Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Чи можливі скорочення?

Автор Rusiok, июля 20, 2022, 00:29

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Rusiok

Знаємо англійські скорочення on/off.
Пам'ятаємо російські вкл/выкл на вимикачах.

Чи можливо, щоб у широкий вжиток в Україні увійшли скорочення ув/ві ?
"проект предлагал сократить разговорную речь путем сведения многосложных слов к односложным и упразднения глаголов" - Джонатан Свифт. Путешествие в Бальнибарби

Волод

Мабуть, ні.
Коли нема міста для «УВІМК/ВИМК», використовують щирі  :green:  українські «0/І».

R

Цитата: Rusiok от июля 20, 2022, 00:29Чи можливо, щоб у широкий вжиток в Україні увійшли скорочення ув/ві ?
Якщо скорочувати, тоді вже до У/В.
Але то треба шоб начальство так сказало.

Python

Цитата: R от июля 20, 2022, 11:19Якщо скорочувати, тоді вже до У/В.
У слові «увімкнути» чи «ввімкнути» перша буква чергується, тому на В може починатись як «вимкнути», так і «ввімнкнути», що робить таке скороченн незовсім однозначним.

Деякі інші можливі варіанти:
вмик/вимк (вмикай/вимкни) — мені подобається однаковий склад літер, але там, де життєво необхідно їх не плутати, я б таке не ставив.
вв/в (ввімкнути/вимкнути) — так, «ввімкнути» теж починається на «в», тому загалом той же недолік, що й у/в. Крім того, кількість «в» може сприйматись як показник кількості ввімкнутого (вв — ввімкнути все, в — ввімнкути лише частину).
ув/вим (увімкни/вимикай) — не створює можливості зрозуміти навпаки (або я ще не придумав, як), коротше за «увімк/вимк», кількість літер збігається з англ. on/off.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр