Цитата: Pawlo от марта 6, 2013, 02:00
Класовий мир це не обов"язково фашистська теорія. То у вас говорить більшовик
Її цілком може сповідувати навіть правдивий соціал демократ чи кейнсіанець.
Цитата: Conservator от марта 6, 2013, 01:43Це теж правда. Зрозуміло що перше було підйом бази режиму друге придушення нацмені а помста була десь нижче.Цитата: Pawlo от марта 5, 2013, 23:29
За это ее потом наверно большевики и коцнули
ні. ліквідація багатого селянства мала виключно інструментальний характер, витягання ресурсів для індустріялізації. як самоціль вона б не працювала. це було цинічне використання, доведене до холоднокровного масового вбивства, але не вбивство заради вбивства.
Цитата: Conservator от марта 6, 2013, 01:41Класовий мир це не обов"язково фашистська теорія. То у вас говорить більшовик
але справа ще в тому, що центральний аспект ідей клясичного "гетьманства" - клясовий мир усередині й пошук ворога ззовні, корпоративна держава (навіть коли такий термін і не вжито) - є цілком суголосним фашистським ідеям, що й зробило можливим їх запозичення сучасними неонацистами. принаймні часткове і викривлене, на рівні гасел, та все ж.
Цитата: Conservator от марта 6, 2013, 01:41Ну тобто як завжди начитались сподобалось а у деталі не заглибились
а от сучасні гетьманці, чи пак неогетьманці - це якраз неонацисти. і пропаґована ними ідея третього гетьманату (її творець - Ігор Каганець, стовідсотковий неонацист, автор книжки "Арійський стандарт", де цю ідею й було озвучено, та один із творців сайту "Народний оглядач", на головній сторінці якого використано стилізовану свастику, а назва є буквальним перекладом назви центрального органу НСДАП) запозичена від нацистів.
просто сама ідеологія неогетьманців є доволі еклектичною. та й загалом, усі сучасні нацики якось не дуже вдаються в аналізу суперечок 1920-1930 рр. і поєднання непоєднуваних концепцій Липинського та Донцова (чи ідеології ОУН, що мала багато спільного з донцовством і нічого з гетьманством) для них є звичним.
але справа ще в тому, що центральний аспект ідей клясичного "гетьманства" - клясовий мир усередині й пошук ворога ззовні, корпоративна держава (навіть коли такий термін і не вжито) - є цілком суголосним фашистським ідеям, що й зробило можливим їх запозичення сучасними неонацистами. принаймні часткове і викривлене, на рівні гасел, та все ж.
Цитата: Conservator от марта 6, 2013, 01:411 Що гетьманець тут я повірив українській вікі. Каюсь, знайшов чому віритиЦитата: Pawlo от марта 5, 2013, 23:28
Серед гетьманців навіть Донцова важко нацистом назвати
з якого це Донцов - гетьманець? ураховуючи його конфлікт із Липинським як одним із ідеологів (головним ідеологом) гетьманського руху, казати про нього таке - це його ж таки й ображати. він нічого спільного з гетьманством не мав, жодних контактів із діячами цього руху не підтримував.
Донцов - не нацист, бо ж нацисти - це прихильники НСДАП, він - фашист у клясичному розумінні, видавець і популярізатор укр. перекладу "Доктрини фашизму" Муссоліні і творчости фашистських поетів-вістниківців (обожнюю цитувати Маланюкове "Це сонцесяйний цезар Риму / Це нації міцної син", таке кольоритне означення Муссоліні. і чому цю його поему у школах не викладають?), а також праць ідеолога італійського фашизму Джованні Джентіле (теж у "Вістнику"). та й світоглядна еволюція Донцова від члена УСДРП до фашиста паралельна еволюції Муссоліні, навіть причини такого переходу ті ж таки. навіть його рід занять у УСДРП був аналогічним Муссолінієвим у ІСП
власне, сам Донцов і не заперечував свого фашизму. але його фашизм, як і фашизм італійський, не був расистським. на стадії свого порівняно самостійного розвитку, до періоду "Батави", принаймні. потім уже є відчутний уплив нацизму.
Цитата: Pawlo от марта 5, 2013, 23:29
За это ее потом наверно большевики и коцнули
Цитата: Pawlo от марта 5, 2013, 23:28
Серед гетьманців навіть Донцова важко нацистом назвати
Цитата: Pawlo от марта 5, 2013, 23:28І то правда.Цитата: Conservator от марта 5, 2013, 23:08Ну не перегинайте. Серед гетьманців навіть Донцова важко нацистом назвати.
він і нині має правонаступників на Україні. історик Гай-Нижник - один із відомих представників. і ідеї неонацистів із їхнім "третім гетьманатом" (<-третій райх) недалеко лежать.
Взагалі на українському грунті будь який расизм щвидко вироджується у "російське єдинонеділимство" чому приклад творчість тої ж таки "Сокири Перуна"
Цитата: piton от марта 5, 2013, 23:13За это ее потом наверно большевики и коцнули
Но ведь Скоропадский имел социальную базу в лице богатого крестьянства?
Страница создана за 0.100 сек. Запросов: 22.