Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Как добиться не литературного русского выговора

Автор MithrilHunter, апреля 8, 2018, 19:04

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Sandar

DarkMax2, гидота в тому, шо хлопець-то з Харкова і ймовірно переробив свою вимову на російську, шоб бути привабливішим (типу мода така в якихось середовищах), чи гидота просто в тому, шо така є та вимова? Я так розумію, перше. Я помиляюсь?
А може Вам показалось, шо то російська вимова?
А, може, не показалось, але, може, в хлопця мама з Росії, він ріс в Харкові, але наслідував маму?

Sandar

Цитата: MithrilHunter от апреля 11, 2018, 14:48
Цитата: DarkMax2 от апреля 11, 2018, 11:07
Кстати, вчера встретил молодого харьковчанина с маасковским выговором. Бр... Гыдота.
Думаете, мужчины лишь с низким голосом его могут себе позволить, а иначе будет звучать манерно (читай по-гейски)?
А з низьким голосом агресивно. Нє?

Цитата: MithrilHunter от апреля 11, 2018, 14:48p.s Надеюсь я правильно понимаю использование слова "читай" в этом случае.
А чо Ви не хочете писати просто як говорите? Без «читай» отого, наприклад.
Взагалі, правильно.

DarkMax2

Цитата: Sandar от апреля 11, 2018, 14:59
DarkMax2, гидота в тому, шо хлопець-то з Харкова і ймовірно переробив свою вимову на російську, шоб бути привабливішим (типу мода така в якихось середовищах), чи гидота просто в тому, шо така є та вимова?
Боуф оф зем.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

MithrilHunter

Цитата: Sandar от апреля 11, 2018, 15:02
А з низьким голосом агресивно. Нє?
Мне есть с чем сравнивать. Нормальный мужской голос или ломающийся убогий + московский акцент = вельми різний результат. Не на користь другого варіанту першого доданка.

Цитата: Sandar от апреля 11, 2018, 15:02А чо Ви не хочете писати просто як говорите? Без «читай» отого, наприклад.
Взагалі, правильно.
О, я радий, що зміг його правильно використати. А загалом так цікавіше, красивіше. І чому ви думаєте, що я говорю інакше?

MithrilHunter

Цитата: Sandar от апреля 11, 2018, 14:59
хлопець-то з Харкова і ймовірно переробив свою вимову на російську, шоб бути привабливішим
Ну, якщо раніше він говорив суржиком, то його рішення стосовно своєї орфоепічної політики є одним з доречних. Сподіваюсь, всі згодні, що російська вимова краще суржику. Тому що треба хоч якоюсь мовою говорити більш-менш правильно.

Sandar

Цитата: MithrilHunter от апреля 11, 2018, 17:11І чому ви думаєте, що я говорю інакше?
Ви були невпевнені щодо вживання слова, значить, то слово було Вам незвичним. Ви могли вжити більш розмовне і поширене «считай». І взагалі складається враження, шо Ви хочете шось зробити з своєю мовою, наче з нею якісь проблеми.

Sandar

Цитата: MithrilHunter от апреля 11, 2018, 17:16
Цитата: Sandar от апреля 11, 2018, 14:59
хлопець-то з Харкова і ймовірно переробив свою вимову на російську, шоб бути привабливішим
Ну, якщо раніше він говорив суржиком, то його рішення стосовно своєї орфоепічної політики є одним з доречних. Сподіваюсь, всі згодні, що російська вимова краще суржику. Тому що треба хоч якоюсь мовою говорити більш-менш правильно.
Це залежить від конкретних потреб кожної людини. Якшо треба працювати в середовищі, де є певні вимоги, то є резон підстраюватись під ті вимоги. А якшо це просто уявлення про красу, якісь моральні імперативи типу «правильно так, бо так правильно, я хочу бути правильним», то є два варіанти: 1) Робити так, як раптом чогось захтілось, заморочуватись. 2) Попробувати розібратись, звідки взялись ці уявлення і імперативи і який вони мають сенс (і чи варто заморочуватись).

Sandar

Цитата: MithrilHunter от апреля 11, 2018, 17:16
Цитата: Sandar от апреля 11, 2018, 14:59
хлопець-то з Харкова і ймовірно переробив свою вимову на російську, шоб бути привабливішим
Ну, якщо раніше він говорив суржиком, то його рішення стосовно своєї орфоепічної політики є одним з доречних. Сподіваюсь, всі згодні, що російська вимова краще суржику. Тому що треба хоч якоюсь мовою говорити більш-менш правильно.
Якшо він говорив суржиком, то його фонетика українська. А мова про використання хлопцем російської. Суржик тут ні до чого.

MithrilHunter


Sandar

Цитата: MithrilHunter от апреля 11, 2018, 21:14
Може й ні до чого, але мова все одно про звуки, акцент.
Та нє. Шо ми маємо від ДаркМакса — хлопець з Харкова говорить російською з московським акцентом, це типу він мав харківський акцент і під впливом неприємних ДаркМаксу уявлень про красу змінив його на московський. Ви ж припускаєте, шо хлопець раніше говорив суржиком. Ну, це явно не вписується в описану ситуацію — український акцент в своїй українській (а суржик це українська) не можна замінити на московський акцент у своїй російській, бо це явно повне логічне безглуздя.

Vesle Anne

Цитата: MithrilHunter от апреля  8, 2018, 19:04
Буду рад, если кто-нибудь даст примеры такого произношения, (аудио, видео, каких-то известных людей) или "инструкцию", как говорить так.
кстати, по прежнему непонятно, какой акцент вы хотите у себя выработать :)
Rhaid achub ar bob cyfle i hybu Cymreigrwydd :)
Capoeira e bom para mim, Capoeira e bom pra voce, Capoeira e bom ai ai ai, nao sei porque
"Православные сами по себе - экстремальная и малочисленная группа" (с) Даниэль

Sandar


MithrilHunter

Цитата: Sandar от апреля 11, 2018, 21:36
Та нє. Шо ми маємо від ДаркМакса — хлопець з Харкова говорить російською з московським акцентом, це типу він мав харківський акцент і під впливом неприємних ДаркМаксу уявлень про красу змінив його на московський. Ви ж припускаєте, шо хлопець раніше говорив суржиком. Ну, це явно не вписується в описану ситуацію — український акцент в своїй українській (а суржик це українська) не можна замінити на московський акцент у своїй російській, бо це явно повне логічне безглуздя.
Може ви й праві.
Цитата: Sandar от апреля 11, 2018, 23:19
MithrilHunter, у Розы Сябитовой (я видео выложил) такой акцент?
Нет, у неё, как по мне, почти литературное произношение.

From_Odessa

Цитата: DarkMax2 от апреля 11, 2018, 15:23
Боуф оф зем.
Какое боуф, если Вы не знаете этого человека вообще? Откуда Вы знаете, что он специально переделывал свой акцент в московский? Это, конечно, возможно, но очень маловероятно. 99%, что он приехал из Москвы, Подмосковье или иного региона со схожим акцентом.

Sandar

Цитата: From_Odessa от апреля 12, 2018, 15:35
Цитата: DarkMax2 от апреля 11, 2018, 15:23
Боуф оф зем.
Какое боуф, если Вы не знаете этого человека вообще? Откуда Вы знаете, что он специально переделывал свой акцент в московский? Это, конечно, возможно, но очень маловероятно. 99%, что он приехал из Москвы, Подмосковье или иного региона со схожим акцентом.
Або його мама чи тато. І він від них навчився.

DarkMax2

Цитата: From_Odessa от апреля 12, 2018, 15:35
Цитата: DarkMax2 от апреля 11, 2018, 15:23
Боуф оф зем.
Какое боуф, если Вы не знаете этого человека вообще?
Обидва явища гидота. З яким маємо справу, звісно, не знаю точно.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

From_Odessa

Цитата: Sandar от апреля 12, 2018, 15:53
Або його мама чи тато. І він від них навчився.
Если он при этом рос в Харькове, то вряд ли это так явно проявлялось бы в его речи - остальное окружение серьёзно влияло бы.

From_Odessa


Lodur

Цитата: MithrilHunter от апреля 12, 2018, 15:32
Цитата: Sandar от апреля 11, 2018, 23:19
MithrilHunter, у Розы Сябитовой (я видео выложил) такой акцент?
Нет, у неё, как по мне, почти литературное произношение.
Тогда, может, это?
https://rutube.ru/video/540baa5e0f164584f32c66c3e5c6461e/
8-й Девственник Лингвофорума

If the doors of perception were cleansed, everything would appear to man as it is: infinite. (W. Blake)
Какая потребителю разница, какой продукт лучше не работает?.. (Awwal12)

Solowhoff


Alone Coder

Рекомендую классический деулинский: https://m.youtube.com/watch?v=tAbT7qH6-yY
Моей маме понравилось, говорит, как в детство вернулась (она из Ухолова).


ostapenkovr

Вспомнился анекдот из жизни:
Орг. химию у нас преподавал профессор Стадник (польского происхождения, недолюбливал украинцев).
Один студент, грузин, на экзамене решил подлизаться, и начал отвечать как бы с украинским акцентом (!!!), решив, что Стадник - украинец.
Ржали все.

DarkMax2

Стадник таки украинская фамилия. Скорее всего из ополяченного рода.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

zazsa

Численность популяции особей с украинскими фамилиями, которые недолюбливают украинцев, сейчас высока, как никогда.
Привет участникам международного лингвистического форума!
У всякого народа есть родина, но только у нас – Гондурас.
Переписываю историю. Разжигаю национальную, религиозную рознь и ненависть к социальным группам. Недорого.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр