Author Topic: Шаблони словозмін  (Read 4575 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sirko

  • Posts: 2496
  • Gender: Male
on: April 11, 2011, 11:29
Поділ іменників на відміни і групи, прикметників на групи і дієслів на способи і дієвідміни, поданий у чинному правописі, взагалі не дозволяє здійснювати правильну словозміну. Трохи краще з цим справа у статті про українську граматику у Вікіпедії, в частині, яка стосується іменників і прикметників.
Як мені видається, найбільш розробленою є система шаблонів словозмін, основана на концепції Залізняка А.А. і пристосована до української мови, яка використовується у Вікісловнику. Але вона там має певні особливості:
Quote
Особенности по сравнению со словарем Зализняка:
для возвратных глаголов заведены отдельные шаблоны, хотя тип спряжения указан, как у ААЗ
для гл. совершенного и несовершенного вида сделаны раздельные системы шаблонов, хотя тип спряжения везде указывается, как у ААЗ.

Де можна знайти шаблони словозмін українських дієслів без "покращень" у вигляді розділення на зворотні/незворотні та доконані/недоконані дієслова? Чи, хоча б, оригінальні шаблони до словника Залізняка?

Offline Drundia

  • Posts: 5626
  • Gender: Male
Reply #1 on: April 11, 2011, 21:27
В Українському мовно-інформаційному фонді розробили понад 2000 парадигматичних класів для всіх відмінюваних повнозначних частин мови...

Offline Sirko

  • Posts: 2496
  • Gender: Male
Reply #2 on: April 11, 2011, 22:36
В Українському мовно-інформаційному фонді розробили понад 2000 парадигматичних класів для всіх відмінюваних повнозначних частин мови...

А де на них можна подивитися? На його сайті парадигм я не знайшов... А "Словники України 3.0" так само розділює зворотні/незворотні і доконані/недоконані дієслова...

Чи, з огляду на те, що
Quote
Вид включає декілька підкатегорій, так званих родів дії, що виражають відтінки значень результативності (ви́ходити, достоятися), фази (побігти, відгриміти), кількості (блиснути, постукувати), інтенсивності (начитатися, наспівувати, попонагинатися). Загалом в українській мові виділяють близько двох десятків родів дії, кожен з яких включає дієслова або доконаного, або недоконаного виду. Майже всі дієслова утворюють видові пари, але регулярних протиставлень за родом дії у рамках будь-якого лексичного значення утворити не можна, тому він не вважаються граматичною категорією.
генерування усіх похідних форм дієслова є неможливим?

 

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: