Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Крим

Автор DarkMax2, июля 3, 2012, 10:44

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

DarkMax2

Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 12:45
он на базе латинницы, а болшинство кр.-тат изданий выходит кириллицей пока что.
Кстати:
Цитата: DarkMax2 от октября 13, 2011, 11:14
Вот кое-какие мои идеи для крымскотатарского (так же есть идеи с греческим алфавитом):                          

БукваМФА
А а/a/
Б б/b/
В в/v/, /w/
Г г/ɣ/
Ґ ґ/g/
Д д/d/
Е е/e/
Ж ж/ʒ/
З з/z/
И и/i/, /ɪ/
Й й/j/
К к/k/
Л л/l/
М м/m/
Н н/n/
(нґ)/ŋ/
О о/o/
Ӧ, ӧ/ø/
П п/p/
Р р/r/
С с/s/
Т т/t/
У у/u/
Ф ф/f/
Х х/x/
Ч ч/ʧ/
Џ, џ/ʤ/
Ш ш/ʃ/
Ъ ъ/ɯ/
Я я/ʲa/ (лат. Ââ)
Ѵ ѵ/y/
Ҁ ҁ/q/
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

DarkMax2

Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 13:00
кстати, кто-то может сплести тризуб (как реанимированный украинскими социалистами из УСДРП и УПСР в их революционный период символ, т.е. сполне приемлемый для левых) и "серп и молот" (на труЪ гербе УССР звезды не было, ее позже пририсовали, через много лет), сделать смесь герба УНР (но не сорревенной Украины, который со щитом) и УССР? есть же художники на ЛФ)
Я уже сплетал как-то раз символы разных эпох:
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

piton

Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 00:56
второй государственный на всей территории Украины. и чтоб никому не позволили занимать госдолжность без сдачи экзамена. как тест на интеллектуальные способности.
И пожалуй, начинать треба со сдачи кандитатского экзамена.
Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 00:53
гиреевская тамга - не этническая символика крымцев, как и тризуб - не этнический символ украинцев. это историческая символика одной из правивших династий. причем правившей всем (без Кафы только) Крымом дольше всего.

я за. много раз и много где об этом говорил
Реакционная монархическая символика, стало быть.
W

DarkMax2

Цитата: piton от июля  4, 2012, 19:14
Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 00:56
второй государственный на всей территории Украины. и чтоб никому не позволили занимать госдолжность без сдачи экзамена. как тест на интеллектуальные способности.
И пожалуй, начинать треба со сдачи кандитатского экзамена.
Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 00:53
гиреевская тамга - не этническая символика крымцев, как и тризуб - не этнический символ украинцев. это историческая символика одной из правивших династий. причем правившей всем (без Кафы только) Крымом дольше всего.

я за. много раз и много где об этом говорил
Реакционная монархическая символика, стало быть.
Что за коммунистическая терминология?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

piton

Цитата: DarkMax2 от июля  4, 2012, 19:17
Что за коммунистическая терминология?
Какой же пользоваться, если Консерватор коммунист?
W

serge-kazak

Цитата: DarkMax2 от июля  4, 2012, 19:17
Цитата: piton от июля  4, 2012, 19:14
Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 00:56
второй государственный на всей территории Украины. и чтоб никому не позволили занимать госдолжность без сдачи экзамена. как тест на интеллектуальные способности.
И пожалуй, начинать треба со сдачи кандитатского экзамена.
Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 00:53
гиреевская тамга - не этническая символика крымцев, как и тризуб - не этнический символ украинцев. это историческая символика одной из правивших династий. причем правившей всем (без Кафы только) Крымом дольше всего.

я за. много раз и много где об этом говорил
Реакционная монархическая символика, стало быть.
Что за коммунистическая терминология?

Термінология як термінология. Комунізм все одно краще аніж самодержавство.

В якості символів імхо краще б поєднати півмісяць і хрест і взагалі символіку, яка б відображала самобутню мультикультурність регіону, поєднання тюркського, слов'янського і інших елементів. Кримське ханство як держава, щоб там не було, в свій час підтримувала работоргівлю, краще вже брати не її символіку, а символіку ісламу, можливо також символіку вільних степовиків-половців чи скіфів. Хоч жовто-блакитні кольори цілком нормально.

Стосовно мови - імхо одну тюркську мову дійсно б непогано запровадити як факультатив для вивчення в усіх школах України, це цілком може бути кримо-татарська, особливо в АРК + цілком можливо як другу чи третю державну на території АРК. Хоч взагалі-то непогано б АРК ліквідувати і перетворити на одну з областей України, створивши умови для збереження місцевої самобутньої культури і мови. З іншими областями України - те саме.  :???

Python

Цитата: serge-kazak от июля  4, 2012, 19:23
В якості символів імхо краще б поєднати півмісяць і хрест
(wiki/uk) Сумщина на своїй символіці вже їх (чи щось схоже на них) поєднала навіщось. Результат — оцінюйте самі, тільки не лякайтесь.

Я взагалі проти символів світових релігій у новітній геральдиці (не рахуючи випадків безперервної історичної традиції): самі по собі релігійні спільноти — просто великі шматки людства, що час від часу ведуть війни між собою через відмінності у своєму світогляді. І потім, чому на жодному гербі не видно невидимого рожевого єдинорога чи літаючого локшинового монстра? Для когось, можливо, це теж об'єкти культового поклоніння ;)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: serge-kazak от июля  4, 2012, 19:23
Хоч взагалі-то непогано б АРК ліквідувати і перетворити на одну з областей України, створивши умови для збереження місцевої самобутньої культури і мови. З іншими областями України - те саме.
Області перетворити на... області?  :what:
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Цитата: Python от июля  4, 2012, 19:59
Цитата: serge-kazak от июля  4, 2012, 19:23
Хоч взагалі-то непогано б АРК ліквідувати і перетворити на одну з областей України, створивши умови для збереження місцевої самобутньої культури і мови. З іншими областями України - те саме.
Області перетворити на... області?  :what:
А Годжа виявився імперцем.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

serge-kazak

Цитата: Python от июля  4, 2012, 19:59
Цитата: serge-kazak от июля  4, 2012, 19:23
Хоч взагалі-то непогано б АРК ліквідувати і перетворити на одну з областей України, створивши умови для збереження місцевої самобутньої культури і мови. З іншими областями України - те саме.
Області перетворити на... області?  :what:
Нє. просто урівняти всі регіони України у правах. Україна одна для всіх, від Ужгорода до Донецька, від Сімферополя до Чернігова. Всі громадяни України мають почувати себе в ній вільно і захищено, мають реально відчувати, що вони рівноправні члени єдиної спільноти і до їх думки прислухуються. Українська мова, культура і історична спадщина в загальних рисах має бути знайомою усім, тому хто намагається її знищити - не місце в спільноті. Але разом з тим мають бути створені умови для захисту свободи слова (мови), світогляду (віри) і т.д. усіх без винятку громадян України, в сенсі що Україна держава для всіх українських людей, а не лише для "корінних".  :donno:

serge-kazak

Цитата: DarkMax2 от июля  4, 2012, 20:02
А Годжа виявився імперцем.

Ні пане Максе просто ми на деякі питання дивимось по різному. Просто імхо в суспільстві мир і благодать будуть тоді, коли будуть одночасно оберігатися і загальнолюдські і українські (місцевої спільноти) цінності. І сильна держава може бути тільки та, яка заснована на загальнолюдських цінностях,  де повага до корінного народу - одна зі складових. А ви імхо одні і другі протиставляєте, в ваших словах національна ідея (в вашому розумінні) часто превалює над загальнолюдськими цінностями. І ще ви імхо українофоб, в тому сенсі, що трактуєте зрадниками тих українців, які боролися за радянську владу і ідеали коммунізму (хоч в їх розумінні це було приблизно те, що ви б назвали демократією). Для мене це неприйнятно, імхо швидше зрадники ті, хто ради ідеї нац.держави жертвували загальнолюдськими цінностями, життям і здоров'ям українських громадян неукраїнського походження (хоч ті, які жертвували цими цінностями заради ідеї коммунізму  - у мене теж поваги не викликають). 

Conservator

Цитата: piton от июля  4, 2012, 19:14
Реакционная монархическая символика, стало быть.

была б, если бы были претенденты на трон в случае восстановления династии. а так - просто маркер территории.

Цитата: piton от июля  4, 2012, 19:14
И пожалуй, начинать треба со сдачи кандитатского экзамена.

обязательный кандидатский по украинскому успели отменить раньше, чем хоть один человек успел его сдать. так что можно обойтись уровнем попроще, скажем, на уровне выпускного теста ЗНО в школе по первому иностранному (он достаточно серьезен).

Цитата: serge-kazak от июля  4, 2012, 19:23
Хоч взагалі-то непогано б АРК ліквідувати і перетворити на одну з областей України, створивши умови для збереження місцевої самобутньої культури і мови.

рівень повноважень АРК однаковий із рівнем повноважень областей. єдина відмінність - трохи самостійности в сфері культури, управління ОДА формально перейменовано на міністерства а облраду - на ВР, наявність у російської статусу єдиної "мови роботи органів влади". ну й це все оформлено у документі з назвою "конституція".

узагалі б варто було б федерувати Україну, але не за кордонами областей.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Цитата: serge-kazak от июля  4, 2012, 20:25
Цитата: DarkMax2 от июля  4, 2012, 20:02
А Годжа виявився імперцем.

Ні пане Максе просто ми на деякі питання дивимось по різному. Просто імхо в суспільстві мир і благодать будуть тоді, коли будуть одночасно оберігатися і загальнолюдські і українські (місцевої спільноти) цінності. І сильна держава може бути тільки та, яка заснована на загальнолюдських цінностях,  де повага до корінного народу - одна зі складових. А ви імхо одні і другі протиставляєте, в ваших словах національна ідея (в вашому розумінні) часто превалює над загальнолюдськими цінностями. І ще ви імхо українофоб, в тому сенсі, що трактуєте зрадниками тих українців, які боролися за радянську владу і ідеали коммунізму (хоч в їх розумінні це було приблизно те, що ви б назвали демократією). Для мене це неприйнятно, імхо швидше зрадники ті, хто ради ідеї нац.держави жертвували загальнолюдськими цінностями, життям і здоров'ям українських громадян неукраїнського походження (хоч ті, які жертвували цими цінностями заради ідеї коммунізму  - у мене теж поваги не викликають).
Багато нового про себе дізнався. :)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

serge-kazak

Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 20:25
узагалі б варто було б федерувати Україну, але не за кордонами областей.
навіщо? краще унітарна держава, мультикультурне суспільство вільних громадян з неоднозначною і багатомовною історичною спадщиною. :???

Python

Висить у мене через дорогу одна така карта федералізації, і щось там про чиїсь мрії (російською — великими буквами, україською — ледь помітними).
Судячи з кордонів на ній, вони мріють розділити Центрльну Україну між кількома окупаціними зонами: Полтавщина — в одній, Черкащина — в другій, Кіровоградщина — в третій.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

piton

Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 20:25
узагалі б варто було б федерувати Україну, але не за кордонами областей.
Имеете в виду, что субъекты должны быть крупнее, или не устраивают существующие границы между областями?
W

DarkMax2

Цитата: piton от июля  4, 2012, 22:05
Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 20:25
узагалі б варто було б федерувати Україну, але не за кордонами областей.
Имеете в виду, что субъекты должны быть крупнее, или не устраивают существующие границы между областями?

Так, наверное.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: piton от июля  4, 2012, 22:05
Имеете в виду, что субъекты должны быть крупнее, или не устраивают существующие границы между областями?

и то, и другое. границы тех субъектов, которые останутся примерно в нынешних размерах (Крым, Зкрп, Черновицкая обл.), можно немного подогнать под хозяйственные требования данного региона. остальные - укрупнить. города с нас-нием свыше 500 тыс. вывести из подчинения регионам и дать им особый статус. По некоторым регионам изменить границы (Житомирскую и Ровенскую объединить с Волынской и севером Тернопольской, Хмельницкую - с Винницкой и частью Одесской, юг Одесской - с Херсонской и Николаевской, Черниговскую - с Сумской...

Цитата: Python от июля  4, 2012, 21:53
Висить у мене через дорогу одна така карта федералізації, і щось там про чиїсь мрії (російською — великими буквами, україською — ледь помітними).
Судячи з кордонів на ній, вони мріють розділити Центральну Україну між кількома окупаціними зонами: Полтавщина — в одній, Черкащина — в другій, Кіровоградщина — в третій.

Так Полтавська, Київська й Херсонська губернії ж... ;)

Особисто я б їх об'єднав, оскільки стр-ра економіки цих областей подібна. і - головне - центри федеративних утворень не могли б бути в найбільших містах реґіонів, вони взагалі в різних реґіонах мають бути (міста - з окремим статусом, окремі реґіони). тобто, наприклад, в об'єднаному одесько-миколаївсько-херсонському реґіоні центр - Херсон, у реґіоні Донбас центр - Горлівка чи якийсь инший Слов'янськ і т.п. Це протидіятиме сепаратистським тенденціям і формуванню кланів.

+ частина центральних органів влади може бути розпорошена між різними реґіонами. резиденція прем'єра - Київ, парлямент - у Криму, міністерство вугільної промисловости - в Донецьку, мінкульт - у Полтаві, мінтуризму (відокремити й краще фінансувати) - у Криму із заступниками у Львові та Ужгороді, міністерство освіти розділити на міннаросвіти і мінвищпрофосвіти (обидва - в Харкові), мінтранс - у Дніпропетровську (там Нац. транспортний ун-тет недаремно ж, буде кузня кадрів), укррудпром перетворити на мінметалургії і лишити в Кривому Розі і т.д. і це куди більше сприятиме існуванню єдиної України в нинішніх межах ніж її сучасний унітарний статус.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Conservator

Цитата: DarkMax2 от июля  4, 2012, 22:10
Цитата: piton от июля  4, 2012, 22:05
Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 20:25
узагалі б варто було б федерувати Україну, але не за кордонами областей.
Имеете в виду, что субъекты должны быть крупнее, или не устраивают существующие границы между областями?

Так, наверное.

смішно бачити Новоград-Волинський і колишній адмін. центр Волинської губернії Житомир у реґіоні Полісся замісць Волині... а Сіверянщину розділену надвоє між "Поліссям" (до якого насправді відноситься лише північний схід Чернігівської обл. сучасної) і "Слобожанщиною" (в лапках, бо Сумську обл. у ній смішно бачити).
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

DarkMax2

Слава Богу, конституция запрещает изменение границ областей без референдума.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Conservator

Цитата: DarkMax2 от июля  4, 2012, 22:28
Слава Богу, конституция запрещает изменение границ областей без референдума.

в данном случае речь будет идти о полной смене государственного устройства с принятием новой конституции. для этого референдум не нужен, достаточно созыва конституанты.

а, да, еще обязательна ликвидация должности президента как гарантия от узурпации власти в будущем.
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

piton

Цитата: Conservator от июля  4, 2012, 22:35
да, еще обязательна ликвидация должности президента как гарантия от узурпации власти в будущем
Никакая не гарантия, сами понимаете. Сталин вот не был президентом.
W

DarkMax2

Усе ж таки Крим має власну історію державності та культурно мало пов'язаний з великою землею. Це Україна лише політично. Тому я за нинішню систему - за унітарну державу з однією автономією.
Області я би не збільшував до регіонів, а лише б перейменув на адміністративні полки зі стацькими полковниками на чолі.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

LUTS

Цитата: DarkMax2 от июля  4, 2012, 22:10

Нас в Поділля записали, хоча це не тільки їхня помилка.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Conservator

Цитата: piton от июля  4, 2012, 22:48
Никакая не гарантия, сами понимаете. Сталин вот не был президентом.

премьером успел побыть.

полная коллегиальность и запрет на занятие одной должности более одного срока подряд для всех (срок полномочий исполнительной власти - одна парламентская каденция), двухпалатный парламент и т.д.

Цитата: DarkMax2 от июля  4, 2012, 22:49
Усе ж таки Крим має власну історію державності та культурно мало пов'язаний з великою землею.

те саме стосується Галичини, Буковини та Зкрп, хоч там і не така тривала традиція.

а в час кримської державности до складу Ханства вся південна Україна входила.

тут із сучасного економічного становища реґіонів виходити треба передусім, історію на другий плян відсунути
Ленін - апо! Ленін - квітя! / Ленін - сонце у зеніті! / Ленін - Партії отиць! / Ленін - буржуям кониць! / Ленін - Карла Маркса син, / їх нам дав Єрусалим!
(Павло Чучка)

"Тильки мы помыслылы, абыхом ку вере наськой истинной ботяна повернуты, яко обачылы в сьроде обитанья оных птыц вас – попов папэжских. И що ж тэпэр маемо? Горэ, бида, огорченье! Ибо крычаты сталы тыя птыцы святодавныя: «Аллах акбар!», од вас одступовавшы. Що вы там робылы?" (Сяргей Балахонаў)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр