Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Wasz ulubiony polski film

Автор RawonaM, июля 10, 2006, 20:18

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Pinia

Dużo dobrych opinii słyszałam o filmie "Rewers". Mam go, ale nie miałam do tej pory czasu, żeby go obejrzeć.

Wojna polsko-ruska możne mieć dialogi w slangu młodzieżowym. tez nie widziałam, odkładając na lepsze czasy. Na szczęście, pewne sprawy skończyłam, będzie można "pomarnować" trochę wieczorów na nadrobienie zaległości filmowych.

Afonię i pszczoły nakręcił reżyser Jasminum.
All people smile in the same language!

Donkey

Porownując programy kina polskiego z Kijowa i Norymbergi, widzimy, że jedyny film, jaki Polacy przywieźli i na Wschód i na Zachód - to Galerianki ;D
O młodych dziewczynach, które oddają się facetom za nowy telefon komórkowy. (Sam nie widziałem, tylko czytałem recenzje)

"Schneeweiß und Russenrot" - fajne tłumaczenie :yes: "Białośnieżny i Czerwonoruski"

Juif Eternel

Цитата: Donkey от апреля 26, 2010, 22:34
"Schneeweiß und Russenrot" - fajne tłumaczenie :yes: "Białośnieżny i Czerwonoruski"

To taka aluzja do baśni braci Grimm "Schneeweißchen und Rosenrot". Po rosyjsku "Белоснежка и Краснозорька". A po polsku teraz znaszedłem "Białośnieżka i Różyczka".
Mir lebn ejbik

Pinia

Przypomniała mi się anegdota. (Anegdota po polsku to zabawna historyjka, która naprawdę się zdarzyła)
Jechałam autobusem i podsłuchałam rozmowę dwóch mężczyzn.
Jeden mówi do drugiego: - Oglądałem wczoraj film. Bohater powtarzał "tumacz", "tumacz" [too much] a ten drugi bałwan nie tłumaczył.
All people smile in the same language!


Juif Eternel

Wczoraj oglądałem ten ostatni film z tygodnia polskiego - Wojnę polsko-ruską. To taki trochę dziky, czasami wstrętny, czasami zabawny film. Powiedziałbym że to film-gra. Autorka i reżyser robią ze swoimi postaciami wszystko co chcą. Film raczej młodzieżowy, ale oryginalny i gdy ma się czas, warto jest go zobaczyć. Wojny polsko-ruskiej w nim naprawdę nie ma, tylko jest wymieniana od czasu do czasu jako symbol absurdalności wydarzeń w życiu codziennym i politycznym.

A na zakończenie uradował mnie ten film piosenką Я солдат śpiewaną przez grupę Пятница (czyli 5'nizza). Lubię tę piosenkę. Oto ta piosenka (nie z filmu, w filmie ona tylko brzmi gdy biegną ostatnie napisy). Na wypadek, gdy ktoś nie wszystko zrozumie, dolączam jej tekst.



Я солдат
Я не спал пять лет и у меня под глазами мешки
Я сам не видел
Hо мне так сказали

Я солдат
И у меня нет башки
Мне отбили ее сапогами

Йо йо йо комбат орет --
Разорванный рот у комбата
Потому что граната

Белая вата, красная вата
Hе лечит солдата
Я солдат
Hедоношенный ребенок войны
Я солдат
Мама залечи мои раны
Я солдат
Солдат забытой богом страны
Я герой
Скажите мне какого романа

О-о-о-о... у-йе.

Я солдат
Мне обидно когда остается один патрон
Только я или он

Последний вагон самогона
Таких миллион

Я солдат
И я знаю свое дело -- мое дело стрелять
Чтобы пуля попала в тело врага

Эта рага для тебя мама-война
Теперь ты довольна?

I'm a soldier
I'm a soldier
I'm a soldier, soldier, soldier джа-джа...
Mir lebn ejbik

Juif Eternel

Po skończeniu tego klipu są tam linki do innych piosenek Piatnicy. Warto zobaczyć. Specjalnie polecam Hymn ZSRR.
Mir lebn ejbik

Pinia

 ;up: Z przyjemnością posłuchałam. Dziękuję  :yes:

Do Wojny polsko-ruskiej przymierzam się od dawna i jakoś nie dotarłam. Wydawało mi się, że książka jest mało filmowa. Teraz obejrzę.

Ja z kolei obejrzałam "Afonię i pszczoły" Jana Jakuba Kolskiego. tego samego od "Jasminum" Trudny film, ale niezwykły. To nietypowa opowieść o miłości, zdradzie, zazdrości, cierpieniu, ale opowiedziana niebanalnie. Prezentowane w filmie uczucia tworzą pewnego rodzaju szaleńczy krąg, w którego wciągającą siłę wpada tytułowa bohaterka.  Ta kobieta kocha tak, jak umie czyli całą sobą i w dowód miłości robi rzeczy dla wielu niezrozumiale, szokujące, ale prawdziwe. Afonia jest szczera i przede wszystkim konsekwentna. Taką też pozostaje do końca. Skoro mówi "A", musi być też "B" .
Reżyser śmiało korzysta z magicznego realizmu, co rusz maluje piękne filmowe obrazy, oferując widzom rzeczy niepowtarzalne i wyjątkowe.

Oglądałam go późno w nocy i nie zasnęłam.  ;D
All people smile in the same language!

olhol



olhol


Juif Eternel

Цитата: olhol от мая  6, 2010, 20:40
w życiu trochę inaczej, życie jest dla tego żeby żyć radością nawet słoneczniej pogody.

Cieszę się za pana. Bo w życiu jest tyle sensu, ile go w nim znachodzi czyli mu nadaje człowiek.
Mir lebn ejbik

Donkey


Pinia

Dziękuję Donkey. Obejrzałam Obcego VI. To właściwie film o polskich demonach. To niełatwe dźwigać pamięć o holokauście. To również takie rozliczanie się z przeszłością i stereotypami.
 
All people smile in the same language!

Juif Eternel

A ode mnie wymagają 15 Zł. żeby mogłem oglądać ten film...   :donno:
Mir lebn ejbik

Pinia

Tam jest forum. Spróbuj się zarejestrować. Ja mam drugie konto pocztowe na onet. pl na które odsyłam takie linki. Miałam problem z obejrzeniem filmu, ale po rejestracji obejrzałam do końca już bez kłopotów.
All people smile in the same language!

Donkey

Dziwnie... parę tygodni temu obejrzałem ten film bezpłatnie, nie trzeba było żadnych rejestracji.

Pinia

Ode mnie też nie chciał. Tylko zawiesił się kilka razy i nie mogłam obejrzeć do końca. Dlatego spróbowałam przez zarejestrowanie się.  I ja tez oglądałam go bezpłatnie.
All people smile in the same language!

Juif Eternel

Tak, dziwnie. A teraz jak. Możecie go bezpłatnie oglądać?

Przechodzę po twoim linku, Donkey, naciskam "Zobacz teraz". I oto co widzę:
(pomyliłem się: nie 15 Zł lech 12 za 30 dni)
Mir lebn ejbik

Pinia

Wysłałam ci link na pocztę. Może tak się uda.
Dla mnie nadal bez opłat. Cholera, może dawne podziały polityczne wróciły?  ;D
All people smile in the same language!

Juif Eternel

Dziękuję, Pinio. Ale się nie udało. Teraz mam:
(serveru nie znalieziono)
Mir lebn ejbik

Pinia

To już nie wiem. Wczoraj szukałam innego źródła, ale nie znalazłam. :(
All people smile in the same language!

Donkey

Цитата: Juif Eternel от мая  8, 2010, 18:00
Tak, dziwnie. A teraz jak. Możecie go bezpłatnie oglądać?

Przechodzę po twoim linku, Donkey, naciskam "Zobacz teraz". I oto co widzę:
(pomyliłem się: nie 15 Zł lech 12 za 30 dni)
Tak, u mnie dzisiaj to samo :wall:
Wcześniej prawie wszystko na stronie TVP było bezpłatne: oglądałem filmy fabularne i dokumentalne, programy o języku. Tylko niektóre filmy były płatne, np. Mała Moskwa. Teraz sprawdziłem, nawet "Wiadomości" wymagają "opłaty technicznej"...

Konopka

тоже хотелось бы посмотреть этот фильм  :-[
нельзя ли его тогда скачать где-нибудь в интернете?
Me man vičinav e Čar.

Juif Eternel

Я долго искал, но не нашёл. Его почти нет в Интернете. Только на некоторых сайтах с фильмографией и на сайте польского телевидения TVP.
Mir lebn ejbik

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр