Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Чи можна "поставити питання"?

Автор Gamer, октября 31, 2020, 15:22

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Gamer

Декілька днів тому я натрапив у Ютубі на відео, в якім репетиторка ЗНО розказує про типові помилки учнів. Зокрема, вона сказала, що вживати іменника "питання", якщо ви маєте на увазі звертання, яке потребує відповіді - це начебто помилка й тому замість словосполучення "поставити питання" мало б бути "поставити запитання". Ось посилання на це відео: https://www.youtube.com/watch?v=DvIGH0SzlXQ

Проте, відповідно до одного з експрес-уроків пана Олександра Авраменка, провідного в Україні фахівця з державної мови, такий сенс має не тільки слово "запитання", але також і слово "питання", що підтверджує СУМ-11. А от "проблема" - це ніби лише "питання".

Отже, мені кортить дізнатися, хто тут помиляється?

Vlad26t

Репетиторка ЗНО помиляється: «питання» може набувати двох значень, а «запитання» — одного, й лише в їх спільному значенні можна «поставити», (не проблему).


DarkMax2

Цитировать14. Запропонувати що-небудь для прийняття, виконання; висловити певні вимоги, побажання і т. ін. Написав [Мержинський] мені.., що я добре б зробила, коли б послала.. свою драму, а він би дав Кропивницькому для постанови і наглянув, щоб мої умови, які я поставлю, були достатньо виконані (Леся Українка, V, 1956, 204); Обком партії, відряджуючи Семена Яремченка до Григорівки, поставив перед ним завдання — «створити підпільні групи по селах Переяславського та суміжних двох районів» (Дмитро Бедзик, Дніпро.., 1951, 5); Орися.. рішуче поставила перед Тимком вимогу, щоб він спровадив із двору свого дружка (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 270).
Поставити запитання (питання) кому — запитати кого-небудь про щось. Писати про себе мені дуже трудно. Краще було 6, коли б Ви поставили мені кілька питань, на які я охоче одповів би Вам (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 282); [Батура:] Я вчителям доповідь про літературу читав. А потім стільки мені питань поставили (Олександр Корнійчук, II, 1955, 219); Здається Ліні, що ветеран.. запитання якесь їй поставить таке, що вона й відповісти не зуміє (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 180); Поставити питання на зборах (на бюро і т. ін.) — запропонувати обговорити що-небудь на зборах, на бюро і т. ін. — Можна буде поставити це питання на бюро, винести на загальні збори (Олесь Донченко, II, 1956, 16).
♦ Поставити питання руба: а) прямо, рішуче запитати про щось важливе, вимагаючи чіткої, недвозначної відповіді. Перед Жовтневими святами наполіг Тарас на своєму. Руба поставив питання: «Хочеш за мене заміж чи ні?» (Ігор Муратов, Жила.. вдова, 1960, 71); б) у категоричній формі заявити про щось, з усією рішучістю наполягаючи на чому-небудь. Кралевич у своїх бесідах ні разу не поставив питання руба, бо все ще вважав за незакінчений період підготовки (Гнат Хоткевич, Довбуш, 1965, 166).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 7, 1976. — Стор. 363.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр