Історія української мови (з політикою і без) але українською мовою.

Автор ou77, марта 5, 2007, 23:54

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

ou77

Може це і провокація, давайте писати сюди про історію української мови, на українськомовному форумі не можна писати не українською мовою.

ou77

Цитата: Biernus от марта  6, 2007, 08:22
Цитата: ou77 от марта  5, 2007, 18:26
А что за школу закрыли в Москве? можно ссылочку на информацию?
Потому что по моей информации, небыло в Москве никакой украиснкой школы...
Была-была! И в интернете было много инфы по этому поводу, но потом услышал по Эху (см. пред. мой пр. пост), что закрыли. Ссылку специально не сохранял, если интересно, ищите сами, если вдруг где-то в архивах обнаружу, обещаю запостить.
Не було школи!

Biernus

Ага, якби не радянська влада, то об що б і корови чухалися б... © Ревета

ou77

Школа НЕДІЛЬНА! Ви ще поцікавтесь чи вона працює зараз (думаю що ні). А української школи нема!
Є дві недільні школи в Москві: при Культурному центрі та при Центрі Дитячої Творчості (бувший палац піонерів на бувших ленінських горах) мої діти ходять в другу.

Biernus

Цитата: ou77 от марта  6, 2007, 13:41Школа НЕДІЛЬНА! Ви ще поцікавтесь чи вона працює зараз (думаю що ні). А української школи нема! Є дві недільні школи в Москві: при Культурному центрі та при Центрі Дитячої Творчості (бувший палац піонерів на бувших ленінських горах) мої діти ходять в другу.
Тобто все-таки є? Можливо саме про закриття однієї з таких шкіл і йшлося у тій передачі. Особисто мене вразило, що зі слів посла, це зроблено було примусово. А щодо пошуку на сайті Еха, то я вже давно зарікся там щось шукати, реально там можна щось знайти хіба тільки запам'ятавши назву передачі.
Ага, якби не радянська влада, то об що б і корови чухалися б... © Ревета

ou77

Нема! недільна школа це зовсім не школа - а факультатив, гурток.
А українська школа - це коли предмети всі викладаються українською мовою...
А по-моєму на сайті Еха все таки роздруковано повністю, дослівно...
Може то не Ехо було?
Да, навіщо закривати гурток а особливо кругом того піднімати шум, мені не зрозуміло...
Проблема українських шкіл в Росії лежить зовсім не в площині небажання російської влади відкривати такі школи.

Biernus

Цитата: ou77 от марта  7, 2007, 23:58Нема! недільна школа це зовсім не школа - а факультатив, гурток. А українська школа - це коли предмети всі викладаються українською мовою...
Оскільки це було десь рік тому, а може й більше не можу пригадати про якусаме школу йшлося.
Цитата: ou77 от марта  7, 2007, 23:58А по-моєму на сайті Еха все таки роздруковано повністю, дослівно... Може то не Ехо було?
Да, навіщо закривати гурток а особливо кругом того піднімати шум, мені не зрозуміло...
Це було Ехо! Мені неодноразово траплялось не знаходити там потрібну інфу, проте, коли запам'ятовував точну назву передачі і йшов по навігації сайту, то все знаходилось, думаю тут суто технічна проблема організації та розташування інформації на сайті Еха.
Цитата: ou77 от марта  7, 2007, 23:58Проблема українських шкіл в Росії лежить зовсім не в площині небажання російської влади відкривати такі школи.
Цього я не знаю, я лише передаю те що почув. Зараз ведучі Еха мають свої блоги, думаю при бажанні знайти цю інфу можна звернутися до Матвія Ганапольского з відповідним запитанням.
Ага, якби не радянська влада, то об що б і корови чухалися б... © Ревета

Ревета

І не дивно, що стільки "фахівців" з української мови не беруть участь в цій гілці.  ;D
Теліпати язиком про українську мову, вивчаючи її лишень у Вєркі Сєрдючкі, може купа народу, а сказати бодай слово - зась! Ось так і спілкуємося з опонентами: вони нам розказують про нашу мову і... нездатні нею заговорити.  :yes:

ou77

Цитата: омич от марта 14, 2007, 15:10
А вообще забавная шла дискуссия.

Вопрос: Считаете ли вы необходимым русскому языку придатьстатус государственного на Украине по причине его доминирующей роли?

Ответ: Надо учить украинский язык! Украинский язык подвергался "лингвоциду"! Pere в псевдопатриотическом угаре сенных девок даже вспомнил...

Словом, те, кто истово защищал фашистов в параллельной ветке, от вопроса просто ушли, предварительно традиционно встав в позу обиженных и оскорбленных.

Взагалі тема називається Історія української мови, через те Вам і пропонувалось вивчити спочатку мову.

Biernus

Нещодавно довелось почути думку одного мовознавця, що українська є ближчою до польської, ніж до російської. Мені це видалось дещо спірним, адже українська належить до групи східно-слов'янських мов разом з білоруською та російською, а польська до західно-слов'янських мов. Про запозичення та історичні впливи, я в курсі, але чи може мова, що належить до однієї групи мов бути ближчою до мови з иншої групи, аніж до своїх "одногрупників"? Хтось може пояснити?
Ага, якби не радянська влада, то об що б і корови чухалися б... © Ревета

ou77

Цитата: Biernus от ноября  6, 2007, 12:00
Нещодавно довелось почути думку одного мовознавця, що українська є ближчою до польської, ніж до російської. Мені це видалось дещо спірним, адже українська належить до групи східно-слов'янських мов разом з білоруською та російською, а польська до західно-слов'янських мов. Про запозичення та історичні впливи, я в курсі, але чи може мова, що належить до однієї групи мов бути ближчою до мови з иншої групи, аніж до своїх "одногрупників"? Хтось може пояснити?
Казки, українська набагато ближче до російської ніж до польської по всім параметрам....
(ну або хіба шо параметрами будуть окремі лексичні одиниці, та деякі окремі факти фонетики чи морфології:))

Biernus

Цитата: ou77 от ноября  6, 2007, 12:27
Цитата: Biernus от ноября  6, 2007, 12:00
Нещодавно довелось почути думку одного мовознавця, що українська є ближчою до польської, ніж до російської. Мені це видалось дещо спірним, адже українська належить до групи східно-слов'янських мов разом з білоруською та російською, а польська до західно-слов'янських мов. Про запозичення та історичні впливи, я в курсі, але чи може мова, що належить до однієї групи мов бути ближчою до мови з иншої групи, аніж до своїх "одногрупників"? Хтось може пояснити?
Казки, українська набагато ближче до російської ніж до польської по всім параметрам....
(ну або хіба шо параметрами будуть окремі лексичні одиниці, та деякі окремі факти фонетики чи морфології:))
Тобто подібне визначення можна визначити, як некоректне?
Ага, якби не радянська влада, то об що б і корови чухалися б... © Ревета

ou77

Треба спочатку визначити що є "ближчою" але як що це в такому загальному розумінні, то неозброєним оком, українська бижча до російської.

sknente

Цитата: Biernus от ноября  6, 2007, 12:00
Нещодавно довелось почути думку одного мовознавця, що українська є ближчою до польської, ніж до російської. Мені це видалось дещо спірним, адже українська належить до групи східно-слов'янських мов разом з білоруською та російською, а польська до західно-слов'янських мов. Про запозичення та історичні впливи, я в курсі, але чи може мова, що належить до однієї групи мов бути ближчою до мови з иншої групи, аніж до своїх "одногрупників"? Хтось може пояснити?
Moim zdaniem, żadnej "wschódnioslowianskiej grupy" nie istnieje. Istnieją język rosyjski (jedyny we właśniej grupie), a oddzielnie od niego język polski z jego derywatami, którzy bardziej racjonalnie klasyfikować podobnie do języków romańskich.
:3

Ревета

Цитата: sknente от ноября  6, 2007, 13:18
Moim zdaniem, żadnej "wschódnioslowianskiej grupy" nie istnieje. Istnieją język rosyjski (jedyny we właśniej grupie), a oddzielnie od niego język polski z jego derywatami, którzy bardziej racjonalnie klasyfikować podobnie do języków romańskich.

sknente , не можеш пересилити своєї відрази до української мови? Нудить чи якась інша соматика?  ;D

sknente

:3

ou77

Цитата: sknente от ноября  6, 2007, 13:31
Я по вспулчеснэму не умьем, вьенц написалэм по старэму. :-[
Ну так і не треба писати, особливо таку нісенітницю...

Ревета

Цитата: ou77 от ноября  6, 2007, 14:01
Цитата: sknente от ноября  6, 2007, 13:31
Я по вспулчеснэму не умьем, вьенц написалэм по старэму. :-[
Ну так і не треба писати, особливо таку нісенітницю...

Неспроможний він: у нього така зневага до української мови, культури, державності, що не пересилить у собі. Це щось на рівні потужної фобії, межевий стан.

sknente

З джєнніка скненте:
6/11/2007.
Джішяй шє обуджілэм в хлоднэм поцє . Шнілэм о нєзалєжнэй Украінє. Вытарлэм чоло хустэчком и тшы разы собє пшэмувілэм "не можэ быць", "не можэ быць", "не можэ быць".
:3

Володимир

Цитата: Ревета от ноября  6, 2007, 13:20
Цитата: sknente от ноября  6, 2007, 13:18
Moim zdaniem, żadnej "wschódnioslowianskiej grupy" nie istnieje. Istnieją język rosyjski (jedyny we właśniej grupie), a oddzielnie od niego język polski z jego derywatami, którzy bardziej racjonalnie klasyfikować podobnie do języków romańskich.
Якщо я правильно зрозумів, то східнослов'янської групи не існує, можливо ви праві, українська дійсно близька до польської, словацької, але ще ближче на мою думку до польської - білоруська.

Шандор

Бачу тему з назвою "Історія української мови", але не бачу обговорення цієї теми. :( А що ще можна додати, вже стільки списів на цьому зламано.
Прохання до пана sknente, якщо не можете писати українською, то хоча б дублюйте свої пости будь якою з міжнародних мов. Бо ту, якою пишете ви я не зовсім розумію.


Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр