от июня  4, 2013, 19:32
З чого робиться висновок, що фактичних наслідків нема? З конкретних проявів я б назвав свідомий вибір на користь української мови як мови науки (навіть за умов розмовного спілкування російською), участь у політичних акціях (навіть за умов скептичного ставлення до націоналізму) і т.п. Фактичні наслідки? Вам теракти потрібні чи що?  :what:
Участь у політичних акціях, виборах і т.д. нічого не варта, зважаючи на те, що собою являє не тільки нинішня влада, а й нинішня опозиція, спроможна лише на провокації, тушкування та підігрування поточній владі. Я дивлюся простіше: скільки дітей у сім'ї говорить українською (необов'язково літературною), стільки голосів було віддано за Україну, решта — голоси проти. Мова книжок — звісно, річ корисна, але Україні потрібні не лише книжки, а й читачі до них.

ЦитироватьУ той же час цікаво, чому тоді русини не можуть асоціювати себе з Підкарпатською Руссю без жодних наслідків, а українці з Україною - можуть? Якісь дивні стандарти оцінки.
А хто каже, що не можуть? Одне — підмножина іншого.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитироватьможе, варто покинути всі ці вигадки про "українську справу" і просто працювати? байдуже, для якої справи, але робити щось корисне людям, а не говорити про мову та вишиванки.
Про мову говоритимуть доти, доки в цьому виникатиме потреба. Просто українців нині загнано в такий кут, що вони скоро вбиватимуть за мову, а не тільки говоритимуть.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Pawlo

Цитата: Conservator от июня  4, 2013, 19:34

як гадаєте, який відсоток людей узагалі таким займається, у будь-якого "народу"? тобто маси одразу опиняються поза цією вашою українськістю? так хочеться бути "елітою" і опинятися подалі від "русифікованих" пролетарів?
Та ну не думайте так погано про мене :)
Є ж варіанти лайт. Хоч би і надавати перевагу україномовному контенту
Лучше смерть, как избавление,
Чем быть первой средь рабынь.
Знай же ты моё решение-
Мой ответ: «Навеки сгинь!»

Conservator

Цитата: Pawlo от июня  5, 2013, 00:05
Та ну не думайте так погано про мене :)
Є ж варіанти лайт. Хоч би і надавати перевагу україномовному контенту

сподіваюся :)

Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр