Author Topic: Той же, той самий, той же самий  (Read 273 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dan-pt

• Той же (та ж, ті ж)
  • Той самий (та сама, ті самі)
  • Той же самий (та ж сама, ті ж самі)
У чому різниця між цими конструкціями?
На лінгвістиці не знаюся зовсім. Звичайний мимокрокодил.

Offline Sandar

Що стосується значення, то мені здається, що різниці нема абсолютно. А от стилістика — ммм, для мене заскладне питання...
В принципі, якшо уявити, шо я більш менш усереднений носій мови, то можна припустити (з мого досвіду), шо третій варіант в наш час в переважній більшості випадків належить до розмовного стилю. А перші два ніби рівноправні в своїй літературності. Але звичайно в мережі можна знайти багато нібито авторитетних порад з культури мови, які варіант «той же» називають непритаманним українській мові (і третій варіант теж), а єдиноправильним є нібито варіант «той самий».
Хм, здається, щодо абсолютної єдності за значенням я помилився (вище). Бо є ше наприклад таке: «Той самий [улюблений мамин] борщ!». Тобто як і в російському «Тот самый старый добрый ЛФ». Інші варіанти для такого випадку, мабуть, не використаєш...

Можна скористатися корпусом: http://www.parasolcorpus.org/bonito/run.cgi/first_form

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: