Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Допоможіть! Треба розсудити вчителя та ученицю!

Автор Paranoical_Monster, января 12, 2012, 15:31

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Paranoical_Monster

Отже, я учениця 11го классу. Після написання контрольної тороті в мене із вчителем виникли розбіжності в такому завданні:
Позначте ряд, у якому правильно вказно значення вставного слова:
  А) Отже, Січ виникла як грізна військова база і не втрачала уього значення. (Стревдження)
Б) Безперечно, ще й сьогодні буттю деяких малих етносів може загрожувати небезпека. (Сумнів)
  В) Може, ця сосна була нащадком реліктових велетнів? (Припуження)
  Г) Кажуть, у калині материна любов і ласка... (Зв"язок думок у реченні)
Червоним позначені відповіді вчителя, чорні - мої. Так, в першому реченні у мене помилка, це я визнала, але все інше...
По-перше, як слово "безперечно" може бути сумнівом якщо це "без заперечень", тобто як я розумію сумніву немає (українська мова складна штука, може бути всяке, звичайно  :) )
По-друге, я приводила вчителю статтю з довідника де ясно все розжовано, яле вона вперлася рогом, вибачте, і каже мені як нема такої категорії, то нема такого значення (щось на зразок цього)
Отож, благаю, роз"ясніть як тут і що...бал вже не повернути, але якщо мені нададуть тут кваліфіковану відповіть, просто душа заспокоїться, що все ж таки я права
P.S. Вибачте зразу за помилки якщо є в написанні, не маю часу аби думати як писать  :-[ )

Artemon

Цитата: Paranoical_Monster от января 12, 2012, 15:31По-друге, я приводила вчителю статтю з довідника де ясно все розжовано, яле вона вперлася рогом, вибачте, і каже мені як нема такої категорії, то нема такого значення (щось на зразок цього)
Можливо, якщо наведете її тут, то зможу сказати більше. Узагалі класифікація вставних слів і словосполучень - доволі слизька тема, там подекуди однозначно стверджувати щось важко.
За разнообразие в мире языков: //vk.com/lingvomir
    [li]Чёрное и белое - лишь условные абстракции. Но жить, навешивая ярлыки, куда проще.[/li]
    [li]Green ideas и глокая куздра сообщают, что главное – принцип. Слова меняются, модели остаются.[/li]
    [li]Хорошо кишинёвскому сыну тайца и египтянки.[/li]
    [li]Ругая эсперанто, предлагайте альтернативы. Многие в вашей стране смотрят голливудские фильмы без перевода?[/li]
    [li]Живой язык = мёртвый конланг + армия и флот.[/li]
    [li]Центру нужны единое мнение, единый язык и смиренные налогоплательщики.[/li]

Paranoical_Monster

Саму статтю не зможу показати, але вона є у довіднику авраменка до ЗНО 2012 (та й за попередні роки підійде, я перевіряла)
ЦитироватьУзагалі класифікація вставних слів і словосполучень - доволі слизька тема
я розумію, сама бачу що всюди різна класифікація, але чомусь вчитель це не хоче розуміти((

Artemon

Що, наприклад, значить група "сумнів"? Не знаю, що там у Авраменка, але з моєї точки зору, ділити групу "ймовірності" на "припущення" і "сумнів" - це якось того. "Безперечно", "звісно" з одного кінця шкали ймовірності, а "можливо", "хтозна" - з іншої. Отак своєму вчителеві й перекажіть. :)
За разнообразие в мире языков: //vk.com/lingvomir
    [li]Чёрное и белое - лишь условные абстракции. Но жить, навешивая ярлыки, куда проще.[/li]
    [li]Green ideas и глокая куздра сообщают, что главное – принцип. Слова меняются, модели остаются.[/li]
    [li]Хорошо кишинёвскому сыну тайца и египтянки.[/li]
    [li]Ругая эсперанто, предлагайте альтернативы. Многие в вашей стране смотрят голливудские фильмы без перевода?[/li]
    [li]Живой язык = мёртвый конланг + армия и флот.[/li]
    [li]Центру нужны единое мнение, единый язык и смиренные налогоплательщики.[/li]

Sirko

ЦитироватьГрупи   Приклади
Виражають упевненість, невпевненість, сумнів    безумовно, безперечно, без сумніву, певна річ, правда, здається, видно, мабуть, може, очевидно, може бути, либонь, а може, правду кажучи, щоправда, сподіваюся
Виражають задоволення, незадоволення, радість, жаль, здивування    на щастя, на диво, слава Богу, на жаль, як на зло, на сором, чого доброго, як навмисне, як на біду, дивна річ
Указують на джерело повідомлення    по-моєму, по-твоєму, кажуть, як кажуть, мовляв, на мою думку, бачу, по-вашому, як відомо, на думку..., за словами...
Указують на зв'язок думок, послідовність викладу    по-перше, по-друге, нарешті, до речі, між іншим, крім того, навпаки, отже, наприклад, інакше кажучи, таким чином, значить, виходить, однак, проте
Привертають увагу співрозмовника    чуєте, бачиш, уяви собі, зверніть увагу, майте на увазі, між нами кажучи, зрозумійте, даруйте

Все просто: значення (на гадку вчителя) має співпадати з назвою групи. Ствердження і припущення в назвах груп відсутні, а сумнів і звʼязок думок є.

а - звʼязок думок
б - упевненість
в -  невпевненість
г - джерело повідомлення

Як на мене, то правильного варіянту нема!  :D

а шо за контрольна торотя така?  :???

Paranoical_Monster

ну я їй доводила що сумнів=припущення (ну коли ми припускаємо, ми сумніваємося, згадаймо уроки математики), отже, на мою думку, правильний варіант - В) Може - припущення
але особливо цікаво було як вчителька доводила що кажуть - це зв"язок думок  :E: якщо хочете розкажу

Цитироватьа шо за контрольна торотя така? 
щось типу семестрової, вона подирала 10ть різних варіантів зі старих зошитів, і розадала.

Paranoical_Monster

Цитата: Artemon от января 15, 2012, 02:36
Що, наприклад, значить група "сумнів"? Не знаю, що там у Авраменка, але з моєї точки зору, ділити групу "ймовірності" на "припущення" і "сумнів" - це якось того. "Безперечно", "звісно" з одного кінця шкали ймовірності, а "можливо", "хтозна" - з іншої. Отак своєму вчителеві й перекажіть. :)
в принципі от для таких випадків варто й поділити, і взагалі, над класифікацією цією треба б добряче попрацювати. вона мені зовсім не подобається
а якщо вже й так думати: в завданні сказано не "групи за значенням" а просто "за значенням", і з цього виходить що треба просто вказати що воно значить, а не до якої групи відноситься...ну так, чисто з предирки до слів.

Artemon

Цитата: Paranoical_Monster от января 15, 2012, 15:22але особливо цікаво було як вчителька доводила що кажуть - це зв"язок думок
Та шо хош можна за зв'язок думок видати. Особливо коли вони зв'язані так собі. :)

Цитироватьі взагалі, над класифікацією цією треба б добряче попрацювати. вона мені зовсім не подобається
Ох, уже треба спати йти, а не копатися в прикладах, але були в мене деякі вставні, які погано по групах розпихувалися.
За разнообразие в мире языков: //vk.com/lingvomir
    [li]Чёрное и белое - лишь условные абстракции. Но жить, навешивая ярлыки, куда проще.[/li]
    [li]Green ideas и глокая куздра сообщают, что главное – принцип. Слова меняются, модели остаются.[/li]
    [li]Хорошо кишинёвскому сыну тайца и египтянки.[/li]
    [li]Ругая эсперанто, предлагайте альтернативы. Многие в вашей стране смотрят голливудские фильмы без перевода?[/li]
    [li]Живой язык = мёртвый конланг + армия и флот.[/li]
    [li]Центру нужны единое мнение, единый язык и смиренные налогоплательщики.[/li]

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр