Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Wasz ulubiony polski film

Автор RawonaM, июля 10, 2006, 20:18

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Jurek7

"Ogniem i Mieczem" Jeżego Hoffmana. Tam jeszcze Aleksandr Domogarow grał i Bohdan Stupka.
Bardzo mi się podoba!!!

A! Czy ktoś oglądał "Katyń" Andrzeja Wajdy?!

peterlin

Ze starszych filmów:
"Rejs", "Miś", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Krótki film o zabijaniu", "Ziemia obiecana"

Z nowszych:
"Dług", "Edi", "Plac Zbawiciela", "Pitbull" (serial dużo lepszy niż film), Zmruż oczy, Żurek, Symetria, Wesele, Sztuczki, Rezerwat

Osobiście nie lubię, ale warto zobaczyć:
Dzień świra, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Pianista, Katyń, Pręgi

To są bardzo różne filmy, jeśli wątek się uaktywni (znajdą się zainteresowani) mogę o nich napisać coś więcej.

Gangleri




peterlin

1. Film faktycznie niezły.

Offtop:
2. Zwyczajowo "Pan" w funkcji zaimka grzecznościowego pisze się wielką literą
3. Na polskich forach, i w ogóle w internecie, ludzie najczęściej zwracają się do siebie per ty, niezależnie od wieku i stopnia zażyłości.



Pinia

Jestem pod wrażeniem - tyle fimów i to współczesnych!
Ja lubię liryczne filmy Wajdy - Panny z Wilka i Młyn nad Utratą.
Ale gdyby pytanie brzmiało, jakie najczęściej oglądam, to wskazałabym najpierw Krzyżaków (bo lubię Bogurodzicę śpiewaną przez chór), Zemstę z 1956 roku bo grali Woszczerowicz i Kurnakowski, Samych swoich, ale tylko pierwszą część.

A damską wersją Testosteronu jest film Lejdys
All people smile in the same language!

Pinia

Ostatnio na ekrany kin wszedł film "Mała Moskwa" Inspiracja do jego powstania była autentyczna historia.
"Mała Moskwa" to wzruszająca historia zakazanej miłości, w czasach, w których nawet o intymnych sprawach decydowało sowieckie imperium. Film przenosi nas do świata, w którym w jednym mieście, oddzieleni murami i zakazami żyli Rosjanie i Polacy, którzy mimo strachu i wścibskich politruków  kochali, cierpieli i mieli swoje marzenia.

W tym docenionym przez wielu krytyków oraz publiczność i jury 33 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, widz znajdzie także to, czego zazwyczaj szukamy w kinie rozrywkowym: miłość, śmiech, łzy, wielkie dramaty i wielkie radości oraz wzruszenia...

Jest rok 1967. Jura, młody pilot i niedoszły kosmonauta, trafia do Legnicy, zwanej "Małą Moskwą", ze względu na ulokowanie tam największego garnizonu wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Towarzyszy mu piękna młoda żona Wiera. Zafascynowana polską poezją i muzyką, wygrywa piosenkarski "konkurs przyjaźni", wykonując porywająco i w części po polsku "Grande Valse Brillante" Ewy Demarczyk. Wtedy właśnie poznaje polskiego oficera i muzyka – Michała. Długo broni się przed obudzonym wówczas uczuciem. Zakazana miłość Rosjanki i Polaka musi rozwijać się w tajemnicy i po kryjomu...

[opis dystrybutora kino]


Akcja filmu rozgrywa się w Legnicy. Do emerytowanego rosyjskiego oficera wojskowego przyjeżdża córka. Ojciec opowiadając o swojej żonie, przybliża życie codzienne w "Małej Moskwie" w latach sześćdziesiątych XX wieku. Jako młody kapitan wraz z piękną żoną, Wierą, zostaje wysłany do najbardziej wysuniętej rosyjskiej bazy w Polsce. W Legnicy Wiera poznaje Michała, polskiego podporucznika, który od pierwszego spotkania stara się być bliżej pięknej Rosjanki.

tu można poczytać więcej o filmie: http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=28818
All people smile in the same language!

RawonaM


Klein Zaches

Цитата: "Jurek7" от
Czy ktoś oglądał "Katyń" Andrzeja Wajdy?!
oglądałem go zeszłego roku.
genialnie, ale raczej nie będę oglądał go po raz drugi. za wiele bólu.
à propos: książka ta, "Post Mortem" Andrzeja Mularczyka nie jest łatwiejsza do przeczytania.

A ze wszystkich filmów polskich najbardziej lubię chyba "Znachora" Jerzego Hoffmana... zawsze w końcowej scenie jestem bliski wycia. :'(
,,Царь-колокол безгласный, поломатый,
Царь-пушка не стреляет, мать ети,
И ясно, что евреи виноваты —
Осталось только летопись найти..."

Pinia

Mnie się też"Katyń" podobał.  Przede wszystkim dlatego, że o trudnych sprawach mówił w sposób wyważony.
Przyznam się jednak, że długo nie mogłam się zdecydować, żeby go obejrzeć.

Na mnie w ostatnim czasie największe wrażenie zrobiło "Jasminum" Kolskiego. To głęboko humanistyczny film o potrzebie miłości i jej poszukiwaniu. O potrzebie sensu życia. Liryczna opowieść nie pozbawiona subtelnego humoru. Jak to zwykle u Kolskiego.
A na dodatek w znakomitej obsadzie. Gajos w roli brata Ziółko jest świetny.
All people smile in the same language!

aniodchai

A gdzie się podziała jeszcze jedna strona tej temy?               

                                                                                                       :???

Otrzymałem zaproszenie obejrzeć nową odpowiedź, a tutaj nic.
אני עוד חי

Pinia

 :) Koniec świata!
Temat przeniesiono do Końca świata.  :D Zapraszam tam.  :yes: Na koniec świata...  :UU:
All people smile in the same language!

aniodchai

Wydaje się że w tym topiku już koniez świata następił. Sprobuję odżywić.

W następnym tygodniu będzie u nas Tydzień filma polskiego. Będą wyświetliane filmy "Wszystko Będzie dobrze", "Vinci", "Rysa", "Senność", "Ogród Luizy", "Boisko bezdomnych" i "33 sceny z życia".

Którzy z tych filmow warto jest naprawdę zobaczyć.

A oto plakat do tego wydarzenia.


אני עוד חי

Pinia

Z tej listy oglądałam tylko Vinci Machulskiego. To komedia w stylu Vabank. Zabawny, lekki film.
All people smile in the same language!

Anwar

Цитата: Pinia от апреля 19, 2009, 23:13
Z tej listy oglądałam tylko Vinci Machulskiego. To komedia w stylu Vabank. Zabawny, lekki film.

wielokrotnie ogłądałbym film "Wabank". Bardzo mi się podoba.
W takim razie trzeba także obejrzeć ten lekki.
W jakim sensie jest "lekki"?
Dla duszy?
Таш атса, аш ат.
Кыйык кылычым, йылкымның кылын кырык кыл.
Показателем 3-лица является нуль-аффикс.

aniodchai

A mi się przypomina film Deja vu, ten Polsko-Radziecki. Był również lekki i dobrzy.
אני עוד חי

Anwar

Цитата: aniodchai от апреля 20, 2009, 20:48
A mi się przypomina film Deja vu, ten Polsko-Radziecki. Był również lekki i dobrzy.
Deja Wju!
Nie ma czego dodać.
Tylko nie wiem jak to przyjmują Polacy!
Таш атса, аш ат.
Кыйык кылычым, йылкымның кылын кырык кыл.
Показателем 3-лица является нуль-аффикс.

aniodchai

A dlaczego "Wabank" i "Deja Wju? To taki dowcip? A wtedy dlaczego nie "Deża"?
אני עוד חי

Pinia

Цитата: Anwar от апреля 20, 2009, 13:59
W jakim sensie jest "lekki"?
Dla duszy?

Można tak powiedzieć.
lekki = niewymagający myślenia, zabawny

Deja vu to pastisz amerykańskich filmów gangsterskich. I tak go Polacy przyjmują.
Notabene mieszkańcy Odessy chętnie pokazują miejsca, gdzie kręcono sceny do tego filmu.  :yes:
All people smile in the same language!

Pinia

Film Wszystko będzie dobrze to dramat. Ma dobre recenzje. A 33 sceny z życia otzymały 10 nominacji do Orłów - nagrody Polskiej Akademi Filmowej.
"Mała Moskwa" otrzymała osiem nominacji, a doceniono tę opowieść za: najlepszy film, reżyserię, scenariusz, główną rolę kobiecą, scenografię, kostiumy, dźwięk i odkrycie roku. Film Jerzego Skolimowskiego "Cztery noce z Anną" otrzymał 7 nominacji, w tym za film, reżyserię, scenariusz, główną rolę kobiecą, zdjęcia, scenografię i dźwięk. To pomiędzy tymi tytułami rozegra się w tym roku rywalizacja o Orły.
All people smile in the same language!

aniodchai

אני עוד חי

asia

A ja polecam filmy Jana Jakuba Kolskiego np. "Jasminum" - to trochę inne kino, ale dlatego ciekawe.
Dobre są też "Pogoda na jutro".
Polecam też "Podwójne życie Weroniki" i w ogóle wszystkie filmy Kieślowskiego, jeśli ktoś lubi filmy, które zmuszają do zadumy i refleksji.
A dla rozrywki np."Fuks"

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр