Author Topic: вольний город Одеса і його обичай  (Read 1457 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hodzha

 • Posts: 3071
 • Gender: Male
пропоную в цій темі обговорити історію вільного города Одеси і всього навколишнього регіону, історію утворення і розвитку його самобутньої культури. що за люди формували суспільне життя в цьому регіоні на протязі століть, в що вони вірили і чим займалися, якими були їх культура, мова, світогляд і спосіб життя?

Quote from: http://uk.wikipedia.org/wiki/Одеса
Оде́са (рос. Одесса, їдиш אָד́עסאַ) — місто на чорноморському узбережжі України, найбільший морський порт у країні, місто обласного значення, місто-герой, центр Одеської області.

До 1795 року мало назву Кацюбіїв, пізніше — Хаджибе́й. Перша згадка про замок-порт Великого Князівства Литовського Кацюбіїв датується 1415 роком. Місто є третім у країні за кількістю мешканців після Києва та Харкова (1 003 705 на 1 вересня 2011 року).

Quote from: http://uk.wikipedia.org/wiki/Хаджибей
Кацюбіїв (Качибей), пізніше Хаджибей (тур. князь, що побував в Мецці) — поселення на півдні України.

Перша письмова згадка про Кацюбіїв датується 1415 роком. Поселення з'явилося на берегах Одеської затоки Чорного моря в період Великого князівства Литовського, Руського і Жемайтійського при правлінні князя Вітовта. Засновано, за переказами, знатним литовсько-руським магнатом — Коцубом Якушинським (Kocub Jakuszynski).

У XV ст. поселення було зруйноване турками, а потім знову заселено під назвою Хаджібей (дослівний переклад: «достойник, що зробив хадж до Мекки»). У 1765 р. поряд із Хаджибеєм, населеним греками і едісанськимі татарами, турки побудували фортецю Ені-Дунья (Новий Світ).

Під час російсько-турецької війни 1787—92 фортеця була взята 14 вересня 1789 передовим загоном російських військ Х. де Рібаса (О.
Дерібас) під командуванням генерала І. В. Гудовіча. Активну участь у військових діях та взятті фортеці брали загони Війська чорноморських козаків під командуванням Захарія Чепіги та Антіна Головатого.
По Ясському мирному договору 1791 р. місто відійшло до Росії.

Під керівництвом О. М. Дерібаса в 1793 р. за проектом голландського військового інженера Ф. де Воллана була побудована російська фортеця, й розпочаті роботи з будівництва порту та міста Одеса.

У 1794 р. згідно з указом Катерини II було «засновано місто» під назвою Хаджібей, яке в 1795 р. було перейменоване в Одесу.


Offline DarkMax2

 • Posts: 46617
 • Gender: Male
 • UeArtemis

Одеса мене на цих вихідних, що нещодавно минули, зустріла вишиванками, українською мовою, львівськими кав'ярнями та католицькими ходою та монахами. Ніби Львів телепортували до моря.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утичеш над ранок,
Терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі мокрі від сліз.

Online Wolliger Mensch

 • Global Moderator
 • *
 • Posts: 53865
 • Gender: Male
 • Haariger Affe
  • Подушка
Львів телепортували до моря.

Устами младенца. :yes:
«Вот интересно, каких лингвистических жемчуг можно найти в море отодвинутых книг», Ян Гавлиш.
«Впредь прошу помнить, что придумал игру не для любых ассоциаций, а для семантически оправданных. Например, чтó это такое: „рулетке“ — „выпечке“?? Тем более, что сей ляпсус я сам совершил…», Марбол
«Ветхий Завет написан на иврите и частично на армейском», Vesle Anne
«МЛ(ять)КО … ПЛ(ять)NЪ», Тася
«Вот откроет этот спойлер, например, Марго, ничего не подозревая, а потом будут по всему форуму блюющие смайлики…», Авал

Offline DarkMax2

 • Posts: 46617
 • Gender: Male
 • UeArtemis
львівськими кав'ярнями
Це я про брендові кав'ярні.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утичеш над ранок,
Терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі мокрі від сліз.

 

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: