Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.
Ограничения: максимум вложений в сообщении — 3 (3 осталось), максимальный размер всех файлов — 300 КБ, максимальный размер одного файла — 100 КБ
Снимите пометку с вложений, которые необходимо удалить
Перетащите файлы сюда или используйте кнопку для добавления файлов
Вложения и другие параметры
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр

Сообщения в этой теме

Автор Волод
 - июля 4, 2023, 21:26
Автор Волод
 - июля 4, 2023, 14:57
Цитата: Python от июля  4, 2023, 13:51Якщо вже класти щось собі до рота в космосі, то краще те, що люди в принципі їдять і не в космосі.





Автор R
 - июля 4, 2023, 14:00
Найефективніше енергію сонця використовує цукрова тростина.
А білок найефективніше виробляють дріжджі.
Автор Python
 - июля 4, 2023, 13:51
Травна система корови до перетравлювання тих інфузорій, мабуть, краще пристосована. Щось мені не хочеться перевіряти на собі їстівність вмісту коров'ячого складного шлунку... Якщо вже класти щось собі до рота в космосі, то краще те, що люди в принципі їдять і не в космосі.

З іншого боку, корів у космосі теж можна вирощувати. Або посадити пілотувати розумну генетично модифіковану корову :)
Автор Волод
 - июля 4, 2023, 13:44
Коли коровам досить інфузорій, то нащо людям молюски?
Автор Python
 - июля 4, 2023, 13:38
Цитата: Волод от июля  4, 2023, 13:16інфузорій їдять космонавти.
Теоретики космонавтики інколи пишуть про інфузорій як джерело «м'яса» на самозабезпечуваній космічній станції. А чи колись хтось куштував тих інфузорій? Як вони на смак — на що це взагалі схоже? Чи нема якихось смакових недоліків? Як їх узагалі готувати?
Автор Python
 - июля 4, 2023, 13:31
Справді, недоліком хлорофільного фотосинтезу є використання лише невеликої частини спектру світла — решта світлової енергії відкидається. Якщо зробити сонячні батареї, що захоплюватимуть більшу частину сонячного випромінювання, то використання електричної енергії для синтезу органіки було б більш ефективними, ніж пряме захоплення сонячного світла рослинами. У далекому космосі, де сонячного світла обмаль, основним джерелом енергії космічного апарату стає ядерний реактор — знову ж, електрика стає найдоступнішим варіантом. Можна переробляти електрику на світло лише потрібного діапазону, що засвоюється рослинами. Або ще проводились експерименти з біосинтезу органіки під дією електрики — якщо цей напрям матиме розвиток, то можна вирощувати електросинтезуючі бактерії, що здійснюватимуть первинний синтез органіки, і згодовувати їх, наприклад, молюскам, щоб отримати харч, придатний для споживання людиною.
Автор Волод
 - июля 4, 2023, 13:16
Згоден на якийсь комбінований компромісний варіант, наприклад на кшталт  «шлунка корови». Тобто якісь прості молекули синтезуються хімічно, на них вирощують бактерію, бактерію їсть інфузорія, інфузорій їдять космонавти.
Автор Python
 - июля 4, 2023, 12:09
Якби ще та абіогенна органіка була їстівною. Якісь прості молекули синтезувати відносно просто — але ж ми їмо білки, жири, вуглеводи, а часом і вітаміни — абіогенний синтез усього цього високомолекулярного добра супроводиться величезною кількістю побічного продукту, який треба якось відокремлювати й переробляти на щось більш корисне — усе це додаткова маса космічного апарату. Білки так узагалі тільки нанороботами синтезувати можна — структура молекул заскладна для синтезу шляхом простого змішування реактивів у колбі. Поки що найдоступніший такий наноробот — рибосома в живій клітині.
Автор Волод
 - июля 4, 2023, 05:10
Я все ж вважаю, що вирощування «картоплі» в невагомості – це не найкращий варіант забезпечення космонавтів харчами. Краще було б синтезувати органіку абіогенними засобами.