Главное меню
Мы солидарны с Украиной. Узнайте здесь, как можно поддержать Украину.

Вживаний

Автор alant, апреля 2, 2020, 14:54

0 Пользователи и 1 гость просматривают эту тему.

alant

В значенні "используемый, применяемый" чи можно вживати слово вживаний, уживаний?
Я уж про себя молчу

Python

Це дієприкметник від «уживати», що має, в т.ч., значення «використовувати», «застосовувати», тому можна. Хоча особисто я надаю перевегу дієприкметникам «використовуваний», «застосовуваний».
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

alant

Я його розумію як використаний. І багато хто так зрозуміє.
Я уж про себя молчу

Python

Цитата: alant от апреля  2, 2020, 15:22
Я його розумію як використаний. І багато хто так зрозуміє.
Це може бути і «використаний» (чи, точніше, «той, що був у вжитку, використовувався»), і «використовуваний» — слово багатозначне.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Волод

Цитата: alant от апреля  2, 2020, 15:22
Я його розумію як використаний. І багато хто так зрозуміє.

ужитий (вжитий)?

DarkMax2

Tej wojny nikt za nas nie wygra! © Wiedźmin III
Коли зчинять лемент: "Хто ж знав?!" — відповімо: "Ми".

З моїх снів ти утечеш над ранок,
Терпка, як аґрус, солодка, як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні,
Фіалкові очі, мокрі від сліз.

Волод

Я вважаю, що пасивні дієприкметники бувають гірші за активні, тому краще і їх уникати.

Python

Треба дивитись не на граматичну категорію, а на спектр значень та смислових відтінків конкретних слів. Ну і на їхню вживаність, звичайно. Якщо тільки не маєте на меті, щоб крізь ваші словопобудови доводилось продиратися.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Python

Цитата: DarkMax2 от октября  5, 2021, 13:09
Б/В.
Цікаво почути думку форум'ян.
Можна й без дієприкметника: «[що] Був [у] Вжитку». Або й «[що] Був [в] Ужитку» (втім, дещо кострубато, тому краще Б/В). Якщо допоміжні слова до абревіатури не включаються, як і суфікси, то граматична неправильність розшифровки залежить виключно від мовної зіпсованості розшифровувача.

«Вживаний» погане своєю неоднозначністю — для мене це, в першу чергу, «[широко] використовуваний» (що наближається до  «поширений», «розповсюджений»), а вже потім «яким покористувалися». Хоча й можна розрізнити за сферою застосування: фізична річ (яка може зноситись від користування) чи щось більш абстрактне, з області мови та інформації (вживання чого еквівалентне розповсюдженню). Але от «вживане П/З» — це програми, що отримали розповсюдження через користь, яку вони приносять, чи старий диск з ліцензійним софтом, який хтось намагається перепродати, бо йому більш не треба?
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Волод

Цитата: Python от октября  5, 2021, 18:43
Треба дивитись не на граматичну категорію, а на спектр значень та смислових відтінків конкретних слів. Ну і на їхню вживаність, звичайно. Якщо тільки не маєте на меті, щоб крізь ваші словопобудови доводилось продиратися.

Проблема саме в граматиці, тому усіх під ніж.

Python

Так а коли граматика була правильною? Навіть якщо й був такий час (хоча ні: якщо з літнорми тільки повикидати дієприкметники, як нам радять з кожної праски, й не повернути двоїну, «я пас ягнята» та інше таке — не те буде, не те...), сучасна лексика формувалася вже з дієприкметниками, невідмінюваними запозиченнями та іншими сучасними особливостями. Сучасної української лексики з незайманою українською граматикою ніколи, фактично, й не було.
Пролетареві ніколи вчити європейських мов, бодай би свою знати добре і на ній принести до своєї хати світло знання (Гнат Хоткевич)
ÆC CASALI NAXI PRASQURI: AHOV CÆRU, MERTVÆRI TÆ SLAVUTÆT!
Вони просили його: «Скажи: кетум», а він говорив: «сатем», і не міг вимовити правильно.
Хотелось бы также отметить, что "Питон" - это "мышиный язык" : "пи+тон". © АБР-2

Zavada

В трамваях, на улицах – всюду подряд
Висит и гремит безобразный мат.
Но только не гневайтесь так сурово –
Теперь это – «гласность», «свобода слова»!
Эдуард Асадов

Быстрый ответ

Обратите внимание: данное сообщение не будет отображаться, пока модератор не одобрит его.

Имя:
Имейл:
Проверка:
Оставьте это поле пустым:
Наберите символы, которые изображены на картинке
Прослушать / Запросить другое изображение

Наберите символы, которые изображены на картинке:

√36:
ALT+S — отправить
ALT+P — предварительный просмотр