Українська - латиницею. Що видумаєте про це?

Автор Ревета, сентября 11, 2005, 00:16

0 Пользователи и 3 гостей просматривают эту тему.

Linden

Цитата: Python от апреля 22, 2020, 01:32
Todi vže, mabutı, "naravytısä" — tak pytomiše, IMHO.
A äkßo ukraïnsıki slova staütı dlä latynku zahromizdkymy, to, mabutı, potribna inša latynka.
V budj-jakomu vypadku, vono Moskovsjke, xotc i maje putj z tserkovonoslovjansjkoji. Tomu smyslu robyty pytomice – duge sumnivcno.

Цитата: Sandar от апреля 21, 2020, 20:38
Vlad26t, це я так записав слово «нравиця», тобто «подобаєця». Такий варіант кращий для латиниці, ніж, наприклад, варіанти «podobajetjsja», «podobajetjsia», «podobajeťśa», «podobajeťsia». Нема громіздкості і неестетичності.
Meni dectco bajduge na hromidkistj i krasotnistj, bo to perevagno sprava zvytcky. Ale, dlja potcatku, mogec rozmegyty sja: podobajetj sja. Tcysto umovno mogec pijty dalji, a same vidkynuty tj: podobaje sja. Pravda, moge podekoly vynyknuty plutanyna, narpyklad tsjikave sja – podibnistj do prykmetnyka serednjoho rodu vid tsjikavyj. Odnak, hadaju, tcastyna sja polehce (xotc i ne zavgdy, bo je sja, jak blyzce za tsja) vkaz na tcastynu movy. Takog zaznatcu, ge jestj spoluka do smaku.

Sandar

Цитата: Python от апреля 22, 2020, 01:32
Todi vže, mabutı, "naravytısä" — tak pytomiše, IMHO.
A äkßo ukraïnsıki slova staütı dlä latynku zahromizdkymy, to, mabutı, potribna inša latynka.
Моя бабуся з Черкащини казала «нара́виця». Мені це завжди здавалося милим.

Sandar



Linden

Цитата: Sandar от апреля 22, 2020, 06:01
Jaki nedoliky v gajevyci?


  • Potreba v roz. znakiv. A otge moglyvi texnytcni problemy. Z pryjemnoho, jyx ne tak bahato: š, č, ž.
  • Nemaʼ okremyx bukv dlja dz i dg.
  • Jestj potreba v apostrofi, jakctco ne zminjuvaty osnovu pravopysdu.
  • Dlja dekotryx: hromidkistj i krasotnistj.

Цитата: Sandar от апреля 22, 2020, 05:31
My majemo vykorystovuvaty gajevycju, bo my kolyšnja horvatsjka kolonija!

Takog zalycaje superetclyvistj rjadu x, h, q, kotroho ustaleno zapysujutj jak x, h, g. Ty tcomusj joho zrucyv pravorutc, a otge vykynuv q (aqrus).


Linden

Цитата: Vlad26t от апреля 22, 2020, 07:43
А словацька латинка?


  • Maje duge bahato bukv z roz. znakamy, navitj ne budu pereraxovuvaty.
  • Pojednani dvi skladovi: hatcok, kotryj v pevnyx drukovanyx bukv zminjuje sja, i akut. Takyj zapys vnosyty jme lyce plutanynu nam, oskiljky mjaki t i d radce poznatcaty jmutj sja hatckom, bo akutovyx nema, lyce jak dopomigni okremi.
  • Jakctco zberihaty tcynnyj pravopys, to problema z podvojenjamy cypjatcyx, ctybu driggja, zatytccja, oblytccja.
  • Dosji nemaʼ okremyx bukv dlja dz i dg.


Sandar

Ja duže proty latynyci, ale cja tjema nijak ne widpustytj mene. Meni zdajetjsja ja ostatočno zrozumiw, jakoju maje buty latynycja jakby ja ne buw proty neji — HAJEWYCJA!

Sandar

Duže krasywo dywytjsja!
(«dywytjsja» ce «wyhljadaje», tak kažutj halyčany, a my ž kolyšnja halycjka kolonija, tomu majemo howoryty jak halyčjeny!)


Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Linden

Цитата: Sandar от апреля 26, 2020, 00:12
Ja duže proty latynyci, ale cja tjema nijak ne widpustytj mene. Meni zdajetjsja ja ostatočno zrozumiw, jakoju maje buty latynycja jakby ja ne buw proty neji — HAJEWYCJA!
Zaznatcu, ge za Qajovytsjoju /v/ peredaje sja /v/, a ne /w/.

Цитата: Python от апреля 26, 2020, 06:35
А що, як ми колишня клінгонська колонія? :)

No, mogec sprobuvaty zapysaty. Vge vydno, ge ne vystatcaje bukv dlja 4 zvukiv, i tsje poraxuvav bez vraxuvanj, jak tsji bukvy za zvukom budusj sxogi z poperednjymy. No, i varto zaznatcyty, ge te pysjmo dobre prygylo sja latynytsjoju.

Svojoho tcasu pidstavjav pid kyrylytsju: zi zsuvom i bez.

Цитата: Сергий от апреля 26, 2020, 00:47
Budu speakaty razom z vamy
Ja pryxyljnyk zminjuvaty pid nacu vymovu, tomu, na moju dumku, krasce spikaty.

Sandar

Linden, ja juzaju W zamistj V, bo pry bezprecedentnij častoti litery Y — V wyhljadaje nekrasywo. Tomu W, otak.


Hellerick

Me recorda ce en enfantia me ia jua con transcrive ucraince cual ia ave coresponde I>Y, И>I.

Помню, в детстве я баловался украинским транслитом, в котором было соответствие I>Y, И>I.

Vlad26t

Hellerick, здесь обсуждаются предполагаемые украинские латиничные писания, а не LFN.

Hellerick

E me dise sur scrives latina ucraindse sujestada. E me no paraloa ucrainsce.

Так я о предполагаемых украинских латинских написаниях и пишу. А у украинским не владею.

Vlad26t

LFN неуместен при предполагаемых украинских латинских написаниях 8-)

Sandar

Цитата: Hellerick от апреля 26, 2020, 17:34
Me recorda ce en enfantia me ia jua con transcrive ucraince cual ia ave coresponde I>Y, И>I.

Помню, в детстве я баловался украинским транслитом, в котором было соответствие I>Y, И>I.
Это очень хороший вариант при такой частотности И, ее намного больше получается в тексте, чем І. Таким образом, если следовать большинству, получается очень много Y, а это ж очень неэстетично.

Sandar

Но в гаевице, которую я представил здесь последней своей латиницей, я следую не эстетике, а привычке большинства.

Linden

Tcomu moskovsjkoju?

Tcastotnistj y ne nabahato biljca za i.

Zamina w i v ne duge zrozumila, bo w to po sutjy dvi v.

Sandar

Російською, бо Хелерик не знає української.

Ні, насправді И частотніша за І, це очевидно.
V при такій рясноті Y виглядає дуже некрасиво і навіть нерозбірливо. Тому W.


Sandar

Шо саме цей графік показує?
Якшо подивитися на розподіл И і І в окремих словах, то очевидно, шо текст виходить весь YYYYYYYYYYY.

Paul Berg

Цитата: Sandar от апреля 29, 2020, 00:24
Шо саме цей графік показує?

Частотність літер в корпусі ГРАК ( 24 974 документів, 192 962 109 слів)

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр