Author Topic: Зеленоклинська республіка  (Read 4829 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DarkMax2

• UeArtemis
    • Наша писемність
Чи живі ще українці далекосхідні?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Бачу Пифону не подобається слово на х... :) Але россіяни з украинським корінням себе так часто називають.

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
Просто дратує, коли українці називають українців хохлами. Ну добре, нехай росіяни — що з них візьмеш. З російськими українцями теж зрозуміло — вони просто звикли. Але в виконанні наших місцевих це звучить якось аж надто самозневажливо.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline DarkMax2

• UeArtemis
    • Наша писемність
Просто дратує, коли українці називають українців хохлами. Ну добре, нехай росіяни — що з них візьмеш. З російськими українцями теж зрозуміло — вони просто звикли. Але в виконанні наших місцевих це звучить якось аж надто самозневажливо.
А хто в Україні поважає діаспори? :)

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
Не знаю, про яку повагу йдеться, зважаючи на те, що в наших краях це слово має негативний відтінок, який ми з вами усвідомлюємо. Та й у період Зеленоклинської Республіки слово «хохол» на офіційному рівні ніби не вживалось.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Offline serge-kazak

• Казак
до слова хохол як назви і самоназви українців ставлюся абсолютно нормально, з гумором, якщо воно сказане з гумором і повагою... ще припала до душі думка, що можливо хохол - це насправді гоголь (гордий птах, птах з гордо піднятою головою). звідки "ходити гоголем" - ходити поважно, з гордістю (як це робили хохли-козаки).

Quote from: http://ukrmemoria.com/Хохли
Хохли люблять волю і ненавидять примус, обмеження і авторитетів. Хохли люблять жити так як і там де їм подобається, говорити на суржику і сповідувати свою віру. Важливою складовою життя справжнього хохла є війна з Чорним Володарем в усіх його проявах. За канонами хохляцької віри тут добре діє здоровий сміх, радість і збирання лузлів.

Улюблене хохляцьке прислів'я "Риба шукає де глибше, а людина де краще" є гаслом під яким хохли поступово опановують всесвіт.

Основна заповідь, яку отримали хохли від Кумедного - плодіться і розмножайтесь. З того часу вони тільки тим і займаються (жарт). Вони мирно і спокійно заселяють Землю. У недалекому майбутньому хохли житимуть всюди. Вже зараз серед хохлів є люди, які говорять всіма мовами світу, належать до всіх трьох світових рас і сповідують всі кумедні релігії, які тільки можна уявити.

Хохол це особливе бачення світу і особливий спосіб життя, це людина, яка осягла дзен і тому йому все одно як називатися, де жити, як називати свою мову і віру. Єдине, що вирізняє хохла - він тільки тоді приймає темну сторону Сили, коли бачить, що з цього вийде щось кумедне.

:=

Offline DarkMax2

• UeArtemis
    • Наша писемність
мертві душі... ;)

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
Користувач Bu на українських лурках — часом не serge-kazak?

Offline serge-kazak

• Казак
все може бути. ;D

його творчість мені теж подобається. а ви звідки його знаєте?

Offline svidomit132

• От дивись на мене та не вгадаєш...
Хохол з монгольської "хал-гол" (синьожовтий) не більше і не менше,
а те що вони нас так називають тільки зайвий раз підтверджує їхнє монгольське походження 8-)
Старі люди брехали, а я за ними повторюю.
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Offline serge-kazak

• Казак
Хохол з монгольської "хал-гол" (синьожовтий) не більше і не менше,
а те що вони нас так називають тільки зайвий раз підтверджує їхнє монгольське походження 8-)

Не факт, бабка надвоє казала. Монголи - це швидше за все просто військовий народ, попросту армія і поліція ординського суспільства, вони ж козаки, набрані з різних племен і народів. Прочитайте це:

В 1263 году темник Кидань прислал татарских послов в Новогрудок с требованием, чтобы литовцы заплатили дань за пять лет со всех подвластных Радивилу белорусских земель. Радивил задержал послов, обещая выплатить дань, а сам тем временем бросился тайно собирать войска. Когда было собрано литовское войско, и на помощь пришли братья виконт Жомойтский и Живинбунд Литовский со своими полками, Радивил отказался платить дань и послал Киданю, вместо золота и драгоценных украшений, пару стрел. Отослав послов, князь Радивил двинулся к Мозырю над Припятью, куда по данным разведки должны были прибыть монголы, переправившись через Днепр.
Темник Кидань расположился над Днепром в устье Припяти, между тем как его отряды рыскали по всему краю, опустошая все окрест. Выбрав удобное время, князь Радивил нанес удар по татарам вместе с новогрудцами, слонимичами, ищанами, жмудинами и литвою. Татары мужественно защищались, однако были разбиты, а Киданю с трудом удалось спастись бегством. Разгромив и другие татарские отряды и освободив пленных и добычу, князь Радивил в большой славе вернулся в Новогрудок, где, будучи уже в годах, вскоре умер.
Таким образом, уже через двадцать лет после татаро-монгольского нашествия власть Золотой Орды над Западной Русью прекратилась, причем в 1263 году, более чем за сто лет до Куликовской битвы, ордынцам было нанесено страшное поражение в излучине рек Днепра и Припяти. И с 1263 года мы наблюдаем новый процесс развития Русского государства с центром на Западе.

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
все може бути. ;D

його творчість мені теж подобається. а ви звідки його знаєте?
Просто дивлюсь історію змін у статтях за вашими посиланнями і бачу одні й ті ж імена ;)

Offline serge-kazak

• Казак
Просто дивлюсь історію змін у статтях за вашими посиланнями і бачу одні й ті ж імена ;)

Зрозуміло. Так це я писав. Знаєте - різні ніки для різних проектів. Зараз думаю, може спробую об'єднати все в один. В свій час я багато уваги приділяв анонімності, зараз це мені не так актуально. Наша народна духовна спадщина потрапила в інет і пішла гуляти світами і мені приємно, що мій невеликий внесок у цьому теж є.  Отже недаром я на це колись витрачав час, читав народні казки, розбирався з філософією і богослів'ям. Добре, що є люди, яким ці казки приносять радість, а не тільки мені чи вузькому колу поціновувачів. :=  :UU:

Offline svidomit132

Шановний serge-kazak ви прогресуєте, вже і монголів записали в козаки, очевидно вам не дає спокою ваше монгольське походження :)
Щоб бачити те, що є, і чому саме так є, – треба мати очі. А щоб не дозволити іншим це побачити – треба дати їм точку зору.

Offline DarkMax2

• UeArtemis
    • Наша писемність
Serge скаже: «Ви моголи». «Моголи! моголи!» Золотого Тамерлана Онучата голі.
Serge скаже: «Ви слав'яне». «Слав'яне! слав'яне!» Славних прадідів великих Правнуки погані!  ;D

Offline serge-kazak

• Казак
Serge скаже: «Ви слав'яне». «Слав'яне! слав'яне!» Славних прадідів великих Правнуки погані!  ;D

Повторюю свою позицію - як мінімум по духу сучасні українці (як і інші жителі і спільноти регіону) є спадкоємцями практично усіх людей і спільнот центру Євразії минулих епох. Багато людей з тих чи інших причин це заперечують, але для мене це позбавлено сенсу. В деякій мірі монголи, слов'яни, козаки, хохли - все це гра в слова, а суть - аби люди були добрі, чесні, справедливі і вільнолюбні. :donno:

Offline svidomit132

Повторюю свою позицію - як мінімум по духу сучасні українці (як і інші жителі і спільноти регіону) є спадкоємцями практично усіх людей і спільнот центру Євразії минулих епох. :donno:
За плагіат монголи язик відрізали :)

Про яку тяглість духовної традиції можна говорити з мешканцями регіонів де домінуючою культурною парадигмою є радіо-шансон  :???

Offline serge-kazak

• Казак
Про яку тяглість духовної традиції можна говорити з мешканцями регіонів де домінуючою культурною парадигмою є радіо-шансон  :???
Козацька суржик-культура в чистому вигляді окремо взятої епохи, регіону і суспільних верств населення. Основний критерій тут - що ця культура людям, які її поціновують приносить щастя і радість. Вони мають повне право на таку культуру, як козаки. Так само як інші мають повне право на іншу.

Offline Svidur

• Ukrajinśka Latynka
суржик-культура
Клясний термін. Запозичу, коли ви не проти. Але він у мене не викликає добрих асоціяцій.  :(

Offline serge-kazak

• Казак
Клясний термін. Запозичу, коли ви не проти.
На здоров'я. На те він і створювався. Адже мене як аспіранта-філософа оцінюють саме за тим, наскільки дієвими виявляться пропоновані мною концепції.  :UU:

не викликає добрих асоціяцій.  :(
А тут присутній елемент серйозності і це мене насторожує. Виникає питання, чому саме в даному випадку вам стало некумедно? Може вам пороблено? Чесно кажучи боюсь, що навіть більше - в цьому місці всьому нашому народу пороблено, бо багато нашого люду реагують на ці питання дуже жорстко і неадекватно (я сам такий колись був) - виникає враження, що це дуже схоже на маніпуляцію, яку проробили з нашою логікою і історичною памяттю на певному етапі виховання. Обрив логічних зв'язків. Причому дуже болючий, масовий і жорстокий. Бажання його дослідити і можливо подолати і спонукало мене занятися тематикою козацтва. :???

Offline Python

• Moderator
  • *
  • Aluarium agent
А тут присутній елемент серйозності і це мене насторожує.
Ви надто серйозно сприймаєте серйозність. Боюсь, це серйозно ;D

Offline Svidur

• Ukrajinśka Latynka
А тут присутній елемент серйозності і це мене насторожує. Якщо можете - замисліться, чому в даному випадку вам стало некумедно?
Бо суржик це в основному безсистемне поєднання різних елементів, створене стихійно, причому у більшості випадків використовується людьми низького культурного рівня. Якщо подивитися на Східну Україну, то культура там така і є: безладна суміш російської модерної культури, української модерної, української традиційної, модерної европейської і т.д. І споживається в основному пасивним та неосвіченим населенням, у якого в голові ідеологічна мішанина (люди високого рівня культури, як правило, мають чіткий світогляд). От і виходить суржик-культура, у якій і російські, і українські елементи залишаються на низькому рівні, не розвиваються. Це, на мою думку, має якийсь стосунок до нашого спільного з РФ імперського минулого, і придатне, можливо, до використання у постколоніяльних студіях. Що ж, саме слово дає ґрунт для роздумів, треба поміркувати над цим.

Offline serge-kazak

• Казак
Бо суржик це в основному безсистемне поєднання різних елементів, створене стихійно, причому у більшості випадків використовується людьми низького культурного рівня.
Це мені відомо. Питання в іншому - чому така негативна реакція. Представники інших народів на такі речі часто реагують по іншому. Крім того безсистемне поєднання може бути виконане різними людьми і по різному - інколи навіть стати шедевром. Нагадаю, що всі великі речі (відкриття, прориви у розвитку) завжди робилися на стику (суржику) різних напрямків. Але більшість наших людей ці доводи не сприймають (логіка відключається, відкидають на рівні почуттів). Причому судячи з доступних мені джерел до середини XX ст. більшість людей козацькі суржику-мову і суржик-культуру сприймали  зовсім інакше, по доброму - більш того, вони ж їх і винайшли і багато зробили для їх розвитку (чи може не скільки винайшли - скільки творчо переробили ідейно-духовну спадщину нашого регіону минулих епох). А зараз ми цю свою творчість відкидаємо, причому робимо це якось по дитячому. Може це злі радянські отамани з їх правильним комуністичним вихованням винні? :donno:

Offline Svidur

• Ukrajinśka Latynka
Питання в іншому - чому така негативна реакція. Представники інших народів на такі речі часто реагують по іншому. Крім того безсистемне поєднання виконане може бути виконане різними людьми і по різному - інколи навіть стати шедевром. Нагадаю, що всі великі речі (відкриття, прориви у розвитку) завжди робилися на стику (суржику) різних напрямків.
Але зазвичай це поєднання робилося людьми з високим культурним рівнем, які чітко усвідомлювали своє становище (навіть якщо вони жили на межі кількох культур). А суржик чомусь найчастіше вживається людьми несвідомими свого становища, без освіти і т.п. Вони, звісно, не винні персонально у такій ситуації, але мені не подобається. Носії суржику, врешті, часто не мають унутрішнього стрижня й за першої ліпшої нагоди переходять на російську ("панську") мову. От у мене і з’явилася трошки негативна емоційна реакція. Це ґрунтуючись на моєму досвіді кажу, звісно.

Offline Lodur

• ежиноопзово
російську ("панську") мову.
В панiв же хранцузька була в модi... :)
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: