ЦитироватьІНТЕЛІҐЄНЦІЯ - найзагадковіша формація. Латентно уважає себе носієм духовності і совістю нації (громади, спільноти). Активні підписанти прокламацій і листів. Стара класична професура, до котрої звикло прикладалось означення, непомітно розчинилася під вітром часу, хоча уламки скель величних лишилися.
Готові виступати експертами у будь-якій галузі: від ювенальної юстиції з евтаназією до проблеми, як нам ліпше облаштувати світ. Всіх єднає класова ненависть до журналів «Ліза», «Отдохні» і творчості Остапа з Настею Камєнскіх.
а. Стари кадра від 40-ка до 124-х років. Безкомпромісно пробивна - на ній тримається соціальна система Львова. На місцевому рівні розв'язує проблеми будь-якої складності - від пробивання заслужених художників-артистів до держнагород. «Вступають» сусідських дітей до університетів, улаштовують у податкові, замовляють «добре слівце».
- Слухай-но, в мене малий робе в адміністрації. Якби щось, то ти мені кажи. Я ті поможу. Забездурно си не вдасть. Але ж то не мені, сам розумієш.
Найзаслуженіші - орденоносці. Мрія будь-якого люстратора. Служили за всіх царів усім режимам, недремні вартові політкошеру. Досі полонофоблять. З Інтернетом контактують через власних дітей.
Переконані, що твори Івана Франка містять найважливіше. Схильні до конспірології в усіх її проявах.
б. Творча богема від 15-ти до 40-ка років. Інтелектуальні претензії й убога ерудованість. Невтомна демонстрація власної ексклюзивності. Позиціонування завдяки одягові, аксесуарам та відстеженню літературних блокбастерів.
Нерест отар особистостей відбувається у кнайнах а-ля «Дзига», «Гасова лямна», «Кабінет» тощо - «бо там є аура». Годинами зависають «в контакті» чи «асьці» на «макінтоші» - дзеркальна фотомильниця обіч. В одязі присутні: хитро зав'язаний шалик чи арафатка, кульчик чи срібні перстеники; вітається файка. Уважають себе креативними власниками багатющого внутрішнього світу.
З напоїв преферують пиво, каву і мате. Покурюють коноплі. Бували у Польщі. Єднаються у зневазі до слова «еКспресо» й «бидлячих» маршруток, в котрих їздять з огидою. Безкомпромісні противники мас-культури й неліниві аналітики авторського кіно. Фанатіють від Дереша, Коельйо і Пєлєвіна.
Все поголів'я винятково постмодерністське й артгаусне. Перманентний стан – інтелектуальна утаємниченість у пошуках глибинного. На раґульський футбол не ходять.
в. Інтелектуали - вони десь є. Читають. Пишуть. Перекладають. Спілкуються.
ЦитироватьЦитата: antbez от Июня 15, 2010, 08:16
и нынешнего ректора СПбГУ Кропачева (да и Вербицкую)
Кто такая Вербицкая? Лариса что ли?
Цитата: antbez от июня 15, 2010, 07:16Кто такая Вербицкая? Лариса что ли?
и нынешнего ректора СПбГУ Кропачева (да и Вербицкую)
Цитата: O от июня 15, 2010, 12:58своим сословиям - свои интеллегенты?Цитата: antbez от июня 15, 2010, 11:03
Не науки, просто термина, лексемы. Вы, впрочем, можете радоваться тому, что и многие другие его не понимают!
Налицо сословное разделение носителей: на поклоняющихся этому слову и остальных.
ЦитироватьНалицо сословное разделение носителей: на поклоняющихся этому слову и остальных.
ЦитироватьИНТЕЛЛИГЕНЦИЯ (intelligentsia). Есть два различных подхода к определению интеллигенции. Социологи под интеллигенцией понимают социальную группу людей, профессионально занимающихся умственным трудом, развитием и распространением культуры, обычно имеющих высшее образование. Но есть и иной подход, наиболее популярный в русской социальной философии, согласно которому к интеллигенции причисляют тех, кого можно считать нравственным эталоном общества. Вторая трактовка является более узкой, чем первая.Я не знаю, что есть "русская социальная философия", но термин социологии — вполне себе термин.
Цитата: antbez от июня 15, 2010, 11:03
Не науки, просто термина, лексемы. Вы, впрочем, можете радоваться тому, что и многие другие его не понимают!
Цитата: antbez от июня 15, 2010, 09:38
То есть, вы всяких подонков причисляете к интеллигенции?!! Значит, вы не понимаете смысл этого термина!
Цитата: Alexi84 от июня 14, 2010, 22:04
А ещё очень раздражает стереотип, что интеллигент непременно должен быть либералом, западником и обязан ругать власть.
Страница создана за 0.019 сек. Запросов: 20.