Як Прохасько зіпсував гуцульську мову

Автор Sirko, февраля 23, 2012, 05:45

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Русин1

Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:03
Дехто з моїх знайомих любить на російських форумах представлятись білорусами, чувашами чи ще кимось. Так просто, щоб потролити. Я не стверджую, що Русин з тієї ж опери, але відмазки про бідних ущемлених русинів, яким настільки огидна українська, що вони пишуть російською, виглядають трохи смішно.
Однажды у муравья, который никогда не видел слона, спросили:
-Что такое слон?
- Это должно быть очень, ну о-о-очень большой муравей
ответил тот...

Русин1


Русин1

Цитата: engelseziekte от февраля 25, 2012, 13:06
Радянська й сьогоднішня українізація — болюче місце для багатьох, хто переймається «русинським питанням». Це радше питання «національної гордості», а не огиди.

Авжеж, є й винятки (як ось я).
Каждый (настоящый) русин мусить знати не лем свою бесиду, но и чужі языкы. И не лиш знати, но и товмачити. На вба бокы...

LUTS

Цитата: Русин1 от февраля 25, 2012, 13:15
Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:03
Дехто з моїх знайомих любить на російських форумах представлятись білорусами, чувашами чи ще кимось. Так просто, щоб потролити. Я не стверджую, що Русин з тієї ж опери, але відмазки про бідних ущемлених русинів, яким настільки огидна українська, що вони пишуть російською, виглядають трохи смішно.
Однажды у муравья, который никогда не видел слона, спросили:
-Что такое слон?
- Это должно быть очень, ну о-о-очень большой муравей
ответил тот...
Ну то пишіть своєю рідною і підозр ніяких не буде. Тим більше, вас тут всі прекрасно зрозуміють
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

engelseziekte

Цитата: Русин1 от февраля 25, 2012, 13:18Каждый (настоящый) русин мусить знати не лем свою бесиду, но и чужі языкы. И не лиш знати, но и товмачити. На вба бокы...

Йсе ся дотыкат не лем русину, айбо и вшыткых людий. 
Offtop
За темою вже, певне, плаче ПР.

Sirko

Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:03
Дехто з моїх знайомих любить на російських форумах представлятись білорусами, чувашами чи ще кимось. Так просто, щоб потролити. Я не стверджую, що Русин з тієї ж опери, але відмазки про бідних ущемлених русинів, яким настільки огидна українська, що вони пишуть російською, виглядають трохи смішно.

Маю підозру, що мадяри також вдают з себе русинів

Python

Але що в цьому контексті символізує російська мова? У ХІХ — на початку ХХ ст. певною популярністю користувалась думка про доцільність переходу руського населення Австро-Угорщини до російської як літературної мови, яка є і достатньо близькою русинам, і відкриває широкі перспективи, маючи величезний  ареал, розвинену літературу тощо. Наскільки живе москвофільство нині?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

LUTS

Цитата: Sirko от февраля 25, 2012, 13:30
Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:03
Дехто з моїх знайомих любить на російських форумах представлятись білорусами, чувашами чи ще кимось. Так просто, щоб потролити. Я не стверджую, що Русин з тієї ж опери, але відмазки про бідних ущемлених русинів, яким настільки огидна українська, що вони пишуть російською, виглядають трохи смішно.

Маю підозру, що мадяри також вдают з себе русинів
Впевнений, що за більшістю агресивних коментів, наприклад на ю-тубі, стоять саме вони.
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Русин1

Цитата: Sirko от февраля 25, 2012, 13:30
Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:03
Дехто з моїх знайомих любить на російських форумах представлятись білорусами, чувашами чи ще кимось. Так просто, щоб потролити. Я не стверджую, що Русин з тієї ж опери, але відмазки про бідних ущемлених русинів, яким настільки огидна українська, що вони пишуть російською, виглядають трохи смішно.

Маю підозру, що мадяри також вдают з себе русинів

Не иначе Сирко унюхал саботаж на местах и диверсионную работу Русина 1 (в свободное от работы время): хоть сейчас объявляй приговор и приводи его в исполнение. Ввиду таких перспектив, может мне и в самом деле следовало бы отключить свет в конце тоннеля и забраться спать (под пуховую русинскую перину)...


engelseziekte

Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:36
Цитата: Sirko от февраля 25, 2012, 13:30Маю підозру, що мадяри також вдают з себе русинів
Впевнений, що за більшістю агресивних коментів, наприклад на ю-тубі, стоять саме вони.
Ви серйозно маєте на увазі угорців?  :o

LUTS

Цитата: engelseziekte от февраля 25, 2012, 13:44
Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:36
Цитата: Sirko от февраля 25, 2012, 13:30Маю підозру, що мадяри також вдают з себе русинів
Впевнений, що за більшістю агресивних коментів, наприклад на ю-тубі, стоять саме вони.
Ви серйозно маєте на увазі угорців?  :o
А хто? Самі русини пишуть про "бидлоУркаїну" і посилають за перевал російською. Якщо так, то я розчарований у всьому і всіх
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

Русин1

Цитата: engelseziekte от февраля 25, 2012, 13:44
Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:36
Цитата: Sirko от февраля 25, 2012, 13:30Маю підозру, що мадяри також вдают з себе русинів
Впевнений, що за більшістю агресивних коментів, наприклад на ю-тубі, стоять саме вони.
Ви серйозно маєте на увазі угорців?  :o
Сирко точно знае, ош лиш мадьряре спивавуть: "Миклош Горти котунайо, легсеб котунайо...", вадь "Киш кут керекешкут..."...

Python

Цитата: engelseziekte от февраля 25, 2012, 13:21
Цитата: Русин1 от февраля 25, 2012, 13:18Каждый (настоящый) русин мусить знати не лем свою бесиду, но и чужі языкы. И не лиш знати, но и товмачити. На вба бокы...

Йсе ся дотыкат не лем русину, айбо и вшыткых людий. 
Offtop
За темою вже, певне, плаче ПР.
:+1:
По-моєму, це неправильно, коли русин розуміє українця, а українець може собі дозволити не розуміти русина (ага, ми вас так «не розуміємо», як нас «не розуміють» росіяни. Трохи мовної практики, і все мине).  Якщо русинську мову рахувати за гілку української, то було б доречно дати їй ті ж права, що й українській, включно з можливістю офіційного використання нарівні з нею. А ще краще розширити й доповнити український літературний стандарт настільки, щоб він якщо не повністю охопив русинську, то став більш-менш сумісним з нею (сучасна завужена літературна норма, де навіть чхнути не можна, щоб тебе не побили грамарнаці, чесно кажучи, мені й самому не подобається. Я наддніпрянець — уявляю, як її можуть сприймати закарпатці).

Offtop
Скоріш, ПБ. Але ніби ще не настільки гірко плаче, щоб узяти й закрити.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

engelseziekte

Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:51А хто? Самі русини пишуть про "бидлоУркаїну" і посилають за перевал російською. Якщо так, то я розчарований у всьому і всіх
Велика участь угорців у цій справі — настільки ж достовірна річ, як і «австрийский генштаб». Угорцям все одно.

Якщо Ви, LUTS, стикались саме з такими русинами й прихильниками (вони знаходяться переважно серед росіян), то мені, звісно, шкода. Але це ж не означає, що всі такі — і Боже боронь судити людей за коментами на Ютубі (погодьтесь, публіка там дуже специфічна)!

Цитата: Python от февраля 25, 2012, 13:56А ще краще розширити й доповнити український літературний стандарт настільки, щоб він якщо не повністю охопив русинську, то став більш-менш сумісним з нею (сучасна завужена літературна норма, де навіть чхнути не можна, щоб тебе не побили грамарнаці, чесно кажучи, мені й самому не подобається. Я наддніпрянець — уявляю, як її можуть сприймати закарпатці).
На жаль, такі зміни в літературному стандарті видаються дуже примарною перспективою.

LUTS

Цитата: engelseziekte от февраля 25, 2012, 14:00
Цитата: LUTS от февраля 25, 2012, 13:51А хто? Самі русини пишуть про "бидлоУркаїну" і посилають за перевал російською. Якщо так, то я розчарований у всьому і всіх
Велика участь угорців у цій справі — настільки ж достовірна річ, як і «австрийский генштаб». Угорцям все одно.

Якщо Ви, LUTS, стикались саме з такими русинами й прихильниками (вони знаходяться переважно серед росіян), то мені, звісно, шкода. Але це ж не означає, що всі такі — і Боже боронь судити людей за коментами на Ютубі (погодьтесь, публіка там дуже специфічна)!

Цитата: Python от февраля 25, 2012, 13:56А ще краще розширити й доповнити український літературний стандарт настільки, щоб він якщо не повністю охопив русинську, то став більш-менш сумісним з нею (сучасна завужена літературна норма, де навіть чхнути не можна, щоб тебе не побили грамарнаці, чесно кажучи, мені й самому не подобається. Я наддніпрянець — уявляю, як її можуть сприймати закарпатці).
На жаль, такі зміни в літературному стандарті видаються дуже примарною перспективою.
В принципі, так. Публіка там ще та. Неодноразово спілкувався з жителями Закарпаття і нічого антиукраїнського в них не побачив. От і висновок напросився сам собою.  :donno:
Я там де сонце на стінах. Я там де сонце на стелі. Танцюю танець пінгвіна. Страшно веселий...

Y tú vendrás marchando junto a mí y así verás tu canto y tu bandera florecer.

engelseziekte

Ваша правда. Та співчуття русинам далеко не завжди супроводжується українофобією — на жаль, не всі цього розуміють.

Sirko

http://forum.inosmi.ru/archive/index.php/t-70592.html

ЦитироватьRusin1
30.07.2010, 14:55
за что же Вы так мадьяр не любите?))

Ошибаетесь, Ааргх. Очень люблю. А без венгерского бограш гуляша -жизнь не представляю. Даже начало рецепта его приготовления помню: Прежде всего следует спереть котелок..
Мало того, в своем сердце, простором как зал ожидания Киевского вокзала, я для венгров отдельный отсек подготовил. Простенький. Но со вкусом. Там даже занавески на окнах висят, по белому полю красный горошек.
Ни одна серьезная пьянка не обходится без малого колодца (киш кут, керекеш кут). А когда хочешь выглядет слишком воинственным вспоминаешь о солдатах регента Венгерского королевства, Его Высочестве, адмирала Миклоша Горти: Миклош Горти котунайо, легсеб котунайо...

:D Репертуар  в Русин1 обмежений, на відміну від креативності у фарбуванні завісок

Python

ЦитироватьНа жаль, такі зміни в літературному стандарті видаються дуже примарною перспективою.
На офіційному рівні — безумовно. Можна сподіватись лише на зусилля ентузіастів, зацікавлених у цьому. З іншого боку, українське культурне життя нині практично завмерло — на цьому тлі, поява книг, що використовують таку розширену орфографію, могла б викликати помітний резонанс і, в перспективі, вплинути на офіційну літературну норму.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Русин1

Цитата: Sirko от февраля 25, 2012, 14:18
http://forum.inosmi.ru/archive/index.php/t-70592.html

ЦитироватьRusin1
30.07.2010, 14:55
за что же Вы так мадьяр не любите?))

Ошибаетесь, Ааргх. Очень люблю. А без венгерского бограш гуляша -жизнь не представляю. Даже начало рецепта его приготовления помню: Прежде всего следует спереть котелок..
Мало того, в своем сердце, простором как зал ожидания Киевского вокзала, я для венгров отдельный отсек подготовил. Простенький. Но со вкусом. Там даже занавески на окнах висят, по белому полю красный горошек.
Ни одна серьезная пьянка не обходится без малого колодца (киш кут, керекеш кут). А когда хочешь выглядет слишком воинственным вспоминаешь о солдатах регента Венгерского королевства, Его Высочестве, адмирала Миклоша Горти: Миклош Горти котунайо, легсеб котунайо...

:D Репертуар  в Русин1 обмежений, на відміну від креативності у фарбуванні завісок


В 1945 г. русинам вдруг объявили, что впредь будут называть нас, русин,  закарпатскими украинцами (по -видимому, чтобы мы знали и откликались). Затем, вскоре (1946), хирургическим путем была удалена приставка "закарпатские" и выданы паспорта с отметкой в пятой графе- украинец. Таким незамысловатым образом русины стали "Украинцами в законе" (предмет особой гордости каждого русина).
Сегодня я подолгу вглядываюсь в зеркало и вижу в глазах всякое разное, но только не украинца.
Является ли это следствием того, что национальность мне была государством ПРИДЕЛЕНА ? Или же есть тому иные причины?
По-видимому, бессмысленно по данному поводу возмущаться, протестовать и устраивать палаточные городки с зонами "без украинцев".
Вот, например, наша кошка ,Джилеспи, идентифицирует меня совершенно по иным, для нее только известным признакам. Кстати у нее нет приделеной ей породы , но тем не менее внешне выглядит она очень даже респектабельно и довольной.
И в самом деле, зачем мне приделеная национальность ? Даже на приличную эпитафию не годится. В семейном склепе потом детали не компатибильны.
Если бы ее накалякали на заборе, и затем над ней рафинировано стали бы издеваться вандалы, мне, пожалуй, было бы все равно. Так же, кстати, как и если бы кто-нибудь возлагал под забор этот цветы...

Sirko

Цитата: Русин1 от февраля 25, 2012, 14:24
Сегодня я подолгу вглядываюсь в зеркало и вижу в глазах всякое разное, но только не украинца.
Цитировать
Цитата: І.Франко Чиста раса

– Де там чиста раса! – аж скрикнув пан З. – То-то власне, що не чиста! То мішанина з самих найнужденніших рас, із слов'ян, румунів, циганів і мара знає з чого.

Графу "національність" в Україні давно відмінено.

Python

ЦитироватьВ 1945 г. русинам вдруг объявили, что впредь будут называть нас, русин,  закарпатскими украинцами (по -видимому, чтобы мы знали и откликались). Затем, вскоре (1946), хирургическим путем была удалена приставка "закарпатские" и выданы паспорта с отметкой в пятой графе- украинец. Таким незамысловатым образом русины стали "Украинцами в законе" (предмет особой гордости каждого русина).
Сегодня я подолгу вглядываюсь в зеркало и вижу в глазах всякое разное, но только не украинца.
Однак, і по інший бік Карпат назва «українці» була запроваджена менш ніж на сто років раніше — до того галичани й буковинці також русинами звалися. Як русини Закарпаття ставляться до цього факту — ким є, з Вашої токи зору, галичани?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Русин1

Цитата: Python от февраля 25, 2012, 14:42
ЦитироватьВ 1945 г. русинам вдруг объявили, что впредь будут называть нас, русин,  закарпатскими украинцами (по -видимому, чтобы мы знали и откликались). Затем, вскоре (1946), хирургическим путем была удалена приставка "закарпатские" и выданы паспорта с отметкой в пятой графе- украинец. Таким незамысловатым образом русины стали "Украинцами в законе" (предмет особой гордости каждого русина).
Сегодня я подолгу вглядываюсь в зеркало и вижу в глазах всякое разное, но только не украинца.
Однак, і по інший бік Карпат назва «українці» була запроваджена менш ніж на сто років раніше — до того галичани й буковинці також русинами звалися. Як русини Закарпаття ставляться до цього факту — ким є, з Вашої токи зору, галичани?
Вопрос национальности, Python, мне кажется носит интимный характер и декларировать ее может исключительно каждый индивид (а не Институт этнографии...НАН Украины). Кем себя позиционируют наша соседи за перевалами это сугубо их право и их решение- (правда, лично у меня такое впечатление, что из всех возможных вариантов при перемене своего самоопределения- они выбрали наихудшей)  и мы обязаны его уважать. Русины исповедуют кредо любви к своему народу, а не ненависти к соседям ...

Python

ЦитироватьКем себя позиционируют наша соседи за перевалами это сугубо их право и их решение- (правда, лично у меня такое впечатление, что из всех возможных вариантов при перемене своего самоопределения- они выбрали наихудшей)  и мы обязаны его уважать.
Ну а все ж таки?.. Якщо були й інші варіанти, то який, на Вашу думку, був би для них найкращим? Зокрема, чи можливе було б в принципі об'єднання русинів по обидва боки Карпат в повноцінну націю, якби туди не мішались наддніпрянці?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sirko

http://ua-reporter.com/blogs/rusin1

ЦитироватьНе остались без внимания Конгресса вопросы распределения финансовой помощи, которая на протяжении 5 лет надходит от ряда неправительственных организаций России на деятельность русинского подполья в Украине и за гатаром. Выступающие с благодарностью отзывались о руководстве международного фонда «Русский мир», на гранты от которого эффективно работает русинская информационная система.

:D Міф про "русинів" фундується головно московськими, а також мадярськими, словацькими й польськими грошима. Таваріщ отримує зарплату в КГБ, а ви його хочете в чомусь переконати. Він і сам усе чудово розуміє.

Парадокс: спонсоруючи сепаратизм, москалі вливають гроші в економіку України, тим самим підтримуючи її!  ;up: :=

engelseziekte

Нерусофільські русинські організації (їх більшість) підтримують в основному заможні канадські й американські потомки русинів.
Само собою, маргіналів на кшталт Сидора й Гецка такі ж маргінали й підтримують.

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр