Перевод: РУССКИЙ <=> ПЕРСИДСКИЙ язык

Автор DMS, января 30, 2006, 09:30

dahbed

Цитата: Hitsudzi от июля 25, 2013, 10:38
Спасибо большое. И на таджикском в Афганистане тоже говорят?   
А звучание всех слов и фраз у меня правильно написано?
Кот-пишак
Книга-китоб
Коричневый-джигари
Черный-сиях,сийох(нафари?)
Белый-сафид,сафед
Как тебя зовут?-номи шумо чист?,номи ту чист?
Сколько тебе лет?-чансола хастин(хастен,хастед)?,чандсола хасти?
Досвидания-бо амони Худо (-под покровительсвом Бога)

Турции пиздес

Hitsudzi

Türk

نــرگس محمدی

من افتخار میکنم که تــورک هستم و عاشفانه بازیهای تراختور را نگاه میکنم.

"Найдутся ли пути, по которым огузы не кочевали и не хаживали бы, найдутся ли юрты, в которых они не ставили своих кибиток и не живали бы!"

Абулгази Бахадур-хан

dahbed

Цитата: Dağ Xan от сентября  2, 2013, 21:52

نــرگس محمدی

من افتخار میکنم که تــورک هستم و عاشفانه بازیهای تراختور را نگاه میکنم.
-Я горжусь что я турк и ....(?) смотрю игры трактора... :D
Турции пиздес

Türk

кто нибудь может перевести?

"çün tacik budend mühimm-i işan be-tercüman karar yaft ve beher yek meblaği tahmil nümude be-muhassılan supurdend ki be-şiraz burde ez işan baz yaft numayed"

"ez tabaka-i tacikiyye ve erbab-ı kalem mirza muhammed ki der zaman-i ebu talib mirza vezir ve itimadüd-devle şude bud"

"ümerayi izam niz bekadar ez in makule hikayat goftend ve arz kerdend ki mirza selman merd-i taciki est ve cüz ratk u fatk-i umür-i hisab ve muamelat-i divani ezü mütevakki nebuved ve bedü nisbet nedaşt ki sahib-i ceyş ü leşker gete beray-i hod dahi der umür-i saltanat kerde..."

"ve sair tacikan hem çunan ve tahsildaran ve beratdaran tayin kedend ve ez etrak eslemes han-i zülkadr-i mühürdar ve edhem han-i türkman niz tercüman-i meblaği havale kerde griftend"
"Найдутся ли пути, по которым огузы не кочевали и не хаживали бы, найдутся ли юрты, в которых они не ставили своих кибиток и не живали бы!"

Абулгази Бахадур-хан

simba258

здравствуйте , переведите пожалуйста :

گه مال من باشی ، کمی ندارم
اگه مال من باشی ، دیگه غمی ندارم
اگه چشماتو داشتم ، دنیا حرف نداشت
بده به من دستتو

اگه مال من باشی
اگه مال من باشی

تنهام ، تنهاتر از هر کی بگی
بی تو من تنهام ، نذاری از پیشم بری
تنهام تو دنیای نامهربون
بی تو من تنهام ، تو رو خدا پیشم بمون

Iskandar

При условии. что поёт мужик:

Если ты будешь моей, я ни в чём не буду нуждаться
Если ты будешь моей, у меня больше не будет печали
Если бы я твои глаза были со мной, мир бы замолчал
Подай мне свою руку

Если ты будешь моей
Если ты будешь моей

Я одинок, одиночее, чем кто бы то ни был
Без тебя я одинок, ты не уйдёшь от меня
Одинок в жестоком мире
Без тебя я одинок, во имя бога, останься со мной

Аннаа

BARLAS

Если кто то знает дари переведите пожалуйста. Спасибо

بزكشي ورزش ملي توركان افغانستان است كه مخصوص مردان است. خوشبختانه اين ورزش در ميان ساير اقوام باهم برادر كشور رايج گرديده بر علاوه توركستان زمين در ديگر نقاط كشور نيز علاقمندان زيادي پيدا كرده است.

در ماه سپتمبر 2013 از جانب فدراسيون ورزش هاي ملي توركي كشور دوست قزاقستان مسابقه بزرگ بزكشي داير گرديده بود كه در آن كشورهاي روسيه، چين، مغولستان و تاجكستان همراه با شش جمهوريت توركي كه شامل توركيه، اوزبيكستان،تركمستان، قيرغيزستان و قزاقستان اشتراك نموده بودند. افغانستان نيز دعوت گرديده بود اما فدراسيون بزكشي افغانستان بنابر مشكلات انتقال اسپ هاي چاپاندازان ما به قزاقستان نتوانست اشتراك نمايد. من و جناب داكتر عنايت الله بابر فرهمند به نماينده گي از ميراث داران اصلي اين ورزش ملي مان اشتراك و تماشا نموديم.

منظور اصلي اينكه ما با اين ووزش ملي نياكان مان هميشه افتخار داريم. در افغانستان نيز جناب جنرال صاحب دوستم به صفت رهبر توركان افغانستان به ترويج و ترغيب اين ورزش مردانه تلاش هاي بيدريغ به خرچ داده اند. اخرين تلاش ها با فدراسيون هاي كشور هاي منطقه اينست كه بايد اين بازي ملي شامل بازي هاي جهاني المپيك ساخته شود و چاپاندازان ما بتوانند از امتياز و امكانات المپيات جهان مستفيد گردند. داكتر اشرف غني احمدزي در جريان سيمينار آموزشي تيم كمپاين انتخاباتي خود به رقبا نتخاباتي خود چلنج داد كه در هر گوشه و كنار افغانستان آماده است با تمامي كانديدا ها روي برنامه ملي مناظره نمايد. واقعاً هم مشكل خواهد بود كسي با داكتر اشرف غني روي برنامه ملي به مناظره بنشيند.

او كه هميشه از دست آوردهاي ورزش و ورزشكاران و تاثير مثبت آن بالاي اتحاد و وحدت مردم حرف ميزند به رقبا خود گفت كه حتي در عرصه بزكشي هم از ديگران دست بالا دارد. اگر ميخواهند بيآزمايند و اسپ ندارند حتي معاون اولش جنرال صاحب دوستم برايشان اسپ هم ميدهد. بعضي از دوستان ما كه امروز در تكت هاي متفاوت انتخاباتي قرار دارند و افزايش حمايت مردم از تكت انتخاباتي داكتر اشرف غني نا راحت هستند درپي يك دسيسه افتاده اند. در صفحات فيسبوكي خود به شكل توهين آميز به تيم انتخاباتي تداوم و تحول حمله ور شدند. اين روش درست رقابت و كمپاين نيست.

اخلاقي نيست و سياسي نيست اينكه دوستان ما خود را به تار خام بيآوزند. جنرال صاحب دوستم همانگونه نبوغ سياسي دارد و محبوب القلوب مليون ها انسان است ويژه گي هاي زياد ديگري نيز دارد. در عرصه نظامي و تامين امنيت شخصيت بي بديل در كشور است. در عرصه رشد معارف و تحصيلات عالي شما شاهد هستيد كه در كابل در زمان حكومت جمعيت دروازه مكاتب و پوهنتون ها بسته بود اما در شمال در روي پسر و دختر باز بود.

علما و دانشمندان ، هنرمندان و هنر پيشه گان ، اهل مطبوعات و قلم بدستان همه از كنار جنرال صاحب دوستم بهره برده اند و تشويق گرديده اند. طبعيتاً جنرال صاحب ورزش ورزشكاران را نيز دوست دارد. بركشي و فوتبال از ورزش هاي است بيشتر علاقه دارد. به دوستان عزيز كه شايعه پراگني ميكنند تكرار ميكنم كه (اين ابهامي كه داكتر اشرف غني جنرال دوستم را فريب ميدهد و بعد از اخذ راي طرفداران جنرال صاحب، بازي ديگري را روي دست خواهد گرفت و صلاحيت هاي قانوني اش را محدود خواهد كرد ) ابهامات بي اساس است. بجز تفرقه و مخشوش كردن ذهن مردم چيزي ديگري نيست.

داكتر نجيب ميخواست فريب بدهد چي شد؟ استاد رباني شهيد فريب داد و اعلام جهاد كرد عليه جنرال دوستم چي شد؟ده ها نفر ديگر همچنان. به مفكوره هاي داكتر صاحب اشرف غني براي تامين عدالت ، مشاركت ملي واقعي، آوردن صلح ، رفاه اجتماعي و آبادي افغانستان دارد ما باور داريم. هركسي بعد ازين نيت و آرزوي فريب دادن جنرال دوستم و ملت جنرال دوستم را داشته باشد باور داشته باشيد كه سرنوشت شان از كسانيكه در بالا نام شانرا ذكر كرديم متفاوت نخواهد بود. به آرزوي يك افغانستاني كه تفرقه و بدبختي از آن برچيده شده باشد.

natality

Доброго вечера ;)Очень нуждаюсь в переводе...: джони ман ширини ман назанинам
:-[

dahbed

Цитата: BARLAS от января  4, 2014, 18:20
Если кто то знает дари переведите пожалуйста. Спасибо

بزكشي ورزش ملي توركان افغانستان است كه مخصوص مردان است. خوشبختانه اين ورزش در ميان ساير اقوام باهم برادر كشور رايج گرديده بر علاوه توركستان زمين در ديگر نقاط كشور نيز علاقمندان زيادي پيدا كرده است.

در ماه سپتمبر 2013 از جانب فدراسيون ورزش هاي ملي توركي كشور دوست قزاقستان مسابقه بزرگ بزكشي داير گرديده بود كه در آن كشورهاي روسيه، چين، مغولستان و تاجكستان همراه با شش جمهوريت توركي كه شامل توركيه، اوزبيكستان،تركمستان، قيرغيزستان و قزاقستان اشتراك نموده بودند. افغانستان نيز دعوت گرديده بود اما فدراسيون بزكشي افغانستان بنابر مشكلات انتقال اسپ هاي چاپاندازان ما به قزاقستان نتوانست اشتراك نمايد. من و جناب داكتر عنايت الله بابر فرهمند به نماينده گي از ميراث داران اصلي اين ورزش ملي مان اشتراك و تماشا نموديم.

منظور اصلي اينكه ما با اين ووزش ملي نياكان مان هميشه افتخار داريم. در افغانستان نيز جناب جنرال صاحب دوستم به صفت رهبر توركان افغانستان به ترويج و ترغيب اين ورزش مردانه تلاش هاي بيدريغ به خرچ داده اند. اخرين تلاش ها با فدراسيون هاي كشور هاي منطقه اينست كه بايد اين بازي ملي شامل بازي هاي جهاني المپيك ساخته شود و چاپاندازان ما بتوانند از امتياز و امكانات المپيات جهان مستفيد گردند. داكتر اشرف غني احمدزي در جريان سيمينار آموزشي تيم كمپاين انتخاباتي خود به رقبا نتخاباتي خود چلنج داد كه در هر گوشه و كنار افغانستان آماده است با تمامي كانديدا ها روي برنامه ملي مناظره نمايد. واقعاً هم مشكل خواهد بود كسي با داكتر اشرف غني روي برنامه ملي به مناظره بنشيند.

او كه هميشه از دست آوردهاي ورزش و ورزشكاران و تاثير مثبت آن بالاي اتحاد و وحدت مردم حرف ميزند به رقبا خود گفت كه حتي در عرصه بزكشي هم از ديگران دست بالا دارد. اگر ميخواهند بيآزمايند و اسپ ندارند حتي معاون اولش جنرال صاحب دوستم برايشان اسپ هم ميدهد. بعضي از دوستان ما كه امروز در تكت هاي متفاوت انتخاباتي قرار دارند و افزايش حمايت مردم از تكت انتخاباتي داكتر اشرف غني نا راحت هستند درپي يك دسيسه افتاده اند. در صفحات فيسبوكي خود به شكل توهين آميز به تيم انتخاباتي تداوم و تحول حمله ور شدند. اين روش درست رقابت و كمپاين نيست.

اخلاقي نيست و سياسي نيست اينكه دوستان ما خود را به تار خام بيآوزند. جنرال صاحب دوستم همانگونه نبوغ سياسي دارد و محبوب القلوب مليون ها انسان است ويژه گي هاي زياد ديگري نيز دارد. در عرصه نظامي و تامين امنيت شخصيت بي بديل در كشور است. در عرصه رشد معارف و تحصيلات عالي شما شاهد هستيد كه در كابل در زمان حكومت جمعيت دروازه مكاتب و پوهنتون ها بسته بود اما در شمال در روي پسر و دختر باز بود.

علما و دانشمندان ، هنرمندان و هنر پيشه گان ، اهل مطبوعات و قلم بدستان همه از كنار جنرال صاحب دوستم بهره برده اند و تشويق گرديده اند. طبعيتاً جنرال صاحب ورزش ورزشكاران را نيز دوست دارد. بركشي و فوتبال از ورزش هاي است بيشتر علاقه دارد. به دوستان عزيز كه شايعه پراگني ميكنند تكرار ميكنم كه (اين ابهامي كه داكتر اشرف غني جنرال دوستم را فريب ميدهد و بعد از اخذ راي طرفداران جنرال صاحب، بازي ديگري را روي دست خواهد گرفت و صلاحيت هاي قانوني اش را محدود خواهد كرد ) ابهامات بي اساس است. بجز تفرقه و مخشوش كردن ذهن مردم چيزي ديگري نيست.

داكتر نجيب ميخواست فريب بدهد چي شد؟ استاد رباني شهيد فريب داد و اعلام جهاد كرد عليه جنرال دوستم چي شد؟ده ها نفر ديگر همچنان. به مفكوره هاي داكتر صاحب اشرف غني براي تامين عدالت ، مشاركت ملي واقعي، آوردن صلح ، رفاه اجتماعي و آبادي افغانستان دارد ما باور داريم. هركسي بعد ازين نيت و آرزوي فريب دادن جنرال دوستم و ملت جنرال دوستم را داشته باشد باور داشته باشيد كه سرنوشت شان از كسانيكه در بالا نام شانرا ذكر كرديم متفاوت نخواهد بود. به آرزوي يك افغانستاني كه تفرقه و بدبختي از آن برچيده شده باشد.
По абзацам.
-Бузкаши(козлодрание) является национальным состязанием турков Афганистана и участвуют в нем только мужчины. Отрадно, что это состязание распространено среди больщинства населения страны, кроме турконаселенных местностей оно нашло больщое количество своих поклоников и на других территориях...
Турции пиздес

dahbed

Цитата: natality от января  5, 2014, 22:08
Шом ба хайр!
-Жизнь моя, сладкая моя, красотка моя!
Турции пиздес

dahbed

Цитироватьدر ماه سپتمبر 2013 از جانب فدراسيون ورزش هاي ملي توركي كشور دوست قزاقستان مسابقه بزرگ بزكشي داير گرديده بود كه در آن كشورهاي روسيه، چين، مغولستان و تاجكستان همراه با شش جمهوريت توركي كه شامل توركيه، اوزبيكستان،تركمستان، قيرغيزستان و قزاقستان اشتراك نموده بودند. افغانستان نيز دعوت گرديده بود اما فدراسيون بزكشي افغانستان بنابر مشكلات انتقال اسپ هاي چاپاندازان ما به قزاقستان نتوانست اشتراك نمايد. من و جناب داكتر عنايت الله بابر فرهمند به نماينده گي از ميراث داران اصلي اين ورزش ملي مان اشتراك و تماشا نموديم.

... В сентябре 2013 года, со стороны Федерации спорта по национальным, тюркским видам спорта, дружественного государства Казахстан, было проведено больщое состязание по козлодранию. В нем участвовали такие страны как: Россия, Китай, Монголия, Таджикистан и тюркоязычные страны : Турция, Узбекистан, Туркменистан, Кыргыстан и Казахстан. Был приглашен и Афганистан, но Федерация козлодрания Афганистана в связи с проблемами транспортировки коней участников в Казахстан, не смог участвовать в соревновании. Я и господин доктор - Инаятуллах с радостью и гордостью, как истинные наследники этого, нашего национального вида  спорта, участвовали как зрители и наслаждались этим...
Турции пиздес

dahbed

Цитироватьمنظور اصلي اينكه ما با اين ووزش ملي نياكان مان هميشه افتخار داريم. در افغانستان نيز جناب جنرال صاحب دوستم به صفت رهبر توركان افغانستان به ترويج و ترغيب اين ورزش مردانه تلاش هاي بيدريغ به خرچ داده اند. اخرين تلاش ها با فدراسيون هاي كشور هاي منطقه اينست كه بايد اين بازي ملي شامل بازي هاي جهاني المپيك ساخته شود و چاپاندازان ما بتوانند از امتياز و امكانات المپيات جهان مستفيد گردند. داكتر اشرف غني احمدزي در جريان سيمينار آموزشي تيم كمپاين انتخاباتي خود به رقبا نتخاباتي خود چلنج داد كه در هر گوشه و كنار افغانستان آماده است با تمامي كانديدا ها روي برنامه ملي مناظره نمايد. واقعاً هم مشكل خواهد بود كسي با داكتر اشرف غني روي برنامه ملي به مناظره بنشيند
.

...Хотим сказать, что мы этим национальным вида спорта наших предков всегда гордимся. И в Афганистане господин генерал - сахиб Дустум, в качестве руководителя турков Афганистана, для развития и популлизации этого спорта, мужественно предпринимает много усилий. Одним из последних иннициатив было то, что бы включить этот национальный вид спорта в международные федерации и признание его как всемирного игрового вида спорта. И чтобы наши спортсмены могли пользоваться всемирными олимпийскими льготами и возможностями. Доктор Ашраф Гани Ахмадзий...

Турции пиздес

-Dreamer-

Дахбед, это обычный персидский язык? Никаких особенностей не заметно?

dahbed

Цитата: -Dreamer- от января  6, 2014, 12:25
Дахбед, это обычный персидский язык? Никаких особенностей не заметно?
Никаких,  арабизмов побольще.
Турции пиздес

BARLAS

Рахмати Калон.

Уважаемый dahed огромное вам спасибо за помощь.

natality

Türk

Цитата: dahbed от января  6, 2014, 09:16
Шом ба хайр!
Назенин разве красотка?

Абулгази Бахадур-хан

dahbed

Цитата: BARLAS от января  6, 2014, 17:07
Рахмати Калон.

Уважаемый dahed огромное вам спасибо за помощь.
Сызда да зур рахмат.
Турции пиздес

dahbed

Цитата: Dağ Xan от января  6, 2014, 19:19
Цитата: dahbed от января  6, 2014, 09:16
Шом ба хайр!
Назенин разве красотка?
1. Красотка
2. Кокетка
3. Возлюбленная.
Турции пиздес

dahbed

Турции пиздес

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр