Автор Тема: Шаблони словозмін  (Прочитано 6133 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Sirko

  • Сообщений: 2582
  • Пол: Мужской
: Апреля 11, 2011, 11:29
Поділ іменників на відміни і групи, прикметників на групи і дієслів на способи і дієвідміни, поданий у чинному правописі, взагалі не дозволяє здійснювати правильну словозміну. Трохи краще з цим справа у статті про українську граматику у Вікіпедії, в частині, яка стосується іменників і прикметників.
Як мені видається, найбільш розробленою є система шаблонів словозмін, основана на концепції Залізняка А.А. і пристосована до української мови, яка використовується у Вікісловнику. Але вона там має певні особливості:
Цитировать
Особенности по сравнению со словарем Зализняка:
для возвратных глаголов заведены отдельные шаблоны, хотя тип спряжения указан, как у ААЗ
для гл. совершенного и несовершенного вида сделаны раздельные системы шаблонов, хотя тип спряжения везде указывается, как у ААЗ.

Де можна знайти шаблони словозмін українських дієслів без "покращень" у вигляді розділення на зворотні/незворотні та доконані/недоконані дієслова? Чи, хоча б, оригінальні шаблони до словника Залізняка?

Оффлайн Drundia

  • Сообщений: 5839
  • Пол: Мужской
В Українському мовно-інформаційному фонді розробили понад 2000 парадигматичних класів для всіх відмінюваних повнозначних частин мови...

Оффлайн Sirko

  • Сообщений: 2582
  • Пол: Мужской
В Українському мовно-інформаційному фонді розробили понад 2000 парадигматичних класів для всіх відмінюваних повнозначних частин мови...

А де на них можна подивитися? На його сайті парадигм я не знайшов... А "Словники України 3.0" так само розділює зворотні/незворотні і доконані/недоконані дієслова...

Чи, з огляду на те, що
Цитировать
Вид включає декілька підкатегорій, так званих родів дії, що виражають відтінки значень результативності (ви́ходити, достоятися), фази (побігти, відгриміти), кількості (блиснути, постукувати), інтенсивності (начитатися, наспівувати, попонагинатися). Загалом в українській мові виділяють близько двох десятків родів дії, кожен з яких включає дієслова або доконаного, або недоконаного виду. Майже всі дієслова утворюють видові пари, але регулярних протиставлень за родом дії у рамках будь-якого лексичного значення утворити не можна, тому він не вважаються граматичною категорією.
генерування усіх похідних форм дієслова є неможливим?

 

В быстром ответе можно использовать BB-теги и смайлы.

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.
Имя: E-mail:
Визуальная проверка:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: