Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

*Офтоп за українську мову

Автор Sandar, августа 16, 2014, 18:52

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

Python

Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 14:28
Латиниця для укр. мови це справа многих поколїнь.
Латиниця викликає ту ж реакцію, що й капс — прикольно, але читати важко. Вона просто приречена не виходити за межі ледве жевріючого стану. Якщо ж латиничники таки доможуться свого, ледве жевріючою стане кирилиця.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Цитата: Python от августа 17, 2014, 14:32
Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 14:28
Латиниця для укр. мови це справа многих поколїнь.
Латиниця викликає ту ж реакцію, що й капс — прикольно, але читати важко. Вона просто приречена не виходити за межі ледве жевріючого стану. Якщо ж латиничники таки доможуться свого, ледве жевріючою стане кирилиця.
Я ж кажу многих поколїнь. Наприклад — 200 років. Це строк для укр. кирилиці, потім вона зникне.

Sandar


Python

Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 14:27
Нє, романтика цивілїзованїстичного українского націонал-соціалїстичного гейропства, напримеір. Чогось така мода на патріотизм і гейропейство пішла зараз, можна передрікати голод на щось нове, вагоме і при тому патріотичне, своє, питомо своє, маюче давнїй ґрунт.
За екання на місті ѣ битиму :)
«гейропство» і «питомо своє, маюче давнїй ґрунт» — ніби протилежні речі, ні?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 14:36
Я ж кажу многих поколїнь. Наприклад — 200 років. Це строк для укр. кирилиці, потім вона зникне.
І все заради чого? Просто щоб подалі від Москви? А слабо зробити так, щоб українська мова зайняла в кириличному просторі домінуюче положення, і самі росіяни почали розмірковувати про перехід на латиницю, аби вберегтись від неминучої українізації? ;)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Цитата: Python от августа 17, 2014, 14:40
Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 14:27
Нє, романтика цивілїзованїстичного українского націонал-соціалїстичного гейропства, напримеір. Чогось така мода на патріотизм і гейропейство пішла зараз, можна передрікати голод на щось нове, вагоме і при тому патріотичне, своє, питомо своє, маюче давнїй ґрунт.
За екання на місті ѣ битиму :)
«гейропство» і «питомо своє, маюче давнїй ґрунт» — ніби протилежні речі, ні?
Ми ж європейці, Україна це Європа.

Sandar

Цитата: Python от августа 17, 2014, 14:44
Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 14:36
Я ж кажу многих поколїнь. Наприклад — 200 років. Це строк для укр. кирилиці, потім вона зникне.
І все заради чого? Просто щоб подалі від Москви? А слабо зробити так, щоб українська мова зайняла в кириличному просторі домінуюче положення, і самі росіяни почали розмірковувати про перехід на латиницю, аби вберегтись від неминучої українізації? ;)
Я керуюсь доводами Єлисея. Він нарікає на дещо інші загрози.

Python

Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 14:48
Я керуюсь доводами Єлисея. Він нарікає на дещо інші загрози.
Він бачить загрозу в примітивності української кирилиці й пропонує замість неї переускладнену латиницю. Натомість, реально впроваджувана латиниця буде 1) простішою за кирилицю і, ймовірно, 2) з меншими засобами деталізації вимови та змісту. Якщо сучасну кириличну абетку можна пристосувати до желехівки (для якої, власне, вона й була створена), то більшість популярних латиниць не мають аналогічної можливості. Зрозуміло, таку примітивну латиницю є сенс вводити, лише щоб підкреслити вихід із російського цивілізаційного простору — якихось інших переваг вона не дає.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Я не розумію як корелюют вихід із простору і введеннє латиниці.

Sandar

Я думаю що кореляція непряма і настільки мала, що іі можна знехтовати.

Python

Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 15:03
Я не розумію як корелюют вихід із простору і введеннє латиниці.
Ну як же? Адже невміння читати кирилицею — одна з ключових ознак цивілізованого світу. Ми ж хочемо бути цивілізованими, чи не так? :)
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 15:03
Я думаю що кореляція непряма і настільки мала, що іі можна знехтовати.
Якщо так, то нащо нам узагалі здалася та латиниця?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2


Sandar

Цитата: Python от августа 17, 2014, 15:07
Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 15:03
Я не розумію як корелюют вихід із простору і введеннє латиниці.
Ну як же? Адже невміння читати кирилицею — одна з ключових ознак цивілізованого світу. Ми ж хочемо бути цивілізованими, чи не так? :)
;)

Sandar

Цитата: Python от августа 17, 2014, 15:07
Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 15:03
Я думаю що кореляція непряма і настільки мала, що іі можна знехтовати.
Якщо так, то нащо нам узагалі здалася та латиниця?
Бо вона хороша для всеі різноманитноі Украіни.

Sandar

Хорошо бы тему перенести в укр раздел. Уверен, наш любимый хозяин блога не будет против этого.

Python

Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 15:18
Цитата: Python от августа 17, 2014, 15:07
Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 15:03
Я думаю що кореляція непряма і настільки мала, що іі можна знехтовати.
Якщо так, то нащо нам узагалі здалася та латиниця?
Бо вона хороша для всеі різноманитноі Украіни.
Це ми про яку латиницю говоримо? Бо універсальна інтердіалектна латиниця навряд чи має шанси бути впровадженою, а проста фонетична ніяких інтердіалектних засобів не має.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Sandar

Про Єлисеєву звісно. Транслїта чеського не треба.

Sandar

Тарасе і Питоне, перенесїть, будь ласка, тему в укр роздїл.

Kaze no oto

Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 18:34
Тарасе і Питоне, перенесїть, будь ласка, тему в укр роздїл.
А з якого посту її відрізати?

Elischua

Цитата: Python от августа 17, 2014, 10:34
але розглядаючи «суржик» як щось абсолютно окреме від української мови, ми, фактично, відмовляємось від спроб якось вплинути на розмовну мову.
ОКѣ, а дє пьсах, нєиначє розглѧдаѭ-и окрємо чи ѫ ѡдрывѣ ѡд украïньскоѥ мълвє яко яву ѫ цѣлому?
Nu Elck Syn Sin

Þese ben also þy fyve inwyttys: Wyl, Resoun, Mynd, Ymaginacioun, and Thoght.

כִּי-אָז אֶהְפֹּךְ אֶל-עַמִּים, שָׂפָה בְרוּרָה, לִקְרֹא כֻלָּם בְּשֵׁם יְהוָה, לְעָבְדוֹ שְׁכֶם אֶחָד

Sandar

Цитата: Kaze no oto от августа 17, 2014, 18:38
Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 18:34
Тарасе і Питоне, перенесїть, будь ласка, тему в укр роздїл.
А з якого посту її відрізати?
З самого початку.

Kaze no oto

Цитата: Sandar от августа 17, 2014, 18:51
З самого початку.
Ні, не згоден. Оця тема про білоруську мову, до чого вона в укр. розділі?

Elischua

Цитата: Python от августа 17, 2014, 11:09
Лише до певної міри — раніше й сам доходив подібних висновків. Але не думаю, що це основний фактор, бо поруч ми маємо достатньо складну й архаїчну церковнослов'янську орфографію, яку в наші дні постійно замінюють сучасною російською — тобто, йде рух у бік спрощення. Власне, що стосується білійних текстів, принципова відмінність української мови від російської — видимий розрив між церковнослов'янськими й українськими релігійними текстами, тоді як у російській цей перехід значно більш згладжений.
Ты тут пѡдмѣнишь понѧтья: тут цьркѡвьныи чи старословяньскыи правописи сѫть ни до чого – росиискыи правопис такыи якыи ѥ ѫ иого ставѣ сѫчасьнѡм нынѣ ѥ складьнѣишии за украïньскыи сѫчасьныи, и цьркѡвьныи правопис ѥ замѣнѥно сѫчасьным росиискым чєрєз иого застарѣлѡсть та дрєвьнѡсть а нє надтѫ искладьнѡсть. Дєякъï рєчи коли и сѫть искладьнѣиши ѫ старословяньскому правописѣ, то скорѣишє чєрєз тє, ожє тым правилам нє учѧть нынѣ ѫ школах, алє взѧти кѡлько правил ѥ сѫчасьным росиискым дѣтьм имьнѣти, а бѫ выкли як слѣд писати сѫчасьным правописъм. Корочє ты залучишь иньшии обѥкт до порѡвьнѥнья а выклинити исмысл моиого порѡвьнѥнья – украïньскыи сѫчасьныи правопис проти росииского сѫчасьного правописа; ис такым успѣхъм мѵгл ѥси и ѧгльскыи правопис долучити.

Про гладѡсть пєрєходу ис цьркѡвьных тєкст до росиискых проти стрѡмького до украïньскых ѥмь hєто нє тѧмил: сѫчасьному росиискому людинови тсє поможє освоïти ïх искладьнѣишии росиискыи правопис, нєжє бы то мѵгл украïньц чєрєз тъи розрыв?  :???
Nu Elck Syn Sin

Þese ben also þy fyve inwyttys: Wyl, Resoun, Mynd, Ymaginacioun, and Thoght.

כִּי-אָז אֶהְפֹּךְ אֶל-עַמִּים, שָׂפָה בְרוּרָה, לִקְרֹא כֻלָּם בְּשֵׁם יְהוָה, לְעָבְדוֹ שְׁכֶם אֶחָד

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр