Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

muzyka

Автор kasia PL, сентября 19, 2006, 00:50

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

kasia PL

Witajcie Kochani!
Mam pytanie, a mianowicie: chciałabym wiedzieć jaka muzyka jest teraz na czasie w Rosji? Proszę o nazwy zespołów, ewentualnie tytuły piosenek wraz z wykonawcą. Z góry dziekuję :) :up:

Vertaler

Witaj. :) Osobiście ja rekomenduję posłuchać zespoł «Дискотека Авария», śpiewają nieco bardzo miłe w stylu pop-hip i są tu bardzo popularne. Także są jednym z niewielu pop-zespołów co mi się spodobają. Teraz jest popularna ich piosenka «Опа», ale ogólnie prawie wszystkie ich piosenki były hitami, i prawie na każdą istnieje wideo. Widea możesz sciągnąć na ich stronie: http://avariya.ru .

Mogę jeszcze nazwać wiele różnych wykonawców, ale zależy od tego, co właśnie chcesz. Chcesz uznać co stoi teraz w chartach rosyjskich czy co narod w ogóle słucha?
Стрч прст в крк и вынь сухим.

kasia PL

Serdecznie dziękuję, muzyka super, przypadła mi do gustu, kilka klipów nawet już ściągnełam :)  ;up: Czekam na kolejne propozycje, niekoniecznie hip-hop. Pozdrawiam ciepło!

Vertaler

No co jeszcze... popróbuję nazwać co słucham, ogólnie to rock, oprócz Awarii.

Zespoł «Браво» — to stary dobry i lekki rock, istnieje do teraz z solistą Jewgieniem Chawtanem, i z nim znam tylko jedną piosenkę, «Этот город». Bardziej znaną grupa była do 1995 roku, kiedy solistą był Walerij Siutkin, i piosenki Brawa w wykonaniu Siutkina możliwe usłyszeć nawet teraz. Najbardziej znane: «Дорога в облака», «Любите, девочки», «Московский бит», «Стильный оранжевый галстук», «Король оранжевое лето».

Po 1995 roku Siutkin śpiewa solo, możesz też posłuchać, ale bardzo popularnym teraz on nie jest.

Кипелов to nazwa grupy ta nazwisko śpiewaka, i jest ta grupa najbardziej znaną heavy metal grupą Rosji. Piosenki: «Я свободен» (szczególnie rekomenduję!), «Грязь», «Закат»,  «Не сейчас» i inne.

Do 2003 roku Kipiełow śpiewał w zespołu «Ария», ale coś się zdarzyło i on z niej wyszedł. Teraz Aria ma nowego solistę, i ją też możliwe słuchać.

«Кирпичи». Rap, dosyć wiesoły, prawie nie słucham ich, ale welu ludzi słucha. Najlepsza piosenka to «Плюю я».

«Ногу свело» — rock, słaby, z humorem. Mam mało ich piosenek, ale mogę rekomedować takich: «Из Алма-Аты», «Бензин», «На заре ты её не буди». A najbardziej znana ich piosenka to «Хару Мамбуру».

No i «Танцы минус». Typowy rock, dziwne teksty i niezwykły głos solisty. Piosenki: «Диктофоны», «Половинка» i inne.

Możliwe muszę jeszcze nazwać kogoś z pop-muzyki lub nie trzeba?

Pozdrawiam! :)
Стрч прст в крк и вынь сухим.

kasia PL

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź, napewno zapoznam się z repertuarem tych grup. Co do popu, to chętnie poznam Twoje zdanie :) więc jak masz chwilkę to wypisz na co warto zwrócoć uwagę, pozdrawiam!

Dana

Цитата: "Vertaler" от
Кипелов to nazwa grupy ta nazwisko śpiewaka, i jest ta grupa najbardziej znaną heavy metal grupą Rosji. Piosenki: «Я свободен» (szczególnie rekomenduję!),
A też bardzo rekomenduję piosenkę "Я здесь" :)
Homo homini cattulus est

Хто не знає про добро, той завжди буде злим,
Хто забув свою мову, той прокинеться німим,
Хто завжди був рабом, той залишиться ніким,
Все почалося з нічого і закінчиться нічим...

Andrej82

Kasia, kocham polski hip-hop.  Szkoda, ale w Rosje go ma malo.  Mozna posluchac zespol "Kasta".  (Na //www.zvuki.ru, na przyklad.)  Ale nowe zespoly sie rodzie kazdy rok.  Dobry rock tez jest, ale duze z nas wierze, ze on sginiel do srodziny 90. lat :)  I sluchamy klasyczny radziecki, "Kino", "Maszyna wriemeni" itd.

Ale i dzisiaj dominuje glupa popsa  >(

Vertaler

Dominuje to dominuje, ale nie zmogłem znaleść coś takiego co z tej popsy można słuchać. Mogę przypomnić tylko takich jak Dima Biłan, «Виагра», ich znaszedłem w jednym chartu od tego tydniu.

A, i jeszcze raz o «dominuje». Kiedyś probowaliśmy z jednym towarzyszem znaleść i zapisać na papierze wszystkie grupy popowe i rockowe jakie zmożemy. I w liście dominowały rock-grupy, jakich znaszedliśmy o dwa razy bardziej. ;)
Стрч прст в крк и вынь сухим.

Andrej82

Ja tez, mysle, pamietam wiecej zespolow radzieckich (rosyjskich, ukrainskich, bialoruskich) z 1980 lat, niz dzisiajczych grup popowych  :UU:

May

Dzien dobry! Jestem tutaj po raz pierwszy:)
Chce mowic, ze bardzo kocham Anne Marija Jopek. Mojim zdaniem, ona ma bardzo piekny glos!  ;-)

sknente

A czemuż nikt nie powiedzieł o Zemfirze? :( Polecam ją wszystkim którzy się interesują rossyjskiej muzyką. http://youtube.com/watch?v=cGuLC6nZm8I
Stare no dobrzeeeeeeee~ :D Nie pamiętam już jakiego roku ta piosenka....
:3

Jurek7

Podobają mi się pieśni Patrycji Markowską. Bardzo dobre pieśni!!!

Pinia

Coś dla miłośników piosenki autorskiej, poetyckiej.
Czerwony tulipan

Ewa Demarczyk

Stare Dobre Małżeństwo
All people smile in the same language!

Pinia

All people smile in the same language!

temp1ar

Jeżeli chodzi o polską muzykę, to bardzo lubię Hey i Comę.

Z rosyjskiego polecam Король и Шут, Ляпис Трубейкой, ewentualnie też Ленинград. Więcej na razie nie przychodzi do głowy. 99 procent od wszystkigo, co słycham, to nie rosyjska muzyka.



Pinia

Jesień już za progiem. Pora na "Koncert jesienny..."

Za oknem pada deszcz
Na piecu skrzypce stroi świerszcz
Dziewczyny płaczą bo skończyło się już lato
I słychać tylko gdzieś
Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie
W ogrodzie zasnął pod gruszą chochoł
I śni o pięknej dziewczynie
A strach na wróble przydrożne wierzby liczy
Tańcząc w objęciach polnej myszy
Koncert, koncert, koncert jesienny na dwa świerszcze
I wiatr w kominie
Koncert co z babim latem odpłynie
Pnie drzew pokryły się dawno mchem
Wiatr rozwiał jeszcze jeden dzień
A na ścierniskach pozapalały się ogniska
W oddali snuje się...
Koncert jesienny...
Wywietrzał dawno zapach żniw
Szczelnie zamknięto wszystkie drzwi
Ludzie czekają. Może jutro będzie biało?
Pod piecem cicho śpi
Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie
Uciekł na drogę, pokochał wierzbę
I nagle gdzieś się rozpłynął
A strach na wróble leży samotny w polu
Mysz go rzuciła, uciekł do stodoły
Koncert, koncert, koncert jesienny na dwa świerszcze
I wiatr w kominie ,dziś ze świerszczami
Zasnął już na zimę


Muzyka: K. Knittel
Słowa: W. Niżynski 

Można posłuchać tu: http://strony.aster.pl/mira1/piosenki-jesien/koncert_jesienny.htm

Алексею Г. не слушать: szumi wietrze świerszcze, wierzby itp.  :D
All people smile in the same language!

Esc


Pinia

All people smile in the same language!


Pinia

Dziękuję. Posłucham przy okazji. Idą święta, może będzie czas. A jaką jeszcze muzykę lubisz słuchać?
Ja lubię rosyjskich bardów. Mogę przy takiej muzyce odpoczywać. Szczególnie Wysockiego i Dolskiego.
A i Okudżawę też.  :yes:
All people smile in the same language!

Beermonger

Może ktoś z państwa wie, co to za piesń (dawnia czy nowa, i mb gdzie szukać?) - Skrzetuski śpiewa w 5:17 http://www.youtube.com/watch?v=yCPDLEampBo.

lehoslav

Цитата: Beermonger от декабря  3, 2009, 16:26
Może ktoś z państwa wie, co to za piesń
To jest melodia "hej, sokoły" najpopularniejszej polskiej piosenki (jej popularność wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości wypitego alkoholu ;) ), sama zwrotka chyba wymyślona na potrzeby książki/filmu.
Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

Beermonger


lehoslav

Цитата: Beermonger от декабря  3, 2009, 16:26
Może ktoś z państwa wie
Taka uwaga na marginesie. Na polskich forach jest raczej przyjęte zwracanie się na "ty".
Wenn mit mir und denn noch drey Personen es vorbey ist in unserem Dorf, alsdann wird wohl niemand recht wissen, wie ein Hund auf Wendisch genannt wirdt.

Beermonger


Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр