Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Hrvatski, хорватский

Автор Ripley, октября 4, 2004, 23:17

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

VANJA

Shine On You Crazy Diamond – R.I.P.  6.1.1946. – 7.7.2006.

Drunkie

Tamara Obrovac "Daleko je onaj ko me voli" – čuo sam jedan kratak fragmenat ove pesme na radiju te baš mi se dopala. Da li neko možda zna gde se ona može pronaći u MP3 formatu, pa i možda neke druge pesme ove pevačice?

Maria

Caio svima! ja se zovem Maria, sam iz Moskvi.
Ja znam hrvatski jezik, jer sam radila 2 godini kao predstavnica na Istrii, sam naucila razgovarati i razumiti hrvatski, ali treba me jos malo practiki, zato sam nasla ovi forum i hocu malo podkrepiti svoj jezik. mislim sto netko me pomoze. ::)

VANJA

Bok Marija!
Ja sam iz Hrvatske pa ti mogu pomoći s jezikom ako ti nešto nije jasno...premda ima i drugih na ovoj temi koji ga govore...

A gdje si bila u Istri? U kojem gradu? Rovinj, Poreč, Umag, Pula,...;-)
Shine On You Crazy Diamond – R.I.P.  6.1.1946. – 7.7.2006.

Maria


Bok Vanja!
Ja sam bila i radila u Porecu! A da li si iz Zagreba?
Ako cu pisati neki greski, slobodno moras pisati me. JA sam ucila hrvatski ovdje u Moskvi, i ucila kada sam bila u Hrvatskoj. ali hocu jos bolje nauciti jer cu dojti ovu godinu opet! A ti znas mozda ruski? Si bio u Rusiji?
Mozda nesto napisis me o sebi ili o gradu gdje ti zivis?


VANJA

Iako sam rođen u Zagrebu, u njemu ne živim, već u jednom gradu udaljenom 60km, ali kako studiram na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, često sam u Zagrebu. Inače ja studiram hrvatski i ukrajinski jezik i književnost, a jedan kratki period sam učio ruski kao izborni slavenski jezik...pa mislim da ruski dobro razumijem a možda nešto slabije govorim, ali dovoljno da se sporazumijem s ostalim govornicima. U Rusiji, nažalost, nikada nisam bio iako mi je to davna želja...došao sam najdalje do Kijeva, a valjda ću jednom i produžit u Rusiju. Ostale stvari ti mogu ispričat preko privatnih poruka...ako te zanima.  :-[ ;-)

Sada samo da ti ispravim najupečatljivije pogreške

Цитата: "Maria" от
Ako cu pisati neki greski, slobodno moras pisati me.

...ako ću pisati nekE greškE, slobodno mI moraš pisati...ili bolje -  slobodno me ispravi.  rus. мне - hrv. meni>mi     

Цитата: "Maria" от
ali hocu jos bolje nauciti jer cu dojti ovu godinu opet!

Dojti – tako govore u dijalektu dojti – dotji – doći  - jer ću doći opet ove godine.  ;)
Shine On You Crazy Diamond – R.I.P.  6.1.1946. – 7.7.2006.

Койво

Цитата: Drunkie от января  5, 2006, 11:46
Tamara Obrovac "Daleko je onaj ko me voli" – čuo sam jedan kratak fragmenat ove pesme na radiju te baš mi se dopala. Da li neko možda zna gde se ona može pronaći u MP3 formatu, pa i možda neke druge pesme ove pevačice?
Ja imam ovu pesmu. Kuda hteš da bih ti nju poslao?

Drunkie

Цитата: "Койво" от
Ja imam ovu pesmu. Kuda hteš da bih ti nju poslao
Da li je imaš u MP3? Koliko je velika? Imaš li mogućnost da je izložiš negde na mreži da bi ja mogao je dobiti?

Maria

VANJA
Bok Vanja!
Hvala na isparavlenje (ne znam tocno kao pise), jer treba me tocno govoriti i pisati, jer radim s hrvatami i bolje naucim sve sada nego posle ce smejati kao govorim i pisim.
Ja ne znam ukrajinski, imam nekoliko rodicej u Ukrajini, ali ne razumim nis, sto govoruju ili slabo razumim kada po malu govoruju.
Me je stalo zanimo s tobom razgovarati, ajde probamo pogovoriti preko privatnih poruka!
::)

Койво


Drunkie

Цитата: "Койво" от
Drunkie
Ово је твоја песма. Нађам се да је то шта си тражио
Kojvo, hvala puno. Baš je ona koju sam tražio.

gs

Цитата: Maria от февраля  3, 2006, 11:53
VANJA
Bok Vanja!
Hvala na isparavlenje (ne znam tocno kao pise), jer treba me tocno govoriti i pisati, jer radim s hrvatami i bolje naucim sve sada nego posle ce smejati kao govorim i pisim.
Ja ne znam ukrajinski, imam nekoliko rodicej u Ukrajini, ali ne razumim nis, sto govoruju ili slabo razumim kada po malu govoruju.
Me je stalo zanimo s tobom razgovarati, ajde probamo pogovoriti preko privatnih poruka!
::)

Boga mi moga!  Marijo, kako ste se vi navjestili, da razgovarate sve hrvatske dijalekte zajedno!  :D

Eto da budem precizniji:  "s hrvatami" (ali tocnije je "s hrvati");  "nis";  "govoruju";  "razumim".  "rodicej".  (Pa, dobro -- ovog zadnjeg nitko ne govori -- ali vodis dobru predstavu. ;) )

Melankoličar

Na stolu cvijeće i slike dvije,
i mjesto prazno jer nema nje.
Dok zadnju pjesmu muzika svira,
ja ne znam gdje ću jer tužna su jutra bez ljubavi i mira!..

Tiho, tiho svirajte pjesmu tu
jer me muzika sjeća na nju.
Zar bez riječi ona je otišla
kad je najdraža srcu mome bila!

Za stolom dvoje, gledam ih ja.
Jer mi smo nekad sjedili tu,
maštali tiho o danima sreće.
Kad bila je tu, smiješila se nama al' vratiti se neće!..

Tiho, tiho svirajte pjesmu tu
jer me muzika sjeća na nju.
Zar bez riječi ona je otišla
kad je najdraža srcu mome bila!


8)

GayleSaver


Melankoličar


GayleSaver

Bojim se?

Pogledaj tekst cijele teme.  Ja samo ne razumijem zasto vi ljudi dizete takvu prasinu? 

Nista.  Kad li cete izgubiti nogu ili ruku, onda cemo gledat s kakvom radoscu cete spominjati bratstvo i jedinstvo.

jok


GayleSaver

Ti nisi normalan.  Zasto ja kazem "vi ljudi"?  Mozda zato sto vi to radite, a ja bih volio znati iz kojeg razloga.

I prestani boga radi svracati temu na mene ili na bilo sto drugo, i odgovori mi pravo: sto ti spominjes Jugoslaviju kad sam uspomen na nje mnogim ljudima boli?

A poslije toga vi se cudite sto tu nema ni jednog Srba ili Hrvata ovdje.

Melankoličar

Цитата: GayleSaver от марта 14, 2006, 00:52
Ti nisi normalan.
Zar nisi ti? Uvjeren sam da jesi!

Цитата: GayleSaver от марта 14, 2006, 00:52
sto ti spominjes Jugoslaviju
Gdje sam ja to učinio? Što ti vidiš geopolitiku tamo gdje ja sam samo ubacio tekst jedne pjesme jednog pjevača dobrog glasa? Tu pjesmu sam pronašao slučajno, a prije je nikada nisam bio čuo.

Цитата: GayleSaver от марта 14, 2006, 00:52
kad sam uspomen na nje mnogim ljudima boli?
Ljudima više boli uspomen na rat, taj je bio mnogo poslije.

Цитата: GayleSaver от марта 14, 2006, 00:52
A poslije toga vi se cudite sto tu nema ni jednog Srba ili Hrvata ovdje.
Nema ništa čudnoga. Ovo nije srpski ni hrvatski forum. Kako bi rawonam ili bilo tko još ni htio, nema bi zbog čega više Hrvata ili Srba došlo tu.

VANJA

Malo mi je neugodno jer očigledno i GayleSaver u SAD-u i Melankoličar najvjerojatnije u Rusiji, znaju o ovoj pjesmi puno više nego ja - Hrvat u Hrvatskoj.  :-[ :-[ :-[ Prosvijetlite me!  :???

Цитата: "GayleSaver" от
Pazi.  Jugonostalgicara Jugoslavi ne vole.
Zato pazi.

GayleSaver Zašto misliš da je ta pjesma jugonostalgična? Iz teksta mogu iščitati jedino nesretnu ljubav.

Melankoličar Koji je to pjevač? Malo me sram, ali nemam pojma...čak ni na Internetu nisam našao riječi! 
Shine On You Crazy Diamond – R.I.P.  6.1.1946. – 7.7.2006.

Jeca

Цитата: VANJA от марта 14, 2006, 22:19
Koji je to pjevač? Malo me sram, ali nemam pojma...čak ni na Internetu nisam našao riječi! 

Ivica Šerfezi (bar na onoj ploči koju sam slušala).


VANJA

Hvala ti Jeco!  ;-) Šerfezi je bio jako popularan u '60-im godinama. Naravno da sam čuo za njega, ali ne znam baš tekstove njegovih pjesama...ipak sam ja dijete 80ih. U svakom slučaju on je pjevao šlagere koji nisu imali nikakvu političku propagandu tako da je suludo govoriti o ikakvoj jugonostalgiji. Za vrijeme Jugoslavije u Hrvatskoj su se snimili legendarni filmovi, pjevali legendarni pjevači koji su stekli svjetsku slavu, od SSSR-a do SAD-a...kao Ivo Robić ili Zdenka Vučković. Takvih stvari se u Hrvatskoj nitko ne srami...

Strangers in the night je pjesma Ive Robića, ali to danas rijetki znaju...
Shine On You Crazy Diamond – R.I.P.  6.1.1946. – 7.7.2006.

Detector

Цитата: VANJA от марта 16, 2006, 23:10
Strangers in the night je pjesma Ive Robića, ali to danas rijetki znaju...
Strangers in the night
composer Bert Kämpfert
words by Charles Singleton and Eddie Snyder

VANJA

http://en.wikipedia.org/wiki/Ivo_Robić

Цитата: Wikipedia пишет
Less known is the fact that he was the writer of the song that later became famous as - Strangers in the Night.

A i to sam ja čuo na jednoj emisiji na Radio Zagrebu koja je bila posvećena Ivi Robiću...
Shine On You Crazy Diamond – R.I.P.  6.1.1946. – 7.7.2006.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр