Author Topic: вітаю всіх з днем української мови!  (Read 464 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Сергий

  • Казак
  • Posts: 7335
  • Gender: Male
Вітаю всіх з днем української мови, однієї з найкозацькіших мов у світі!  ;up:

Всі добре знають, що я багатомовний, але в даному випадку хочу згадати за те, скільки горя і образ довелося винести українським людям за останні століття за те, що хотіли вживати у побуті, у молитві, у освіті і у науці рідної мови, говорити вільно, так як їм на душі... Досить згадати мого прадіда, який як типова радянська людина сповідував загальнолюдські цінності і якого десь у 1960-1970х ледве не звільнили з роботи за те, що викладав у сільській школі українською мовою - це в селі де були одні україномовні діти. А що робилося в містах... Досить згадати лихі 1990-ті коли українська мова лише тільки починала знову вільно звучати на вулицях Києва і коли один неадекватний дядечко у трамваї, мене - тоді ще школяра, ледве не побив за те, що я звернувся до нього українською мовою ... При цьому всьому я цілком усвідомлюю, що виріс в мультикультурній країні і середовищі, тому бачити нав'язування української мови (особливо її літературної норми, а не вільного розмовного суржику на її основі) яким страждають наші горе-патріоти мені теж неприємно. словом, вільним людям - вільну мову! слава козакам і дай Бог, щоб ми ними були і мали можливість говорити так і тією мовою яка нам до душі!  :UU:

Мабуть ці слова тут будуть найдоречніші:

Час уже нам, українцям, перестати слухати ту вигадку, нібито наша мова не священна... Говорити і думати так – образа не тільки для нас, українців, а й для самого Бога, бо мови всіх народів мають одне джерело – душу людини, яка є образ Божий. Тому мова кожного народу є і повинна бути священною...

 

With Quick-Reply you can write a post when viewing a topic without loading a new page. You can still use bulletin board code and smileys as you would in a normal post.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.
Name: Email:
Verification:
Type the letters shown in the picture
Listen to the letters / Request another image
Type the letters shown in the picture:
√49 Напишите ответ строчными буквами:
«Сто одёжек, все без застёжек» — что это?: