Local boards - Разделы на разных языках > Граматика

Кличний відмінок

<< < (5/40) > >>

andrewsiak:

--- Quote from: Python on October 12, 2007, 18:17 ---До речі, як виглядають у називному відмінку імена, що мають кличну форму Юрцю, Ромцю та ін.?

--- End quote ---
У називному вони - Юрцьо, Ромцьо. Це західна форма.

Cepriu:
А як бути з поширеними (на жаль) останнім часом в Україні Наташами і Сашами? У кличному зустрічав "Наташо", "Сашо", тоді як за правописом має бути "НаташЕ", "СашЕ". Чи це якийсь виняток із правил?

Python:
Правила утворення кличної форми м'якої групи І відміни відрізняються у випадку зменшувально-пестливих форм. Порівняте: земля — земле, Лідія — Лідіє, але Юля — Юлю, Леся — Лесю. Думаю, подібне явище присутнє і в іменниках мішаної групи І відміни. Принаймні,  форми «Саше» й «Наташе» звучать неприродньо. У зменшувально-пестливих іменників ІІ відміни закінчення -е/-є у кличному відмінку також не вживається (Петрику, Іванку і т.п.)

andrewsiak:

--- Quote from: Cepriu on September  7, 2008, 10:04 ---А як бути з поширеними (на жаль) останнім часом в Україні Наташами і Сашами? У кличному зустрічав "Наташо", "Сашо", тоді як за правописом має бути "НаташЕ", "СашЕ". Чи це якийсь виняток із правил?

--- End quote ---
Сашку, Наталко.

iopq:
Після ш, ч, ж в українськой пишеться о

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Reply

Go to full version