Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Скасування українського дубляжу в кіно

Автор RawonaM, июля 2, 2023, 17:12

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

RawonaM

Цитата: https://www.bbc.com/ukrainian/features-66067142...
Англійську мову в Україні хочуть зробити мовою міжнародного спілкування. Один з кроків, як цього хочуть досягти - показувати фільми англійською, тобто мовою оригіналу замість українського дубляжу.

...

У 2006-му році, коли в Україні вперше запровадили обов'язкове дублювання всіх іноземних фільмів українською, це також відбувалося з гучними дискусіями. Противники стверджували, що фільми українською в Україні ніхто дивитися не буде, адже до російської мови в кіно давно всі звикли.

...

"Це у Швеції можна видавати фільми без дубляжу, бо за межами кіно — це переважно шведськомовне середовище. Але в Україні — ситуація інша. Ми не завершили процес утвердження статусу української мови. Молодь досі часто вважає, що спілкуватись російською — це крутіше", - наголошує у фейсбуці Совсун, яка працювала першою заступницею міністра освіти у 2014-2016 роках.

Це насправді важке питання. Взагалі я за шведський підхід, але якось мені теж здається, що якщо не буде українського дубляжу, то будуть дивитися російський, а не оригінал. Зараз ще є можливість дивитися піратські версії онлайн українською, але за таким законом уже не буде, тоді ані українську не будуть знати, ані англійську.

Я іноді дивлюся з українським дубляжами - їх легко знайти та покращує моє знання мови.

Фіни чи шведи не можуть собі уявити дубльовані фільми, але у них є давня традиція цього. У Фінляндії десь 20 років тому спробували дублювати один серіал. Відгуки були дуже погані, розкритикували все, більше такого ніхто не робив.

Волод

Дублювання ж потрібно не тільки для підтримки мови, воно грає роль мита для закордонних фільмів. Пропозиція Зеленського ставить жирний хрест на майбутньому українського кіновиробництва.

RawonaM

Цитата: Волод от июля  2, 2023, 17:38Дублювання ж потрібно не тільки для підтримки мови, воно грає роль мита для закордонних фільмів.
У якому сенсі? Так можна ж просто мито зробити на імпорт фільмів. Використовувати дубляж для цього якось дивно.

Волод

Зробиш мито – скажуть, що редиска. Дублювання - святе діло, що в Голівуді зможуть сказати проти. А коштує дублювання багато, кормить акторів, режисерів .....

Волод

І взагалі, вивчення іноземних мов – це ж кам'яна доба. Щоб досягнути рівня навіть сучасних «гаджетів» людині треба роки, а через 5-10 років .....


R

Англійської мови і так забагато.
Не треба її ще більше.
В компаніях з іноземними інвестиціями чомусь вважається нормою набирати працівників винятково зі знанням англійської мови.
А потрібна та мова для того, щоб з іноземними спеціалістами спілкуватись.
То ганебна практика.
Не так має бути.
Має бути навпаки.
Іноземний спеціаліст повинен вивчити українську.

Andrey Lukyanov

Цитата: R от июля  2, 2023, 18:11Іноземний спеціаліст повинен вивчити українську.
Іноземний фахівець сьогодні працює в одній країні, а завтра в іншій. Він не може витрачати весь свій час на вивчення мов.

R

Українська держава повинна захищати українську мову, а не інтереси іноземних циганів.

Волод

Тема практично котиться туди ж, куди й розмови про інфраструктуру.
Тому сформулюю запитання так: «Коли б українці розмовляли англійською мовою, як змінилося б ВВП України?»

R

Цитата: Волод от июля  2, 2023, 18:29Тому сформулюю запитання так: «Коли б українці розмовляли англійською мовою, як змінилося б ВВП України?»
Можна би було конкурувати з нігерійцями на ринку розводу іноземних лохів.

Волод

Цитата: R от июля  2, 2023, 19:01Можна би було конкурувати з нігерійцями на ринку розводу іноземних лохів.


 :green:  Нащо ж так категорично, треба на початках більш докладно вивчити це питання

RawonaM

Я зрозумів, R та Волод вважають, що іноземні мови не треба знати взагалі.

Є тут інші думки?

R

Тут не йдеться про іноземні мови, тут про одну мову, англійську.
Якої і так дуже багато.
І про політику держави зроби так, щоб конкретно її стало ще більше.
Про нав'язування англійської мови.
Нав'язування не просто так, а за рахунок української.
Українська мова повинна трохи поступитись щоб було місце для англійської мови.

RawonaM

Цитата: R от июля  2, 2023, 20:09Тут не йдеться про іноземні мови, тут про одну мову, англійську.
Це не зовсім вірно, хоча англомовних фільмів мабуть більше всіх, це правда. Може серіалів багато іншими мовами.

Я знаю людей, які вивчили іспанську, тому що вони у дитинстві дивилися серіали іспанською.

Впевнений, що орігінальний звук міг би покращіти володіння іншими мовами. Але це правда, що статус української мови нестабілний і це може їй потенційно зашкодити, я згоден.

R

Цитата: RawonaM от июля  2, 2023, 21:38Я знаю людей, які вивчили іспанську, тому що вони у дитинстві дивилися серіали іспанською.

Впевнений, що орігінальний звук міг би покращіти володіння іншими мовами.
Оригінальний звук знайти не проблема.
Якщо є бажання.
А от нав'язування іноземної мови всім, то дуже погано.
Якщо то така пропозиція якогось іноземного гостя, то треба було бити морду зразу, як тільки він таке сказав.
Він не дурний, зрозуміє.
Та всі зрозуміють.
Бо є за що.

RawonaM

Цитата: R от июля  2, 2023, 21:53Якщо то така пропозиція якогось іноземного гостя, то треба було бити морду зразу, як тільки він таке сказав.
Він не дурний, зрозуміє.
Та всі зрозуміють.
Мало хто з іноземців знає соціолінгвістичну ситуацію в Україні.
Я міг би таке запропонувати, адже демократія - це коли можна все обговорити та висказати свої думки.
Ви завжди аргументуєте биттям морди?

Цитата: R от июля  2, 2023, 21:53Оригінальний звук знайти не проблема.
Якщо є бажання.
Частіше проблема, хоча б у тому, що коштує багато. Хто ж його буде шукати? Я ж кажу про те, що хтось захопився серіалом і як побічний ефект вивчив мову, а не що хтось мову хотів вивчити.

R

Цитата: RawonaM от июля  2, 2023, 22:18Мало хто з іноземців знає соціолінгвістичну ситуацію в Україні.
Я міг би таке запропонувати, адже демократія - це коли можна все обговорити та висказати свої думки.
Ви завжди аргументуєте биттям морди?
Така пропозиція то нахабство.
Конкретно в даній ситуації морду бити треба.
Демонстративно. Щоб всі бачили.
А ще краще би було якби він заяву в міліцію написав. І щоб суд був.
Але він не напише. І ніколи в житті не признається що він таке запропонував.

Цитата: RawonaM от июля  2, 2023, 22:18
Цитата: R от июля  2, 2023, 21:53Оригінальний звук знайти не проблема.
Якщо є бажання.
Частіше проблема, хоча б у тому, що коштує багато. Хто ж його буде шукати? Я ж кажу про те, що хтось захопився серіалом і як побічний ефект вивчив мову, а не що хтось мову хотів вивчити.
Якщо шукати не буде, значить не треба.
А кому треба той знайде. І знайде безплатно.

Andrey Lukyanov

Цитата: R от июля  2, 2023, 18:25Українська держава повинна захищати українську мову, а не інтереси іноземних циганів.
Українській державі потрібні іноземні фахівці. Чим більше обмежень, тим складніше отримати хороших працівників.

R

Цитата: Andrey Lukyanov от июля  2, 2023, 23:35Українській державі потрібні іноземні фахівці. Чим більше обмежень, тим складніше отримати хороших працівників.
У більшості випадків то начальники.
І його взяли не тому що спеціаліст великий, а тому що свій для власників.

Rómendil

Я за японській підхід.

У нас для іноземних фільмів завжди є сеанси як з субтитрами, так і з дубляжем, і всім норм. При чому більшість японців, яких я знаю, скоріш люблять субтитри, але дубльовані сеанси теж досить популярні.

R

І ще одна ганебна річ: чиновників хочуть примусити знати англійську мову.
Не якусь іноземну, а конкретно англійську.
То дуже подібне на ситуацію, коли іноземний власник примушує тих працівників з якими він спілкується, вивчити англійську мову.
Щоб начальнику зручніше було.
От для чого то робиться.

Andrey Lukyanov

Цитата: R от июля  3, 2023, 11:04І ще одна ганебна річ: чиновників хочуть примусити знати англійську мову.
Чиновники — це обслуговуючий персонал. Хай навчають.

R

Цитата: Andrey Lukyanov от июля  3, 2023, 11:15Чиновники — це обслуговуючий персонал. Хай навчають.
Чиновників не шкода.
Шкода що держава демонстративно сама себе принижує.

Волод

Навчати англійської мови можна лише тих чиновників, які б'ють своїх жінок і дітей, або яких ловили за кермом в нетверезому стані.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр