Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Hrvatski, хорватский

Автор Ripley, октября 4, 2004, 23:17

0 Пользователи и 2 гостей просматривают эту тему.

matko

In Croatian the verb "učiti" is not reflexive as in Russian, so, it's
KAKO UČITE & NE UČIM DO 31. SIJEČNJA

Цитировать
rusisti s Filozofskog fakulteta Zagrebačkog sveučilišta.

BožiĆ
NJemački jezik
sedmica-->tjedan
da li je-->je li teško?

sorry for making the corrections..

Nord

Thanxx. Veoma havala, posle svih korektura to mi je lače (ili lačije?) pisati hrvatski.
Pisah "Božič"? Oprostite me za štamparsku griješku. Koristim meni "simboli" u MS Wordu, i to nije lako.
Matko, možeš li nazvati nekakve savremene hrvatske rok grupe, filmovi. Takođe hoću znati kakvi imate narodni insttumenti.
Mol an lá um thráthnóna. - Готовь сани летом, а телегу зимой (досл. Пой славу дню накануне вечером.)

Tanja

bok nord!

ja se necu igrati profesora tako da cu ispravljanje pogresaka prepustiti nekome drugomu 8-)
evo, zanima me kako dugo vec ucis hrvatski i zasto si odabrao bas ovaj jezik?

Aramis

Цитата: TanjaOK OK poshli dal'she! :D
Idemo dalje. i ja bih hteo da s vama govorim, ali još ne umim hrvatski (srpski)...

Tanja

Bok Aramise!

Meni se čini da ti ne ide baš tako loše :) A koji jezik zapravo učiš: hrvatski ili srpski? Ja inače studiram i jedan i drugi. Pa ćemo mi to skupa malo potrenirati, što kažeš? ;--)

Aramis

Цитата: TanjaBok Aramise!

Meni se čini da ti ne ide baš tako loše :) A koji jezik zapravo učiš: hrvatski ili srpski? Ja inače studiram i jedan i drugi. Pa ćemo mi to skupa malo potrenirati, što kažeš? ;--)

Kao prvi jezik učim češki, a srpski (da, zove se srpskohravatski, ali je to srpski) je kao drugi slovanski. Osim nim učim engleski, francuski, španski i nizozemski.

Tanja

joj, meni je španjolski super :) isto tako engleski. a francuski stvarno ne volim :)

a ja studiram ruski s književnošću i shm (a to ti je srpski, hrvatski i makedonski) s književnostima.
a koja si godina?

Aramis

Цитата: Tanjajoj, meni je španjolski super :) isto tako engleski. a francuski stvarno ne volim :)

a ja studiram ruski s književnošću i shm (a to ti je srpski, hrvatski i makedonski) s književnostima.
a koja si godina?

Srpski studiram pola godine,a češki - dve godine i po. I češku književnost studiram, ali je ne volim :)

Tanja

pohvale! odlično ti ide! samo tako naprijed :D

ja imam sličnu situaciju s književnošću na rusistici - ne zbog same književnosti, nego zbog profesora. najvjerojatnije ću u veljači polagati realizam, ako bog da :) simbolizam sam već položila, a čekaju me još literarna teorija II (Lotman i slično) i stara ruska književnost. sve to kod jednog profesora koji ide u mirovinu tako da trebamo sve njegove ispite položiti tijekom ove godine. kuku lele ;)

Aramis

Цитата: Tanjapohvale! odlično ti ide! samo tako naprijed :D

ja imam sličnu situaciju s književnošću na rusistici - ne zbog same književnosti, nego zbog profesora. najvjerojatnije ću u veljači polagati realizam, ako bog da :) simbolizam sam već položila, a čekaju me još literarna teorija II (Lotman i slično) i stara ruska književnost. sve to kod jednog profesora koji ide u mirovinu tako da trebamo sve njegove ispite položiti tijekom ove godine. kuku lele ;)

A mi imamo takvi kurs svih slovenskih literatura, i svaka literatura kod različitog profesora. Najloši je profesor kod poljske literature, u ispitu sam dobio 3, i to je toliko zbog profesora, a ne mojego znanja, jer u ostalim ispitima sam dobio sve 5.

Tanja


Aramis

Цитата: Tanjae pa dobro, i 3 nije tako loše :)
odakle si ti inače?
Šta misliš? Gde sam rodjen ili gde učim?

Tanja


Aramis

Цитата: Tanja
i zašto svaki put citiraš?

navika :mrgreen:

Ja sam rodjen u Moskvi, u kojoj i živem, a studiram na Moskovskom univerzitetu treću godinu. A ti?

Добавлено спустя 1 минуту 46 секунд:

Цитата: Vertaler van Teksten
Цитата: Tanja... про що була твоя.8-)

čo bolo, to bolo :mrgreen: как говорят словаки

Tanja

Živim u Kranju (odnosno Besnici, a to je selo koje se nalazi nedaleko od Kranja) i studiram u Ljubljani na Filosofskom fakultetu. Inače sam 3. godina, ali slušam predavanja za 4.

Добавлено спустя 2 минуты 38 секунд:

Цитата: Vertaler van TekstenВ нас так заведено, тому як хтось може написати ще одну відповідь, поки ти пишеш, і можуть не зрозуміти, про що була твоя.


to je ukrajinski, zar ne? a da li možda razumiješ i beloruski?

Aramis

Цитата: TanjaŽivim u Kranju (odnosno Besnici, a to je selo koje se nalazi nedaleko od Kranja) i studiram u Ljubljani na Filosofskom fakultetu. Inače sam 3. godina, ali slušam predavanja za 4.

Добавлено спустя 2 минуты 38 секунд:

Цитата: Vertaler van TekstenВ нас так заведено, тому як хтось може написати ще одну відповідь, поки ти пишеш, і можуть не зрозуміти, про що була твоя.


to je ukrajinski, zar ne? a da li možda razumiješ i beloruski?
Da, ovo je ukrajinski. A ti razumiš takodje i beloruski?

Tanja

Na 4. godini sluša se predavanje koje se naziva Osnove beloruskog i ukrajinskog. U vezi s ukrajinskim razumijem sve, ali kod beloruskog mislim da je profesorica kod izlaganja napravila puno grešaka. Tražila sam već na forumu osnovne informacije o beloruskom (o ukrajinskom je netko jako dobro obrazložio), ali ništa nisam pronašla.

Aramis

A mi smo imali predavanja o slovenačkoj literaturi, i bili su vrlo sanimljiva. Čitali smo France Prešerna a druge lepe slovenačke književnike.

Sladkorček

ЦитироватьČitali smo France Prešerna a druge lepe slovenačke književnike.

](*,)  :mrgreen: Šalim se! ;--) (moj hrvatski je vrlo loš) :mrgreen:

Tanja, palačinke so njam :_1_12 :mrgreen:
ЗЫ: Прошу простить за флуд, я больше не буду :oops:
Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Aramis

Цитата: Sladkorcek
ЦитироватьČitali smo France Prešerna a druge lepe slovenačke književnike.

](*,)  :mrgreen: Šalim se! ;--) (moj hrvatski je vrlo loš) :mrgreen:

Tanja, palačinke so njam :_1_12 :mrgreen:
ЗЫ: Прошу простить за флуд, я больше не буду :oops:

palačinke - это блинчики? :mrgreen:

Sladkorček

Dober jezik je mrtev jezik. ©
Šola je peskovnik, ki goji ideologijo.©

Vertaler

...Так, Таню, на білоруській можу щось написати, бо деякий словник маю, а з граматикою все просто, тому як вона є десь на Франці. Ще можу на Словіо... знаєш, що це таке?
Стрч прст в крк и вынь сухим.

Aramis

Цитата: Vertaler van Teksten...Так, Таню, на білоруській можу щось написати, бо деякий словник маю, а з граматикою все просто, тому як вона є десь на Франці. Ще можу на Словіо... знаєш, що це таке?
Vertaler, to je sve dobro, ali ovdje govorimo hrvatski i srpski, i zato...
...razumiješ? :_1_12

Vertaler

Стрч прст в крк и вынь сухим.

Aramis

Цитата: Vertaler van Teksten
Цитата: Aramis...razumiješ?
Ano, ano, nemluvim, ale chápam všechno. 8-)
Greške - nemluvím, chápu :lol:
Ali ovdje ne govorimo i češki :mrgreen:

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр