Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Нацыянальная самасьвядомасьць.

Автор Jurek7, апреля 10, 2008, 11:16

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Jurek7

Я маю беларускую, польскую і казахскую кроў..., і, можа 1 працэнт расейскай.   :D

Lugat

Цитата: Jurek7 от апреля 27, 2008, 13:44
Я маю беларускую, польскую і казахскую кроў..., і, можа 1 працэнт расейскай.   :D
Мне больш даспадобы кітайская канцэпцыя нацыі: 国民 [guómín], дзе: 国 [guó] - краіна, дзяржава, а 民 [mín] - народ. Выходзіць - народ краіны, народ дзяржавы.
Ну, і зразумела, аб этнічным паходжанні продкаў не варта забываць. А яно - гэта ўсе народы свету.

sknente

Я отрымалэм натхненне от Юрека и цяпер тэж ўважаю сябе беларусам. 8)
:3

Jurek7

Цитата: sknente от апреля 27, 2008, 14:20
Я отрымалэм натхненне от Юрека и цяпер тэж ўважаю сябе беларусам. 8)

Гэта добра..., ды вось толькі не "ад Юрэка", а "ад Юрка" трэба гаварыць.   :D

sknente

:3

Jurek7

Так, вучыцца трэба, але ня бойцеся, пішыце, бо менавіта так можна чаму-небудзь навучыцца. Не саромцеся, бо тут усе свае.   ;up:

sknente

Тасукете, тылько сталэм беларусам як Масква ўжо за мной пачала шпиёніць. Зашоў на адзін беларускій сайт (павучыцца мове) як вижу ў вярху вясіць напіс "Рамблер ищет по-новому: [советские космонавты бога нет]" а гэта ёсць то самае што я вчешней шукалэм ў гугле (окала тры гадзіны тэму). Що то ёсць такое??? Як рамблер ведае о тым што я шукаў ў гугле. :'(

Гістория на гугле у мяне вылончона. :donno: :paranoid android:
:3

Jurek7


sknente

Для тэго жэ я не ведаю як па беларуску напісаць "вылончона". :-[ Осіете куре.
:3


sknente

А "зашмат" гэта многа ці мала? Я падумаў і ряшыў што многа. 8)
:3


sknente

Ага, гэта тыпа, як, ў цябе ёсць шмат (чаго та палезнаго, напрыклад сала) а ў мяне ёсць яшчэ венцэй ніж шмат, так ў мяне аж зашмат.

Але зэ слоўнікамі в інтэрнэце гыта не так.
:3

Jurek7

Цитата: sknente от апреля 27, 2008, 15:55
Ага, гэта тыпа, як, ў цябе ёсць шмат (чаго та палезнаго, напрыклад сала) а ў мяне ёсць яшчэ венцэй ніж шмат, так ў мяне аж зашмат.

Але зэ слоўнікамі в інтэрнэце гыта не так.

А Вы гляньце ў гэтым форуме.
http://lingvoforum.net/index.php/topic,7325.msg112523.html#msg112523

sknente

Бардзо пану дзякую, а то я глядзеў ў гэтам слоніке, і ён такі ў многіх рэчі палезны, але як в нём шукаеш "выключить" то ён цябе яго прекладае на ўсе мовы, акрамя беларускай. :(
:3


sknente

Алеж яка у цябе добжэ выхована полшчызна, шкода жэ я на ней ніц не разумею. :(
:3

Jurek7


sknente

Очевишче так можэ быць, хыба мала ў свеце лудзей хто не разумеюць што яны пишуць? :D
:3

Jurek7


sknente

Без флуду няма самасьвядомасці. :no: Як мы думаем атрымаць самасьвядомасць калі не будзем флудзіць на беларускай мове? :donno:
:3

Jurek7

Ды проста трэба заўжды трымацца так, як быццам ніколі расейскаю і не размаўляў.    :yes:

piton

Цитата: "Jurek7" от
Ды проста трэба заўжды трымацца так, як быццам ніколі расейскаю і не размаўляў.

:)
W

iopq

Так і буду казати. Моїм батькам. Не розумію вашу кляту російску!
Poirot: Я, кстати, тоже не любитель выпить, хоть и русский.
jvarg: Профессионал? ;)

Jurek7

Не, ну так, вядома, ня трэба казаць, проста імкнуцца па максімуме не карыстацца расейскай мовай. Гэта будзе і культурна і патрыятычна, і ніхто вас "дзёўбаным фанатыкам" не назаве. Усюды варта залатую сярэдзіну выконваць.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр